Civic Fb7'lerde maksimum hız hk.

Beyler ben bugun anlaşmayı yaptım .önümüzdeki hafta içinde aracimi alicam hayırlısı .yanlız şunu diyeyim.2012 Linea aracıyla düz yolda 195km.yokuş aşağıya 210km bastim.şimdi civic de aynı performansi vericekse üzülürüm :)

Aracınız
Ciddi mi hocam? Radar 200 un yukarısını okumuyor demisti polis emmi. Arkadaşım 194 ile radara girmişti. 6 km daha hızlı gitseydin görmezdi radar demişti.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olay biraz komikti, ilk olarak Erzurum-Trabzon arasında 197 dedi hak dedi arabam. 1 hafta sonra tekrar deneyeyim dedim, 210 lu süratlere geldi, heyecanla "hanım bak" kadranı gösterirken salkım söğüt ağacının altında nalet olası federalleri gördüm tam o esnada. Birkaç telefonla sisteme girdirtmedim radarı. Artık okudu yada okumadı orasını bilmiyorum. Terör bölgesiydi geçtiğim yol acelem var ailem arabadaydı dedim, sağolsunlar.

Aracınız
Şu da var, aracın gösterdiği süratle radarın okuduğu arasında fark olabiliyor. Yani siz 200 le gittiğinizi görüyorsunuz belki de radarın okuduğu sürat 197 falan. Sapma olabiliyor.

kara82

0
Aracınız
Bildigim kadari ile civicler +2 surat gosteriyor. Ama net bilgi degil

Aracınız
Civic FB7 2012
2014 sonrası hızlı gençler çıkmaya başlamış.
Acaba makyajlı kasada kesici limiti yükseltildi mi?

Ben kendi 2012 en dolu modelde bile gayet iyi ivmelenirken kesilip birden 208'e kadar gaz yemediğimi bilirim, hem de yokuş aşağı olduğu halde.
---
Yavaş yavaş GPS gömülü foto almamız gerekecek gibi görünüyor. :driver:
Yoksa işin tadı kaçacak!

2015 Ekim içinde, Ankara Kuzey Çevreyolu'nda denememi tekrardan yapayım dedim. Samsun tarafından Ankara yönüne Çubuk Barajı Köprüsü civarında güzel ve uzun iniş çıkışlar vardır.
Arabayı vites düşürerek köprü öncesi yokuşa tırmandırmaya çalıştım. Araba 160 üzerini neredeyse görmedi. Düzleştikçe tekrar ivmelendi. Sonra iniş başladı...

Eski denemelerimde inişte de olsa 210'a kadar gayet iyi ivmelenirken 211 de OK, ama 212 görünce gaz kesilir ve araba sallanarak 208'e düşer, sonra tekrar hızlanırdı.
Bu defa 211'de kesmedi, en son 214 gördüm ve oradan 208'e sanırım düştü. Sonra da iniş bitti zaten.

Çıkışta o hızla biraz iyi gittiysem de yine yokuş ve düz yol performansına takıldım.

Sonuç: new top speed 214 km/h !

Aracınız
FB7 ler için 220 - 230 lu hızlara ulaşabilmek için ne gibi işlem yapmak gerekiyor yada yapılabılıyormu zararı vs. varmıdır acaba

benim arabada düzlükte 208 de kalıyor ama devir daha varken yani kesiciye girmiyor daha.

ayrıca fb7 videosunu izlemiştim bikaç tane 230 falan görüyolardı

Geri