Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2018
Bakımı 1100 tlye Konya'da yaptırdım.Eskisehir 1450 tl dedi aynı bakıma.yag olarak disaridan kabul etmiyorlar.yoksa motor garanti dışı diyolar.PO 0-30 yağ kullanıldı.butun filtreler değişti.genel olarak memnun kaldım.
Salı günü bende bakıma gideceğim ama mahsuru yoksa özel bilgileri kapatıp tarih görünen kısmı ile faturayı paylaşabilirsiniz?

Aracınız
Civic FC5 2017
Bakımı 1100 tlye Konya'da yaptırdım.Eskisehir 1450 tl dedi aynı bakıma.yag olarak disaridan kabul etmiyorlar.yoksa motor garanti dışı diyolar.PO 0-30 yağ kullanıldı.butun filtreler değişti.genel olarak memnun kaldım.

Hocam selam, Fc5 yağı 0W 20 olması gerekli değil mi? Konya servisi 0W 30'u neye göre koydu acaba?

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba,
Samsun 10.000 km bakım için 1300 tl civarı fiyat vermekte.
Honda civic lerin şanzıman yağı değişimi 40.000 km denmekte fakat servis 40.000km veya 2 yıl demekte yani 2 yılda 10.000km yapsan bile şanzıman yağını değişme zorunluluğu koymakta ,
saçma değil mi? 2 yılda 3000 km yapsan bile sistem şanzıman yağının değimesi gerektiğini söyluyormuş, yani anlayacağının Honda bizi güzelce öpmekte, genel merkez müşreti hizmetleride aynı kafaeda. Servise soruyorum şanzıman kapalı kutu 3.000 km ile 40.000 km çalışan aracın yağ özellğini kaybetmesi aynı olmaz diye ama nafile garanti kapsamında olduğu için güzelce bizleri öpmekteler.

Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese merhaba,
Samsun 10.000 km bakım için 1300 tl civarı fiyat vermekte.
Honda civic lerin şanzıman yağı değişimi 40.000 km denmekte fakat servis 40.000km veya 2 yıl demekte yani 2 yılda 10.000km yapsan bile şanzıman yağını değişme zorunluluğu koymakta ,
saçma değil mi? 2 yılda 3000 km yapsan bile sistem şanzıman yağının değimesi gerektiğini söyluyormuş, yani anlayacağının Honda bizi güzelce öpmekte, genel merkez müşreti hizmetleride aynı kafaeda. Servise soruyorum şanzıman kapalı kutu 3.000 km ile 40.000 km çalışan aracın yağ özellğini kaybetmesi aynı olmaz diye ama nafile garanti kapsamında olduğu için güzelce bizleri öpmekteler.

Aynen hocam direkt değiştiriyorlar yıldan dolayı. Benim araçta 2 yıl dolduğu için 30.000 km'de şanzıman yağını değiştirdiler.
Honda'nın öpmemesi için farklı illerden teklif almak gerekiyor. Ankara'da 2200 tl tutan 40 bin bakımını Eskişehir'de 1600'e, Konya'da 1500'e yapıyorlar :) Aynı markalar ve malzemeler ile düşünün... Kimi servis sürümden kazanıyor kimi tok satıcı takılıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ankarada'ki yetkili servislerde 20.000 bakımı için kendi yağımızı götürsek bunu kabul ederler mi? Bir de kabul ederseler hangi yağı götürmek gerekir 2018 elegance eco otomatik için.

Ayrıca, aynı şey şanzıman yağı için de mümkün mü? Değişimde kaç litre şanzıman yağı gerekiyor arkadaşlar?

Çok teşekkür ederim. Saygılar.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ankarada'ki yetkili servislerde 20.000 bakımı için kendi yağımızı götürsek bunu kabul ederler mi? Bir de kabul ederseler hangi yağı götürmek gerekir 2018 elegance eco otomatik için.

Ayrıca, aynı şey şanzıman yağı için de mümkün mü? Değişimde kaç litre şanzıman yağı gerekiyor arkadaşlar?

Çok teşekkür ederim. Saygılar.

Garanti devam ediyor ise hiç bir şekilde yağ götürme olayı iyi değil. Kendiniz götürüseniz yağı değiştirip kayıt açarak bu durumu belirtiyorlar. İleride bir şey olursa motora, yağı biz koymadık diyip sıyrılmak amaç.
Şanzıman yağı N11 de 650 lira filan, serviste işçilik dahil 800 tutar max. Kendin götürsen yine işçilik yazacaklar ve aynı hesaba gelecek. Ayrıca belirttiğim gibi not düşecekler sisteme ve ileride mağdur edecekler.
O yüzden tavsiye etmiyorum. Şehir dışında Eskişehirde yapmanızı tavsiye ederim. Eskişehir ile kendim yağı getirsem olur mu diye konuştum ve yukarıda dediklerimi dediler.

Selamlar herkese... Normalde İstanbul'da yaşıyorum ama yıllık izinde olduğum ve aracımın hem 10000 kilometresi hem de 1 yılı dolduğundan bakım için İzmir'deki iki yetkili servisten birine gitmek durumundayım. İzmir'de yaşayan ve bu servisleri kullanmış ya da Çamkıran ve Terakki Honda servisleri hakkında bilgisi olanlar deneyimlerini paylaşa bilirlerse sevinirim. İki servisin verdikleri fiyatlar arasında 85 TL fark var onun için hangisi daha ilgili ve işini iyi yapıyorsa ona gitme taraftarıyım. Şimdiden teşekkürler. Saygılar...

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar herkese... Normalde İstanbul'da yaşıyorum ama yıllık izinde olduğum ve aracımın hem 10000 kilometresi hem de 1 yılı dolduğundan bakım için İzmir'deki iki yetkili servisten birine gitmek durumundayım. İzmir'de yaşayan ve bu servisleri kullanmış ya da Çamkıran ve Terakki Honda servisleri hakkında bilgisi olanlar deneyimlerini paylaşa bilirlerse sevinirim. İki servisin verdikleri fiyatlar arasında 85 TL fark var onun için hangisi daha ilgili ve işini iyi yapıyorsa ona gitme taraftarıyım. Şimdiden teşekkürler. Saygılar...
Ben aracimi çamkırandan aldım satış kısmı iyi ancak servisini bilmiyorum. Dayimda Çamkıran dan aldi ancak trakkinin servisini tercih ettigini söylüyor. Bir problem olmuş camkiranin yardimci olmadigini terakkinin yardimci olduğunu söylüyor.

Geri