Civic FB7 Civic FB7 Subap Ayarı

Aracınız
Arkadaşlar mrb benim araç 32000 de hiç subap ayarı yapılmadı yapılması gerek mi ? Motordan şık şık ses geliyo ama çok hafif yakıtım normal servis 200 tl istiyor pahalı mı özelde mi yaptırmalıyım ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Sübap ayarı yaptırınca bu sorunun düzeldimi başkan?

düzeldi hocam yalnız 2 kere sübap ayarı yaptırdım çok ince işçilik isteyen bir iş yetkili servisten başka yere yaptırmayın gerçi ben civic'i satalı çok oldu honda civic sadece isim yapmış bir araba beni çok üzdü

Aracınız
Civic FD6 2007
Aracım 2007 1.6 125 lik civic çok az da olsa çekişten düşüklük hissediyorum araba kalkışta veya vitesi d ye alınca çok az bi titreme oluyor bir kaç saniyelik bir olay ve yakıtım baya bir arttı sizce bu sübap ayarından mıdır? Acaba başka bir sorun olabilir mi ? Aracım benzinli hiç lpg takılmadı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracım 2007 1.6 125 lik civic çok az da olsa çekişten düşüklük hissediyorum araba kalkışta veya vitesi d ye alınca çok az bi titreme oluyor bir kaç saniyelik bir olay ve yakıtım baya bir arttı sizce bu sübap ayarından mıdır? Acaba başka bir sorun olabilir mi ? Aracım benzinli hiç lpg takılmadı.
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Aracınız kaç bin km.de ve daha önce ne zaman subap ayarı yapıldı?

Aracınız
Civic FD6 2007

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracım 228 bin km’de aracı alalı 1 kadar olacak fakat daha önce ne zaman yapıldığını bilmiyorum.
Kilometreniz az değil. Öncelikle subap ayarı mantıklı duruyor. Usta buji uçlarınıda bir kontrol etsin. Sonra benzinde test edin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FD6 2007
Kilometreniz az değil. Öncelikle subap ayarı mantıklı duruyor. Usta buji uçlarınıda bir kontrol etsin. Sonra benzinde test edin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Hocam buji uçlarına baktırdım parıl parıl tertemiz bir sıkıntı sorun yok dediğim gibi benim sorunum çok hafif çekişten düşmesi ama bunu bilmeyen bi insan kullansa hissedemez bir de arabada böyle mesela park ederken titreme oluyor hafiften rolantiden düşüyor arabam benzinli lpg yok felaket yakıt tüketiyor yaklaşık hesaplamama göre 80 85 kuruş yakıyor. pek tabi 12 yaşında araba son model değil ses yapacak illa ki ama bunların bir sebebi olmalı umarım sadece subap ayarından kaynaklıdır. Yarın sabah ustama teslim edeceğim öğlene kadar soğutup ayarını yapacak boğaz temizliği yapacağını söyledi sanayide özel honda servisine yaptırtıyorum, bakalım son durumu buradan güncellerim yarın. Hayırlı akşamlar bu arada wp grubunuz varsa beni de alır mısınız ? Numaram 0544 546 56 22

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam buji uçlarına baktırdım parıl parıl tertemiz bir sıkıntı sorun yok dediğim gibi benim sorunum çok hafif çekişten düşmesi ama bunu bilmeyen bi insan kullansa hissedemez bir de arabada böyle mesela park ederken titreme oluyor hafiften rolantiden düşüyor arabam benzinli lpg yok felaket yakıt tüketiyor yaklaşık hesaplamama göre 80 85 kuruş yakıyor. pek tabi 12 yaşında araba son model değil ses yapacak illa ki ama bunların bir sebebi olmalı umarım sadece subap ayarından kaynaklıdır. Yarın sabah ustama teslim edeceğim öğlene kadar soğutup ayarını yapacak boğaz temizliği yapacağını söyledi sanayide özel honda servisine yaptırtıyorum, bakalım son durumu buradan güncellerim yarın. Hayırlı akşamlar bu arada wp grubunuz varsa beni de alır mısınız ? Numaram 0544 546 56 22
Sadece benzinde kullanıyorsanız işiniz daha kolay olur. Subap ayarı bozukluğu yakıtı arttırır performans düşer. Boğaz kelebeği için rolanti ayarı bozulur. Işıklarda stop etmeye meyiller başlar. Fakat bu araçların boğaz kelebeği hassastır. Temizlikten sonra kalibrasyonda ister. Bu tarz sıkıntınız yoksa boğaza girmeyin subap ayarı yaptırıp bir bakın. Yerleri farklı zaten. Problem geçmez ise bakılabilir.
WhatsApp grubu hakkında Forum yönetimi olarak uygun bulmuyoruz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni konu açmamak adına bu konudan devam etmek istedim, benimde bir sorunumsu bir durumum vardı, şu anda yok ama gelecek ay olabilir :D
Şu anda FB7yi rutinde Ankara ve çevre İç Anadolu illerinde kullanıyorum ve yazın klima açık olması haricinde klima kapalı iken değilken devir göstergesinde rolantide hiçbir oynama ile karşılaşmadım.
Ancak geçen haftalarda Mersin'e geçtiğimde ara ara rolantide beklemelerde rolantide devir inip inip tekrardan kendini düzeltiyordu, ve bu durum oldukça düzenli olarak gerçekleşiyordu. Bu durumla 3-4 kere rolantide araç boşta iken klima kapalı beklemelerimde karşılaştım. Bende aracın subap ayarı vaktinin geldiğini düşünmeye başladım haliyle.
Ancak daha sonra tekrardan Ankara tarafına geçince bu durumla tekrardan hiç karşılaşmadım, hemde bir kere bile :)

Acaba deniz seviyesinde, nemli ve sıcak bir şehirde motor LPG yüzünden hava-yakıt karışımını ideal ayarlayamadığı için mi rolantide oynamalar oluyordu?
Yoksa subap ayarındaki bozukluk deniz seviyesinde, nemli ve sıcak bir şehirde olduğum için mi kendini kolayca belli ediyordu anlayamadım :unsure:
Subap ayarı 2 yıl önce 40bin km.de Honda Bora'da yapılmıştı ve araç şu anda 63bin civarında. Subap ayarının pek ideal yapıldığını düşünmüyorum ama zaten pek bozuk olmadığı için daha da bozduklarını da sanmıyorum :unsure:
LPG ve subap ayarı tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum :) @Hakan_1453 @kipermufit @h.k_ahmet

Geri