Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Civic FB7 2013
TRW kullanan arkadaşlar balatalarınız ses yapıyor mu? Benim aracım 102000 km'de ilk defa değişim yapılacak sizce yeni disk almalı mıyım yoksa tornalatsam idare eder mi, aslında yeni disk alma taraftarıyım önerebileceğiniz bir marka var mı TRW'nin diskleri iyi midir? Üzerindeki Nissinden bulabilsem hiç düşünmeden alacağım.Yetkili servise de gitmek istemiyorum fiyatlar yüzünden.Önleri değiştireceğim sadece arkalar daha idare eder genellikle uzun yolda kullandığım için böyle uzun gitti.

Son düzenleme:

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Garanti açısından sakıncası varmı fren balatalarının dışarda yapılmasında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Balatalar sarf malzeme sınıfına girer ve garanti kapsamında değildir.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sylend

0
Aracınız
arkadaşlar fren balatası ve disk öneriniz nedir? benim değişim vakti geldi bir türlü karar veremedim. önleri değiştireceğim araç fb7 2014

ebayir

0
Bugün bakım için aracımı bıraktım arka fren balatalarının değişmesi gerektiği bilgisi verildi. Fiyat olaraktan 340 tl dediler %30 indirimli fiyatı sizce servisten değişeyimmi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bugün bakım için aracımı bıraktım arka fren balatalarının değişmesi gerektiği bilgisi verildi. Fiyat olaraktan 340 tl dediler %30 indirimli fiyatı sizce servisten değişeyimmi?

Dışarıda dört balatayı 200-250 TL seviyelerinde temin edebilirsiniz, kalitesi aşağı yukarı aynıdır karar sizin :)

Aracınız
Önleri tornalatmıştım geçen yaz. Yine aynı şekilde titreme başladı. Sonu değişim galiba. Boşuna torna ile uğraşmayın. Bakalım en kısa zamanda dört disk ve balataları değiştirme planım var. Balatalarda trw kullananlar olmuş.. Disklerde tercih nedir? Balata disk kombinasyonunu nasıl yapalım?

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben trw taktırdım önlere disk Balat'a arkalar sağlam dediler ama memnun değilim ses gıcırtı en önemlisi de insana güven vermiyor korkudan basamıyorum araçla tavsiye etmiyorum ben bile tekrar değiştirmeyi düşünüyorum aracımda 40.000 bin deydi şimdi ise 42 bin oldu ama korkuyorum yol bile yapamıyorum araca binmiyorum eskisi gibi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracımı aldığımda 93500 km idi. Diskler orjinal ve hiç sökülmemişti. Dün aksama kadar. Önlerde bocsh marka balata arkada TRW vardı. İki balatadanda memnum değilim. Bocsh ses yapıyor ve TRW de toz ayrıca tutmasıda zayıf. uzun araştırmalar sonucu piyasada maalesef FB7 için TRW diğer yan sanayi düşük seviye balata hariç çok çeşit yok. Ankarada orjinal NISSIn bulduk 330 TL dediler. EBC araştırdım ama FB7 için seçeneğini bulamadım. FD6 için seçenek bol. En sonunda İstanbul JAKOPAR da Ön arka VALEO balataları 220 TL peşin aldım. Ön diskleri söktürüp tornalatttırdım biraz iz yapmış. 30 TL torno + 50 TL İşçilik + 10 TL balata spreyi + 220 TL balatalar Toplamda 310 TL ye işi bitirmiş oldum. Eskiye nazaran çok çok iyi durumda . Disk balata uyumu bittiğinde dahada iyi olacak. Bosch lar varken bas bas durmaz biraz sert basarsın kapar abs devreye girerdi şimdi balata yeni olmasına rağmen abs devreye girmeden aracı olduğu yere çakıyor.

Balata değişiminde mutlaka özellikle ön diskleri tornalattırın eski balatanın izine göre yeni balata aşınmasınki tutması daha iyi olsun.

Geri