Civic FC5 18" RS6 jantı ve krom detaylar.

Birde unutmadan şunu sorayım;

***Jant ve lastikleri değiştirince, lastik basınç sensörüyle ilgili problem oldumu?
Lastik basınç sensörü konusunu nasıl çözdünüz? Eski lastiklerden çıkarıp, yenisinemi taktırdınız?
Arıza ışığı vs. yanmadımı? Teşekkürler...

Merhaba,
Sorduğunuz soruların hiç birini yaşamadım.
Eski lastikten birşey çıkarmadım ve havası inincede yeni lastikte çalışıyor.
Arıza ışığı yanmadı ki jant ve lastik değişince arıza ışığı yanmasını ilk defa duyuyorum.
Lastik basıncım gayet başarılı çalışıyor.
Teşekkürler.

Emre Yıldırım
Kastonya Wood design
@kastonyaonline
05345727637
-
1998 Honda Civic 1.4
2013 Honda Civic elegance
2017 Honda civic ex. Eco.

Emre bey hayırlısı olsun jantlar ve krom detaylar çok güzel olmuş, inşallah güle güle kazasız belasız bir şekilde kullanırsınız.
Şahsen jantları çok beğendiğimi ve sizin jantlardan almak istediğimi belirtmek isterim.
Birkaç sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim;

***Kullandığınız 18" RS6 jantlarının bijon aralığı 5x112 değilmi? Bildiğim kadarıyla bizim Hondaların 5x114,3.
Jantı takarken sorun olmadımı acaba?

***225/40/18 lastik kullanmışsınız, çukurlarda ya da bozuk yollarda konfor anlamında bir sıkıntı yaşadınızmı?

***Jantlar konusunda pek bir bilgim yok, bu jantlar replikamı? Çünkü replika jantların ileride bijon sıyırma ve
lastiğe zarar verme gibi problemler çıkardığını okudum. Sizin fikriniz nedir acaba?

Şimdiden teşekkür eder, keyifli sürüşler dilerim...

Merhaba,
Çok teşekkür ediyorum güzel düşünceleriniz için.
Bende çocuklu bir aileyim ve bunu alırken konfor gerektiren bir lastik seçtim ve şuan hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.
Yaylar ve kasislerde gayet başarılı.
Jant evet replika ama öyle bir sıkıntı olduğunu sizden duyuyorum ki zannetmiyorum. Alınan yerede bağlı, hepsi çinden ithal ediliyor ama kalite kalitede jant var.
Bijon aralığı ile ilgili bir ek birşey yapılmadı, zaten direk oturuyor. Arada 2mm gibi ufak bir rakam olduğu için bir problem yaşamıyorsunuz.
Mesajlarınızı daha yeni farkettim kusura bakmayın.
Sizinde aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız şürüşler dilerim.

Emre Yıldırım
Kastonya Wood design
@kastonyaonline
05345727637
-
1998 Honda Civic 1.4

Aracınız
Merhaba,
Çok teşekkür ediyorum güzel düşünceleriniz için.
Bende çocuklu bir aileyim ve bunu alırken konfor gerektiren bir lastik seçtim ve şuan hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.
Yaylar ve kasislerde gayet başarılı.
Jant evet replika ama öyle bir sıkıntı olduğunu sizden duyuyorum ki zannetmiyorum. Alınan yerede bağlı, hepsi çinden ithal ediliyor ama kalite kalitede jant var.
Bijon aralığı ile ilgili bir ek birşey yapılmadı, zaten direk oturuyor. Arada 2mm gibi ufak bir rakam olduğu için bir problem yaşamıyorsunuz.
Mesajlarınızı daha yeni farkettim kusura bakmayın.
Sizinde aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız şürüşler dilerim.

Emre Yıldırım
Kastonya Wood design
@kastonyaonline
05345727637
-
1998 Honda Civic 1.4

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sizin gibi değerli ve tecrübeli arkadaşların fikirlerini bizlerle paylaşması bence çok önemli.
Görüşleriniz doğrultusunda hareket edip bu jantlara bakacağım. Bulunduğum ilde jant anlamında bu işi yapan pek dükkan yok.
Dün bir yer buldum irtibata geçtim, elimizde yok sipariş üzerine getirtebiliriz dedi, numaramı bıraktım 1 saate ararım abi dedi,
hala arayacak :) O yüzden İstanbul'dan alıp burada taktırabilirim. Tekrar kazasız belasız sürüşler dilerim. İyi çalışmalar...

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sizin gibi değerli ve tecrübeli arkadaşların fikirlerini bizlerle paylaşması bence çok önemli.
Görüşleriniz doğrultusunda hareket edip bu jantlara bakacağım. Bulunduğum ilde jant anlamında bu işi yapan pek dükkan yok.
Dün bir yer buldum irtibata geçtim, elimizde yok sipariş üzerine getirtebiliriz dedi, numaramı bıraktım 1 saate ararım abi dedi,
hala arayacak :) O yüzden İstanbul'dan alıp burada taktırabilirim. Tekrar kazasız belasız sürüşler dilerim. İyi çalışmalar...

Estağfurullah efendim.
Güzel günlerde kullanmanız dileği ile

Emre Yıldırım
Kastonya Wood design
@kastonyaonline
05345727637
-
1998 Honda Civic 1.4

Aracınız
müsaadenizle bende 6 aydır replika vossen18jant kullanan biri olarak tecrübemi sizinle paylaşayım.replika jantlar orjinal jantlara nazaran sağlamlık açısından mutlaka daha dezavantajlıdır bu zaten aşikar,gerek ağırlığıyla gerekse malzeme kalitesiyle.bunu daha önce sorun yaşayan arkadaşlardan biliyorum.çatlama kırılma ve bijon kesme olayları meydana geliyor.ve en önemlisi bijon aralığının 114,3 olmaması bijon kesme olayını hızlandırır.tahmin edersinizki 112 aralık jant taktığınızda bi kere bijon saplamaları eşit oturmuyor göbeğe o yüzden bilezik dediğimiz parçalardan göbeğin iç kısmına koyduruyoruz.buna rağmen balans ayarı %100 tutmuyor.oyüzden bizim araçlara 114,3 olan ölçülerden tercih edilmeli.aşırı süratlerde araçta titremelerin önüne geçemiyoruz.ben orjinal 16inç jantlarımla otobanda 200e çıktığımda sadece rüzgar sesinden rahatsız olmuştum ama 18 jantlarla 170i geçince araç mutlaka sarsılma titreme yapıyor,belki 225tabanın verdiği bi hissiyat olabailir,buda bana güven vermiyor açıkçası ve 120yi pek geçmiyorum.düşünsenize 42numara ayakkabı giyiyorsunuz ama 45 numara olan bi model hoşunuza gidiyor ve giyip çıkıyorsunuz:))))) son olarak ilk takıldığında lastik basınç arızası vermişti sıfırladığımdan beri tekrar etmedi.

Aracınız
müsaadenizle bende 6 aydır replika vossen18jant kullanan biri olarak tecrübemi sizinle paylaşayım.replika jantlar orjinal jantlara nazaran sağlamlık açısından mutlaka daha dezavantajlıdır bu zaten aşikar,gerek ağırlığıyla gerekse malzeme kalitesiyle.bunu daha önce sorun yaşayan arkadaşlardan biliyorum.çatlama kırılma ve bijon kesme olayları meydana geliyor.ve en önemlisi bijon aralığının 114,3 olmaması bijon kesme olayını hızlandırır.tahmin edersinizki 112 aralık jant taktığınızda bi kere bijon saplamaları eşit oturmuyor göbeğe o yüzden bilezik dediğimiz parçalardan göbeğin iç kısmına koyduruyoruz.buna rağmen balans ayarı %100 tutmuyor.oyüzden bizim araçlara 114,3 olan ölçülerden tercih edilmeli.aşırı süratlerde araçta titremelerin önüne geçemiyoruz.ben orjinal 16inç jantlarımla otobanda 200e çıktığımda sadece rüzgar sesinden rahatsız olmuştum ama 18 jantlarla 170i geçince araç mutlaka sarsılma titreme yapıyor,belki 225tabanın verdiği bi hissiyat olabailir,buda bana güven vermiyor açıkçası ve 120yi pek geçmiyorum.düşünsenize 42numara ayakkabı giyiyorsunuz ama 45 numara olan bi model hoşunuza gidiyor ve giyip çıkıyorsunuz:))))) son olarak ilk takıldığında lastik basınç arızası vermişti sıfırladığımdan beri tekrar etmedi.

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Önemli noktalara değinmişsiniz, aslında bijon aralığı kafama takılmıyor değil.
Jantları değiştirdikten sonra, yüksek süratlerdeki performansı ve balans konusundaki durumları da tabiki önemli.
Peki birde şöyle bir şey düşünsek; EXE ECO CVT aracıma, 17" lik RS jantları takmayı düşünsem, bu konudaki fikirleriniz nelerdir?

Sn. [MENTION=1020]Serkanselmanoğlu[/MENTION] ve bunları tecrübe eden arkadaşların da fikirlerini paylaşması dileğiyle...

Aracınız
[MENTION=6354]happyturk[/MENTION] jant işi görselliğe dayalı o yüzden model konusunda zevkine kalmış.sonuçta 114,3 olacağına göre riskin yok denecek kadar az.üstelik 17inç olması konfor açısından hiç farketmez

Geri