Civic FB7 Civic FB7 Profesyonel Ses yalıtımı ve Hi-Fi ses sistemi

Cümleten Selamun aleyküm.Malum pandemik salgın ve işlerimin yoğunluğundan dolayı aracıma yaptırmış olduğum Full ses yalıtımı ve Hi-Fi ses sistemini siz değerli dostlar ile paylaşmak istiyorum.İşlemi Mart ayının başında yaptırdım ama kısmet bu güneymiş paylaşımı yapmak için.Belki de Civic FB7 kasaya bu şekilde kapsamlı bir yalıtım işlemi yapılmamıştır,Benim bildiğim.

Stp ürünleri kullanılarak zemin 2 kat her kat’da kullanılan malzeme farklı özelliklerde.
Kapılar 3 kat panzidot içi dahil,A sütunu,Bagaj kapağı,Davlumbazlar yalıtım yapmadık bir yer bırakmadık.Sadece tavana dokunmadık onunda sebebi ise sanruff olması,çünkü yalıtım yapılacak çok fazla bir yer kalmaması.

Yalıtım işlemi sonrası sıra Hi-Fi ses sistemini kurmaya geldi.Ocak ayında Amerika’dan getirdiğim JVC KW V840BT Apple CarPlay ve Andorid Auto özellikli DSP’li ve Hi Res Audio özelliği olan multimedya cihazını ve Maestro I datalink cihazını kurarak başladık.Akabinde Digital ses işleme özelliği olan (DSP) li MATCH M5 DSP amfi ve Alman Helix’in Mid bass ve tweeter’ını yine Match’in Subwoofer ‘ı ile Xover olmadan full aktif bir sistemi kurmuş olduk.

Bu arada Ön park kamerası ve Kararan dikiz aynasını da eklemeyi unutmadık.
Siz sormadan ben yazayım yalıtım sonrası araç evrim geçirdi resmen.Ses namına hiç bir sıkıntım yok,aracın hemen hemen her yeri sökülmesine rağmen trim sesi yok çünkü tüm plastik aksamda yalıtıldı.Kapı’lar zırhlı bir aracın kapısı kadar sert ve tok bir hale geldi.Daha önce full ses yalıtım lı bir araca binmiştim onda yaşadığım duyguları şimdi kendi aracımda yaşıyorum.Bizim Japon’lar için olmaz sa olmaz bence yalıtım.Aracınıza konfor katıyor bunu uzun bir yol yapınca daha iyi anlıyorsunuz.
Bütün işlemleri Subigarage Özkan ağabeyin işyerinde yaptırdım.Çok profesyonel ve kendine ben ustayım diyenleri cebinden çıkartacak kadar iyi bir usta.Zaten yaptığı işlerde ve geri dönüşleri de ortada fazla’da anlatmaya gerek yok.

Bu vesile ile kendinize çok iyi bakın,sosyal mesafe kurallarına uyun çünkü insanlığın karşısında çok sinsi bir düşman var.Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gunesec

Özel Üye
Cümleten Selamun aleyküm.Malum pandemik salgın ve işlerimin yoğunluğundan dolayı aracıma yaptırmış olduğum Full ses yalıtımı ve Hi-Fi ses sistemini siz değerli dostlar ile paylaşmak istiyorum.İşlemi Mart ayının başında yaptırdım ama kısmet bu güneymiş paylaşımı yapmak için.Belki de Civic FB7 kasaya bu şekilde kapsamlı bir yalıtım işlemi yapılmamıştır,Benim bildiğim.

Stp ürünleri kullanılarak zemin 2 kat her kat’da kullanılan malzeme farklı özelliklerde.
Kapılar 3 kat panzidot içi dahil,A sütunu,Bagaj kapağı,Davlumbazlar yalıtım yapmadık bir yer bırakmadık.Sadece tavana dokunmadık onunda sebebi ise sanruff olması,çünkü yalıtım yapılacak çok fazla bir yer kalmaması.

Yalıtım işlemi sonrası sıra Hi-Fi ses sistemini kurmaya geldi.Ocak ayında Amerika’dan getirdiğim JVC KW V840BT Apple CarPlay ve Andorid Auto özellikli DSP’li ve Hi Res Audio özelliği olan multimedya cihazını ve Maestro I datalink cihazını kurarak başladık.Akabinde Digital ses işleme özelliği olan (DSP) li MATCH M5 DSP amfi ve Alman Helix’in Mid bass ve tweeter’ını yine Match’in Subwoofer ‘ı ile Xover olmadan full aktif bir sistemi kurmuş olduk.

Siz sormadan ben yazayım yalıtım sonrası araç evrim geçirdi resmen.Ses namına hiç bir sıkıntım yok,aracın hemen hemen her yeri sökülmesine rağmen trim sesi yok çünkü tüm plastik aksamda yalıtıldı.Kapı’lar zırhlı bir aracın kapısı kadar sert ve tok bir hale geldi.Daha önce full ses yalıtım lı bir araca binmiştim onda yaşadığım duyguları şimdi kendi aracımda yaşıyorum.Bizim Japon’lar için olmaz sa olmaz bence yalıtım.Aracınıza konfor katıyor bunu uzun bir yol yapınca daha iyi anlıyorsunuz.
Bütün işlemleri Subigarage Özkan ağabeyin işyerinde yaptırdım.Çok profesyonel ve kendine ben ustayım diyenleri cebinden çıkartacak kadar iyi bir usta.Zaten yaptığı işlerde ve geri dönüşleri de ortada fazla’da anlatmaya gerek yok.

Bu vesile ile kendinize çok iyi bakın,sosyal mesafe kurallarına uyun çünkü insanlığın karşısında çok sinsi bir düşman var.Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Hayırlı uğurlu olsun, keyfiniz gıcır olsun:) ses sistemini katmazsak yalıtım maliyeti nedir?

a06f5da168e75dd5a7c19f0e4a3cd896.png

5c03095799547106cd2466ddea96eff7.png

e626c234b319ae2b80951253e3b60575.png

66628bb551abc01191923f35719a75fe.png

196114b6fd7dff1f3f07ef497edaaf31.png

2637241a8b58ed1308f1a24de946866f.jpg

2c8a12f18a62e3723f96afd4bd57891c.jpg

f827cbd9fb6f3ac43dc6a6d088594fdf.jpg

Hocam bu gönderide fotoğraf yollayamadım yeniden paylaşım yaptım.Maliyet için benim bişey demem uygun olmaz.dolar Euro kur’u hergün değişiyor.Subigarage Özkan ağabey ile iletişime geçerseniz size yardımcı olur.

asiran

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Yol sesini bir nebze kesmek adına sadece çamurluklara yalıtım yaptırmayı düşünüyorum ne kadar fayda sağlar acaba araç fc5

Yol sesini bir nebze kesmek adına sadece çamurluklara yalıtım yaptırmayı düşünüyorum ne kadar fayda sağlar acaba araç fc5

Bence full ses yalıtım yapsanız imkan dahilinde daha iyi olur.Zaten yaptırdıktan sonra Honda’ya binmiyorsunuzYeni bir gönderi paylaştım orada fotoğraflar mevcut.

yyunus

0
Emeğinize saglik, saglam bir calisma olmus. Sadece izolasyonun malzeme maliyeti nedir?

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Subigarage'ı yakından takip ediyorum. Yakın zamanda bir FK7 yaptı. Benimde aracım aynısı olunca fiyat aldım. Bana yaklaşık 7000 TL ve 5 gün dedi. Aracı görünce ve yüzyüze gelince fiyatın bir miktar daha düşeceği kanısındayım. Ancak benim bir prensibim vardır işin içinde emek varsa çok pazarlık etmem. Gönülsüz işin meyvesi ya ham olur yada çürük... Verdiği rakam abartı mı? olayına gelirsem bence çokta değil. 7000/5=1400 TL yapar günlük. Kullandığı malzemeler 400 TL olsa emeğe 1000 TL kalır :). Yüzyüze tanımıyorum ama yaptıklarını takip ettiğim kadarıyla işinde çok titiz ve dikkatli. 2-3 eksik verip arabaya zarar verecek birine götürmektense 7000 verip kafamı rahat ettirebilirim. Forumda bununla ilgili bir başlık oluşturacaktım bu vesile ile başlangıcı olsun. Eğer izolasyon ile ilgili bir grup oluşturursak belki güzel bir indirim alıp korona sonrası sıra sıra araçlarımızı yaptırabiliriz.

Emeğinize saglik, saglam bir calisma olmus. Sadece izolasyonun malzeme maliyeti nedir?

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim.Güncel dolar euro kuru ve yapılacak işlemlere göre fiyat değişiyor hocam.Subigarage ile iletişime geçerseniz Özkan ağabey yardımcı olur.

Geri