Civic fc5 2. Kez frenlerim hava yaptı 5 aylık Araç Daha

Bundan 3 ay önce frenlerim'de Pedal da yumuşama dipde tutma tarzı anormallik hissettim ve servise gittim frenlerim hava yaptığı için havaları Alınmıştı Bu Gün 28.05.2019 Tarihinde Tekrar Frenlerimde Sıkıntı Bir Anormallik Hissettiğim aynı şekilde Dipte Tutuyordu çok ama çok yumuşak dı pedal yarı basımdan sonra kavrıyor frenleri ve düşüyordu onun İçin Servise Gittim Ve Frenlerim Tekrar Hava Yapmış Havaları Alındı 5 Ay 17 gün Oldu Aracı Alalı Sıfır Araç Neden Frenleri Hava Yapar Servis Belki Hidroliği Kaynatıyor Olabilir Dedi'de Sizin Düşüncelerinizi Almak istedim

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
2010 fd6 ım da fren pedalında sertlik ve trenlerin tutmama sorunu olmuştu bir buçuk ay önce şuan bir. Problem yok ama konunuzun takipçisiyim belki benlik de bir bilgi çıkar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@34 FAG 61 Aynı sorunu tekrar yaşar iseniz başka bir servise gitmenizi tavsiye ederim.

Garantin devam ediyorsa şöyle bir ifade var garanti şartlarında; eğer aynı problem 1 yıl içinde 4. Kez olursa, aynı yerde tabi, aracın yenisi ile değişimini talep edebiliyorsun diye hatırlıyorum. Frenleri de kapsıyor mu bilmiyorum ama garanti belgenizi incelemenizi tavsiye ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Garantin devam ediyorsa şöyle bir ifade var garanti şartlarında; eğer aynı problem 1 yıl içinde 4. Kez olursa, aynı yerde tabi, aracın yenisi ile değişimini talep edebiliyorsun diye hatırlıyorum. Frenleri de kapsıyor mu bilmiyorum ama garanti belgenizi incelemenizi tavsiye ederim

Başkan hiç birinde servis Kaydı açmıyor lar aracı yapıp geri veriyorlar sadece

Başkan hiç birinde servis Kaydı açmıyor lar aracı yapıp geri veriyorlar sadece

Açıkcası servis kaydı açmaları gerekiyor. Arabayı yıkatmaya bile götürseniz bunu onlar belgelemeliler. Sizin imzanızı aldıkları bir belge olduysa eğer gittiğiniz zamanlarda, servis raporu olarak hazırlamış ve size vermemiş de olabilirler. İhtimaller üstüne konuşmak doğru olmaz ama bu durumu açıklığa kavuşturmalarını isteyin üstadım

Açıkcası servis kaydı açmaları gerekiyor. Arabayı yıkatmaya bile götürseniz bunu onlar belgelemeliler. Sizin imzanızı aldıkları bir belge olduysa eğer gittiğiniz zamanlarda, servis raporu olarak hazırlamış ve size vermemiş de olabilirler. İhtimaller üstüne konuşmak doğru olmaz ama bu durumu açıklığa kavuşturmalarını isteyin üstadım

Hiç bir imza evrak yok hiç bir şey hemde

Aracınız
Civic FD6 2010
Sizde bir evrak olmasa da, gittiğiniz yetkili serviste mutlaka araç giriş-çıkış formu vardır. Bir daha uğradığınızda talep edin, bir nüshasını alın. Aynı sorun devam ederse, tüketici hakem heyetine başvurmanızı öneririm.

Aracınız
Bence bu aracı satın siz.

89 yılından beri gerek ailemin gerek benim araçlarımda (ki bu sürede hiç araçsız kalmadık) bu kadar çok ve kritik sorunla karşılaşmadık.

Bir arkadaşım vardı. Yıllar önce renault clio marka/model araç aldı. Diyordu ki, yolda giderken eğer debriyaja basmadan frene basarsam araç olduğu yerde çakılıp kalıyor ve stop ediyor diye. Gel zaman git zaman servise artık her gün uğrar olmuştu. Bir gün yine aynı sorun ve bu sefer yanında başka bir arkadaşımızda var ve arabadan iyi anlar. Gözlemlemiş bizimkini ve sonuç! Vites değiştirmeyeceği zaman frene sol ayağıyla basıyor ve sol bacak hassasiyeti olmadığından araç aniden duruyor ve stop ediyormuş.

Daha önce kaza yapmıştınız. Eğer bu durumun akabinde bu olay olsaydı derim ki kazadan kaynaklı bir sorun bu. Ancak kazadan sonra epey süre geçti. Hatta ilk sorununuz frenlerinizle alakalıydı yine. Boya sorunu, su alma sorunu, fren sorunu, Sonra kaza, sonra lastik olayı, şimdide bu.

Ya Honda markası sizi öldürmek istiyor ve Dünyadaki en arızalı aracı bile bile size sattılar ya da bu kullanıcı kaynaklıdır.

Belkide artık ülkemizde araç üretim yapmama kararını bu yüzden almıştır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Geri