Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2018
dün honda damlada benzinli aracın 10000 bakımı yapıldı tavsiyem telefondan fiyat alın en ucuzu burasıydı burada da telefonda 840tl fiyat almıştım gittiğimde ücreti 880 dediler telefonda 840 söylendiğini söyledim ve işçilik ücretini düşürerek 834 tl ye mal ettim istanbul anadolu yakasında en ucuz burası bilginiz olsun yağ olarakta castrol kullandılar iki gündür bir sıkıntı yaşamadım

S

Silinen üye 20336

Guest
bundan önce ki aracım Toyota Auris 2013 ' tü. Araç sıfır alındıgından beri hep yetkili serviste bakımını yaptırdım. İlk bakım hariç ondan sonraki tüm bakımlarına giderken kendim motor yağını alıp götürmüştüm. Hiç birinde sorun çıkartmamışlardı. Onlar hangi markayı önerdiyse onu aldım hep. HONDA Yetkili Servisleri bu konuda saçma bir tavır alıyor. Misal ben dün 10 bin bakımını yaptırdım aracımın. Eğer ki yağı götürme şansım olsa idi ki bunu daha önce sormuştum kabul etmemişlerdi. Etselerdi alacağım tek yağ Motul eco 8100 0w20 yağ olurdu. Honda servisi bizim bu işten kar amacı güttüğümüzü biliyor ve bu yüzden izin vermiyor. Dün aracıma castrol koydular. Bana kalsa idi castrolu arabama yakınlaştırmam. Zaten sırf garanti için sabrediyorum. Sanırım 20 bin km de aracı son kez garantisi bozulmasın diye servise gireceğim. sonrasında kendi başımın çaresine bakıp daha kaliteli yağ alıp filtreleri alıp dısarıda özelde yaptıracagım.
İşin aslı kar amacı güttüğüm için motor yağını kendim götürmedim. Yağ için faturamdan düştükleri rakam benim aldığım motor yağına verdiğim paradan daha düşüktü. ☺️
Eğer onların kullanacağı kalitede yada bir tık daha kaliteli bir yağ alsaydım kar da edebilirdim haklısınız ama maksadım bu değildi. Almışken en kalitelisini alayım diye düşündüğüm için daha fazla ödedim.

Sıfır araç almanın avantajları olduğu gibi çeşitli sıkıntıları da var;
-Öncelikle o kadar para verip akşam sokağa bırakıyoruz aracı!
-Yolda bırakmasın rutin bakım yapılıp kullanılsın diyoruz alırken ama yetkili servislere rutin bakımlar için ödediğimiz paralar bir çok temiz bir ikinci el aracın özel servislerdeki rutin bakımlarına hatta bazı ağır bakımlarına bile ödediğimiz paralardan fazla olabiliyor!
-Sıfır araç alırken fiyatını yaklaşık +10 bin TL diye düşünüp bu parayı garanti süresi içinde rutin bakımlar için servise vermeyi baştan kabul etmek bize iyi gelebilir... ☺️
-Uzun zamandır 5 parça değişeni 8 parça boyası olan bir araç alıp bakımını da özel serviste yaptırıp rahat rahat binmek lazım diye düşünüyorum ama şimdiye kadar alamadım. ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
-Uzun zamandır 5 parça değişeni 8 parça boyası olan bir araç alıp bakımını da özel serviste yaptırıp rahat rahat binmek lazım diye düşünüyorum ama şimdiye kadar alamadım. ?
şu olaya bittim.... :) yıllardır benim kafamda :D

Ben bunu eski FD6 aracımda yapabildim ve inanın çok keyif ve zevk ile 2 yıl dolmadan 50bin km yaptım :) özellikle aracı bilmediğim bir muhitte park ederken kafam çok rahattı :D geçmişini bildiğim ve bol boya-değişeni olan bir Civic'i uyguna bulursam yine alırım muhtemelen :)

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ses durumu nasıl?? Motul çok sessiz deniliyor ama Po yu değerlendiren görmedim??

Mi MIX 2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

FB7 için ilk 20bin km.de Ankara Bora Petrolofisi kullanmıştı ve bir sıkıntı ile karşılaşmamıştım, ancak Motul 0w20 koyduktan sonra motor bana bir kademe daha sessiz ve akıcı gelmişti (Belki psikolojikte olabilir :) )

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri