civic fb7 sabah tekleyerek çalışma

Aracınız
Civic FB7 2012
2012 model civic fb7 aracım sabahları tekleme ,bazen 2.seferde çalışma sorunu çıkartmaya başladı..sorun regülatör değişimimi yoksa dşyafram tamiri mi..me yapmalı...?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kendiniz test edin. Akşam araçla işiniz bitince. Lpg tank vanası kapatılacak. Araç lpgde iken hattaki gaz boşalıp stop edecek. Aracı benzine alıp sabah ilk marşı takip edeceksiniz.
Lpg'ye geçtikten sonra silkeme oluyor ise geçiş ısısı yükseltilebilir. Bujilerde kontrol edilebilir.

Aracınız
Civic FB7 2012
Kendiniz test edin. Akşam araçla işiniz bitince. Lpg tank vanası kapatılacak. Araç lpgde iken hattaki gaz boşalıp stop edecek. Aracı benzine alıp sabah ilk marşı takip edeceksiniz.
Lpg'ye geçtikten sonra silkeme oluyor ise geçiş ısısı yükseltilebilir. Bujilerde kontrol edilebilir.
Bujiler değişti , sübap ayarı yapıldı , sanırım regülatör tarafında sorun ✋🙏

Aracınız
Civic FB7 2012
Araç bazı göstergeleri ilk marşta yanmaya başladı, Serviste aracı cihaza soktuğumda 3. Silindir tekleme arızası verdi .. servis LPG kontrolleri yapmalısınız dedi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Regulator arizasinda tupe gecer gecmez de stop etme rolanti hatasi verebiliyor başima gelmisti. Regulator u atiker mimgazla vs degistirebilirsiniz ayni marka olmak zorunda degil. Ama 3. Silindir tekleme diyorsa bobindir vs ateslemedir . Lpg den oldugunu zannetmiyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Araç bazı göstergeleri ilk marşta yanmaya başladı, Serviste aracı cihaza soktuğumda 3. Silindir tekleme arızası verdi .. servis LPG kontrolleri yapmalısınız dedi.
Bozuk enjektör dediğinizi yapar. Lpg sistemine girip Enjektör milisaniyeleri kontrol edilmeli. Yüksek devirde tepkiler kontrol edilir.

Aracınız
Civic FB7 2012
LPG için götürdüm usta bir hortumu çıkarttı suyun içine bir işlem yaptı, regülatörde sanırım bir sorun görünmüyor dedi , ama başka bir yerde olabilir arıza dedi...aracı 2 hafta benzinde kullanın ona göre işlem yapılamsı gerek dedi...araç benzinde iken yapmıyor, gaza geçince sabah ilk çalıştırmada tekler gibi çalışıyor... Araç sibop ayarı , buji değişimi yapılmıştı..yalova da yaşıyorum maalesef bu sorunu çözebilecek ne usta var ne de düzgün bir yer..Bursa'da nira mühendisliğe gideceğim.umarım sorun çözülür

LPG için götürdüm usta bir hortumu çıkarttı suyun içine bir işlem yaptı, regülatörde sanırım bir sorun görünmüyor dedi , ama başka bir yerde olabilir arıza dedi...aracı 2 hafta benzinde kullanın ona göre işlem yapılamsı gerek dedi...araç benzinde iken yapmıyor, gaza geçince sabah ilk çalıştırmada tekler gibi çalışıyor... Araç sibop ayarı , buji değişimi yapılmıştı..yalova da yaşıyorum maalesef bu sorunu çözebilecek ne usta var ne de düzgün bir yer..Bursa'da nira mühendisliğe gideceğim.umarım sorun çözülür

Merhaba sorun çözüldü mü bende de aynı sorun var

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benzinde yapmıyor diyorsunuz... Regülatör diyaframı kaçırmıyor usta baktı demişsiniz.. LPG Enjektör basınclarına baktırın enjektörler den gazı tam zamanında kesmiyor emme manifolduna LPG gazı veriyor olan olabilir....Bişey daha LPG bakım zamanında BRC nin 2 tane gaz filtresi var 2 Side değişiyordur umarım..

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Geri