Civic FC5 Civic FC5 215/55 R16 Lastik Karşılaştırma tablosu

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaslar 2017 aralik uretimi 215 50 r17 lassa snoways tanesi 350 tl den aldim montaj dahil ama sonra pismanda oldum fiyat olarak fazla mi verdim die sorguladim kendimi bide eski uretim bir sorun olur mu lastik sifir ama 2 senelik lastik sonucta sizin yorumlariniz nedir arkadaslar icimi rahatladin:)

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam benim lastikler 2016 turanza .. aracı ikinci el aldım şuan lastikler de çok sayıda kılcal çatlaklar var..değiştirme sebebim bu aslında..ve tamamen yıl la alakalı gibi geliyor bana çünkü 35 bin km de şuan..onun için üretim yılı çok önemli bence.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam benim lastikler 2016 turanza .. aracı ikinci el aldım şuan lastikler de çok sayıda kılcal çatlaklar var..değiştirme sebebim bu aslında..ve tamamen yıl la alakalı gibi geliyor bana çünkü 35 bin km de şuan..onun için üretim yılı çok önemli bence.

haklisiniz hocam cok dusundum bende inanki ama genede yaptik bir hata gittim aldim bakalim ins sorunsuz kullaniriz lastikleri

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
haklisiniz hocam cok dusundum bende inanki ama genede yaptik bir hata gittim aldim bakalim ins sorunsuz kullaniriz lastikleri

Uygun şartlarda saklandıysa nispeten çok fark olmaz. Lastik doğası gereği sıcak soğuk gördükçe bozulmaya başlıyor. Örnek vermek gerekirse yazın bir para lastiğini dışarı birkaç gün bırakın ve daha sonra gerdirin çok rahat koptuğunu görürsünüz buda onun gibi. Lastiğin dişleri ilk günkü gibi olsada hamuru elastikliği zaman geçtikçe bozuluyor. Sizin özelinize gelirsek uygun koşullarda saklandıysa lastiklerin raf ömrü 10 sene diye biliyorum uygun fiyata alıysanız cok kafaya takmayın.

Aracınız
Bugün lastik konusunu netleştirmek için sanayide baya araştırma yaptım.bir lastikçi desibeli en düşük lastik sava dir dedi..66 DB. Hakkaten baktım öyle bir lastik var sava tecrübesi olan varmı dir aramizda

Aracınız
Civic FC5 2017
Bugün lastik konusunu netleştirmek için sanayide baya araştırma yaptım.bir lastikçi desibeli en düşük lastik sava dir dedi..66 DB. Hakkaten baktım öyle bir lastik var sava tecrübesi olan varmı dir aramizda

Benim arkadaşın octavia'sında vardı memnundu kendisi. Good Year'ın alt markası demişti.

Aracınız
Civic FC5 2017
Goodyear Efficientgrip Performance 215/55R16 93V Gayet iyi duruyor. Aracım 2017 Exe ölçüleri bu şekilde ama fiyat biraz yüksek çıkıyor 600 tl civarı. 205/55/16 a çektikmi yarı yarıya düşüyor şaka gibi :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Goodyear Efficientgrip Performance 215/55R16 93V Gayet iyi duruyor. Aracım 2017 Exe ölçüleri bu şekilde ama fiyat biraz yüksek çıkıyor 600 tl civarı. 205/55/16 a çektikmi yarı yarıya düşüyor şaka gibi :)

Evet hocam genelde C sınıfı araçlar 205 55 16 kullanır ama civic sahipleri şanssız bu konuda. Bakım konusunda da şanssız arkadaş son kasa dizel megane'ın 50k bakımını serviste 1000 tl'ye yaptırıyor :)

Aracınız
Civic FC5 2017
215 kullanma sorunluluğu gibi bir şey var mı ki? Yarın bakıma gitcem orda da sorcam 205 taksak ne olur diye.

Aracınız
Civic FC5 2017
215 kullanma sorunluluğu gibi bir şey var mı ki? Yarın bakıma gitcem orda da sorcam 205 taksak ne olur diye.

Araç muayeneden geçemiyor hocam böyle bir handikapı var. Ayrıca kasko firması tarafından aracın orijinal lastik ebatı 215 55 16 olarak kabul ediliyor. İleride bir kaza anında (Allah korusun) farklı ebat lastik kullanımını bahane ederek ödeme yapmadıkları oluyormuş. Mesela virajı dönerken araç kaydı duvara çarptın araç pert oldu, sigorta gelip kardeşim sen farklı ebat lastik kullandın bu nedenle araç virajı alamadı diyip gümmm :)

Geri