Civic FC5 Civic FC5 20.000 km bakımı

Aracınız
Civic Type R
6300 Tl şanzıman yağı dahil kocaeli haldızdan fiyat aldım 12.000km de araç sizce garanti çok elzem birşeymi garantiden çıkarıp özel bir serviste yaptırsam karar veremedim bir türlü
Ben hiç bir bakımı bayide yaptırmadım, 2 yıl yasal gatanti zaten vermek zorunda 3 yıl garantisi var, 6 yıl garanti zaten fasa fiso, ben otopratikte yaptırdım bakımı, lpg bakımını brc anabayisinde yaptırdım, hepsi faturalı vs ts belgeli istasyonlar, gidip araç garanti dışı diyemez kimse , 1.500 lük 20 bin yağ bakımına bayi 4.900 veriyor fakat şanzıman yağı değişimine bayi uygun diyor 2.300₺ dediler, nasıl yapıcam bakalım düşünüyorum, bosch car bayiye yakın fiyatlar veriyor

Aracınız
Civic FC5 2021
... gidip araç garanti dışı diyemez kimse ...
Yetkili servis dediği anda mahkeme yolu görünür, mahkeme desen en az 2-3 sene, bilirkişi raporu gelecek itiraz edilecek, yeniden rapor düzenlenecek derken belki 3 seneyi de aşacak bu süreç. Mesela, şanzımanda sıkıntı oldu diyelim, 3 sene dayanacak mı araç? Ya da 3 sene kullanılmayacak mı? Dışarıda veya yetkili serviste ücret karşılığı hemen yapıldı diyelim, bu onarımı kim karşılamak zorunda? Belki de ayrı bir dava konusu olacak bu durum.

Bunun yerine 3-4 bin lira fazla vermeyi mi, yoksa belirsiz bir sürece razı olmayı mı tercih edersiniz? Şahsen avukat olsam her türlü üstüne giderim böyle bir durum başıma gelse, ancak değilseniz davayı kaybetmeniz durumunda avukatlık üceti, mahkeme masrafı vb. bir çok masrafı da karşılamak zorunda kalacaksınız.

Yazmak bile yordu. Kısacası;

Haklı olmak her zaman yeterli değildir.

Aracınız
Civic Type R
Yetkili servis dediği anda mahkeme yolu görünür, mahkeme desen en az 2-3 sene, bilirkişi raporu gelecek itiraz edilecek, yeniden rapor düzenlenecek derken belki 3 seneyi de aşacak bu süreç. Mesela, şanzımanda sıkıntı oldu diyelim, 3 sene dayanacak mı araç? Ya da 3 sene kullanılmayacak mı? Dışarıda veya yetkili serviste ücret karşılığı hemen yapıldı diyelim, bu onarımı kim karşılamak zorunda? Belki de ayrı bir dava konusu olacak bu durum.

Bunun yerine 3-4 bin lira fazla vermeyi mi, yoksa belirsiz bir sürece razı olmayı mı tercih edersiniz? Şahsen avukat olsam her türlü üstüne giderim böyle bir durum başıma gelse, ancak değilseniz davayı kaybetmeniz durumunda avukatlık üceti, mahkeme masrafı vb. bir çok masrafı da karşılamak zorunda kalacaksınız.

Yazmak bile yordu. Kısacası;

Haklı olmak her zaman yeterli değildir.
İşte sizin bu düşüncenizi bayi bildiği için fiyatlar fahiş,

Aracınız
Civic FC5 2021
Sonrasında uzun yola çıkacağım için 10 gün önce, 17 binde yaptırmam gereken bakımı 1.500km önce yaptırdım.

20 bin km bakımı olarak şanzıman yağı değişimi 2.000 lira, diğer işlemler 4.700 lira, toplamda 6.700 liraya, Honda'nın motor yağını koyacaklarını söyledikleri için Marmara'yı tercih ettim.

Para tutan işlemleri (KDV hariç) fotoğrafta görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• fc5-20bin.jpeg
    fc5-20bin.jpeg
    219.1 KB · Görüntüleme: 39
Aracınız
Civic FC5 2021
10 temmuzda 20 bin bakım için 6 bin tl fiyat almıştım, bugün tekrar aradım bana 8400 fiyat verdiler, zam gelmiş, resmen soygun...

20 bin bakım için şanzuman yağı değişimi şart mı arkadaşlar. 30 bin km de değiştirsem olur mu

Tabiki şart şöyle düşün siz evde patates kızartması için yağ kullanıyorsun illaki ilk seferde atmıyorsun ama 2. Seferde çöp arabayıda öyle düşüneceksin değiştirmezsen şanzıman yağın zamanla bozulmaya başlayacak sonra diyeceksin ki şanzımandan sesler geliyor vb bişey olmaz dersin 100 bin tl dan olursun belki daha fazla tabi o parayı verdikten sonra eskisi gibi olur mu oda muamma

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri