Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Bende 9.000 deyim şuan GittiGidiyor da 90 TL ye buldum eneos 0w20 almayı düşünüyorum onunla gidicem tabi önce servisle gorusup

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ircan

0
Aracınız
Arkadaşlar işini bilen bir arkadaşla görüştüm, kendimde yaklaşık 14 yıl parçacılık yapmış birisi olarak, 0/20 yağ bana ege bölgesi olarak mantıklı gelmiyordu. 0/30 düşünüyordum ki forumdada sürekli bundan sordum kimin ne kullandığını. Bana yağcı arkadaşımın tavsiyesi hava şartları bulunduğum bölge vs 5/30 oldu. 0/20 yağ gerçekten çok ince ve soğuk hava şartlarının yağı olduğu kanaatindeyim.

ircan

0
Aracınız
10000 km bakımı servisin 870 tl verdiği hesap sonucu kendim yapmaya karar verdim. Zaten motor arızası dışı garanti neyi değiştiriyor biliyorum ki bu atmosferik motor 500000 sorunsuz yapananını bilirim baş ağrıtacak tipten değil. Şanzumanda artık japon teknolojisine güvenicez tabi aracım dsg olsaydı servise devam ederdim o bir kesin.
-Castrol Edge 0W-30 Tam Sentetik Motor Yağı
-Bosch hava ve yağ filitresi değişimi yapıcam
Yağ gelsin değiştiricem

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ircan

0
Aracınız
R16b motor kodu ile yag hava ve polen aldim ancak sadece yag filitresi uydu. Bilginiz olsun illaki fc5 olacak parcalar motor koduna aldanmayin arkadaslar suan hava filitresi aramaktayim alan eden varsa bilgi verirse sevinirim

Aracınız
Civic FC5 2017
R16b motor kodu ile yag hava ve polen aldim ancak sadece yag filitresi uydu. Bilginiz olsun illaki fc5 olacak parcalar motor koduna aldanmayin arkadaslar suan hava filitresi aramaktayim alan eden varsa bilgi verirse sevinirim

Bu işte bir bir yeniği var. Uyanık honda ne gereği var aynı motora farklı şekil filtre uydurmanın...
Zaten hava filtresine yaklaşık 90 tl yazdıkları için kızmıştım. Umarım yakında piyasada bol bol bulunur filtreler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri