Civic fb7 klimadan lpg gaz kokusu gelmesi..

Aracınız
Civic FB7 2012
selam arkadaşlar.. kalorifer i açtığımda özellikle de bayır yukarı çıkarken lpg gaz kokusu yoğun bir şekilde geliyor.. Brc yetkili servis e gittim cihaz la baktılar kaçak yok başına gelen varmı.. neden olabilir?..

Aracınız
Civic FB7 2012
normalde yaptırmıyorum en son aldığımda baya bekledi fazladan gaz bastı.. daha önce de fazladan gaz basılmıştı ama böyle koku gelmemişti..

ugur86

0
Aracınız
Gaz kokusu sızıntıya işarettir hocam. acilen gaz sızıntı kontrolü yaptırın lpg servisinde. motor kısmında bir sızıntı var mı, su depo kapağını açıp motor suyunda gaz var mı ona da baktırın, regülatör su diyaframından da bazen bu tip sızıntılar olabiliyor.

ywzckr

0
selam arkadaşlar.. kalorifer i açtığımda özellikle de bayır yukarı çıkarken lpg gaz kokusu yoğun bir şekilde geliyor.. Brc yetkili servis e gittim cihaz la baktılar kaçak yok başına gelen varmı.. neden olabilir?..

Katlili lpg mi aliyorsun hocam ? Aygaz mi aliyorsun mesela? Eger oyleyse depo tamamen bitince shell den kullan eger yapmazsa kokuyu katkili lpg dendir. Eger hala yapiyorsa tekrar gaz kacagina gir derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Önceki aracım olan astra da atiker kit takiliydi. Bende benzer bir sorun yasamistim. Gaz kaçağı kontrolü sonucu. Regülatör den gaz kaçağı olduğu tespit edilmişti. Regülatör üzerindeki civatalari sıkıp sorunu gidermisti ustam.

GT-I9300 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaslar.. ilgilenen herkeze tesekkur ediyorum.. bugun maslak oto san.. lpg ciye gittim tekrar kontrol ettirdim.. dis filtreyi motorun bitisigine monte etmisler.. motor calistiginda sallaninca dis filtre ye takili hortumu oynatmis.. oradan gaz kaciriyordu hortumlari da degistirip filtreyi motorun uzagina monte ettiler sorun cozuldu..

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri