Civic FB7 Civic FB7 Otomatik Şanzıman yağ değişimi

Aracınız
Arkadaşlar ben geçen ay 2013 model 57 bindeki aracımın şanzıman yğını özel serviste eneos eco atf ile değiştirdim.ilk önce eneos koydurmakta biraz tereddüt ettim fakat usta geçen yıla kadar honda yetkili servisinin baş ustasıydı ve beni ikna etti.bir de eneos kutusunu incelediğimde üzerinde hondanın orijinal yağı olan dw-1 ve ultra z-1 uyumlu olduğu işaretlenmişti.bu değişim için 180 tl ödedim.yaklaşık 500 kmdir kullanıyorum bi sıkıntı yok. bu arada içinden çıkan eski yağ yeni gibiydi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
arkadaşlar ben geçen ay 2013 model 57 bindeki aracımın şanzıman yğını özel serviste eneos eco atf ile değiştirdim.ilk önce eneos koydurmakta biraz tereddüt ettim fakat usta geçen yıla kadar honda yetkili servisinin baş ustasıydı ve beni ikna etti.bir de eneos kutusunu incelediğimde üzerinde hondanın orijinal yağı olan dw-1 ve ultra z-1 uyumlu olduğu işaretlenmişti.bu değişim için 180 tl ödedim.yaklaşık 500 kmdir kullanıyorum bi sıkıntı yok. Bu arada içinden çıkan eski yağ yeni gibiydi

iphone cihazından civictr mobile app kullanılarak gönderildi.

merhaba otomatik şanjimanda dw1 mi yoksa ultra z1 mi kullanmak gerekiyor acaba ?

Aracınız
arkadaşlar bu otomatik şanzıman yağı ile ilgili olarak eneos avrupaya mail atmış honda civic için tavsiyelerini sormuştum.gelen cevapta hondanın orijinal yağ dolumlarını da kendilerinin yaptığını belirtmişler.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Nasıl bir işlem yapılıyor şanzıman yağı değişiminde izleyen bilen arkadaşımız var mı?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Nasıl bir işlem yapılıyor şanzıman yağı değişiminde izleyen bilen arkadaşımız var mı?

@dadaş motor yağ değişiminden farkı yok. Alt tapa açılıyor hanede biriken yağ (3lt) akıyor. Tapa kapandıktan sonra üst yağ çubuğunun oradan ilave yapılıyor.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Geri