Civic FB7 Soğutma Hortumu arızası

Merhaba arkadaşlar
Yakın zamanda başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum.Ayrıca hepimiz için bir uyarı!!!

Yeni civic sedanım var.Geçtiğimiz gün bir tümsekten geçerken hafifçe aracın altını vurdum. (tümseği gördüğüm içinçok yavaştım)
Arabamı park ettikten sonra eğilip altına baktığımda birkaç damlanın aktığını gördüm.Tabi şiddetli bir paniğe kapılmakla birlikte soluğu civictr.com da aldım :)))
Sağolsun adminler ve birkaç eş-dost konu hakkında bilgilerini paylaştı benimle.
Ertesi gün servise aracı götürdüğümde HEPİMİZİN İŞİNE YARAYABİLECEK bir bilgi öğrendim.

Aracımın altından gelen damlalar yağ değilmiş, darbeye veya çarpma vurmaya bağlı bir olayda değilmiş.

FB7 lerle ilgili küçük bir üretim sıkıntısı imiş.Servis şefinin söylediğine göre (HONDA CEM) "300-400bin araçta bir görülür size denk gelmiş hocam" dedi.

Meğerse "soğutma hortumu" diye bir aparat ile ilgili sıkıntı varmış.Sağolsunlar hemen yeni parça ile tabii ki garanti kapsamında değiştirdiler.

Sorun düzeltilmediğinde yakın zamanda çok ağır sıkıntı yapmamakla beraber ileri dönemlerde ağır hatalar verebilirmiş.Hatta uzun yola gitmek çok sıkıntılı olurmuş.

Ben aracın altını sürtmesem eğilip bakmıcaktım ve o damlamaları görmeyecektim (4-5 damlama sonrası durdu).Haliyle servise gitmeyecektim.Hayırlı bir olay olmuş aracın altını sürtmem.

Gelelim neden bu kadar uzun uzadıya yazıyorum?

Bildiğim kadarıyla bu sitede birçok FB7 kullanıcısı var.Aklınızın bir köşesinde olsun.
300-400bin çok büyük bir oran ama çıkmaz demeyin şansınızı deneyin :)) Bana çıktı mesela :)

Saygılar herkese ;)

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçmiş olsun. Yazın başıma en çok gelen olaylardan biri de aracı parkediyorum, işimi görüp tekrar yanına gittiğimde o civarda olanlar araç yağ/su damlatıyor diyorlar. Klimanın su damlattığını hiç düşünmüyorlar mı bilemedim :) Böyle bir ihtimal de var yazınızı okurken ilk o gelmişti aklıma ama değilmiş :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=570]dr_wenn[/MENTION]

Hocam geçmiş olsun, faydalı bilgi paylaşımı olmuş :eek:k:
2,5 yıldır kullanıyorum hiç su görmedim, her halde bu saatten sonra piyango vurmaz :)

Geri