Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2017
Geçen haftasonu Ankara'da şaşmaz oto sanayide Yılmaz Honda'ya gittim. Aracım da 40 bine yaklaştı bakımla ilgili bilgiler aldım. 550 TL CVT yağ değişimi ki kullandığı yağ orjinal honda HCF-2 honda markalı yağdı. Normal rutin bakım da tamamen orjinal parçalarla 350 civarı fiyat verdi. Artı sübap ayarı da var. Ustanın müşteriye yaklaşımı ilgisi alakası da çok iyiydi. İki mesaj üstte 40.000 bakımı için 2400 TL ücret istendiği yazmış. Arada uçurum var. Ankara ve çevresinde ikamet ediyorsanız gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ankara Efe 'de pazarlık ederek 2.167 TL 'ye yaptırdım , şanzıman yağı değişimi olduğu için ve garantisi bozulmaması adına bu fazla fiyatı vermek zorundayız..

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçen haftasonu Ankara'da şaşmaz oto sanayide Yılmaz Honda'ya gittim. Aracım da 40 bine yaklaştı bakımla ilgili bilgiler aldım. 550 TL CVT yağ değişimi ki kullandığı yağ orjinal honda HCF-2 honda markalı yağdı. Normal rutin bakım da tamamen orjinal parçalarla 350 civarı fiyat verdi. Artı sübap ayarı da var. Ustanın müşteriye yaklaşımı ilgisi alakası da çok iyiydi. İki mesaj üstte 40.000 bakımı için 2400 TL ücret istendiği yazmış. Arada uçurum var. Ankara ve çevresinde ikamet ediyorsanız gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

bu servis fiyatlarıyla sanırım bende gitmeyeceğim ilk 10 bini sadece servise gidecem. Sonraları dışarıda yaptırmayı düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ankara Efe 'de pazarlık ederek 2.167 TL 'ye yaptırdım , şanzıman yağı değişimi olduğu için ve garantisi bozulmaması adına bu fazla fiyatı vermek zorundayız..
Ben garantiyi direk ilk bakımda bozdum. Yılmaz Honda sahibi Doğan usta yetkili servisten ayrılma birisi. Honda konusunda çok donanımlı ve bilgili. Şanzıman yağı değiştikten sonra aracı bilgisayara bağlayıp kalibre edildiğini de söyledi. Ben aracı engelli indiriminden aldım 5 sene kullanmak zorundayım. 5 sene içinde yetkili servis ve özel servis bakımlarını ortalama değerlerle hesapladığımda özel servise giderek 2 senelik yakıt parası bedavaya geliyor. Yıllık ortalama 24.000 km yol yapıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
bu servis fiyatlarıyla sanırım bende gitmeyeceğim ilk 10 bini sadece servise gidecem. Sonraları dışarıda yaptırmayı düşünüyorum.
Servisin en sinir olduğum yanlarından biri de her bakımda iki lpg filtresini de değiştirmesi. Ben Ankara Ostim'de BRC Mavi Denizler İç Anadolu Bölge Bayisinde bakımlarını yaptırıyorum. Büyük filtre 10k diğer küçük filtre ise 20k değişir dediler. Geçtiğimiz hafta sonu 80 TL iki filtre değiştirdim, bilgisayara bağlayıp yeni bir yazılım attılar. Ayrıca Lpg kısmı da garantiden çıkmıyor. Bence ilk bakımınızda direk Yılmaz Honda ardından lpg bakımı için mavi denizleri tercih edin.

Aracınız
Civic FC5 2020
Servisin en sinir olduğum yanlarından biri de her bakımda iki lpg filtresini de değiştirmesi. Ben Ankara Ostim'de BRC Mavi Denizler İç Anadolu Bölge Bayisinde bakımlarını yaptırıyorum. Büyük filtre 10k diğer küçük filtre ise 20k değişir dediler. Geçtiğimiz hafta sonu 80 TL iki filtre değiştirdim, bilgisayara bağlayıp yeni bir yazılım attılar. Ayrıca Lpg kısmı da garantiden çıkmıyor. Bence ilk bakımınızda direk Yılmaz Honda ardından lpg bakımı için mavi denizleri tercih edin.

ciddi ciddi düşünmeye başladım hocam bu dediğinizi. Bu arada sizin aracınız FC5 değil mi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben garantiyi direk ilk bakımda bozdum. Yılmaz Honda sahibi Doğan usta yetkili servisten ayrılma birisi. Honda konusunda çok donanımlı ve bilgili. Şanzıman yağı değiştikten sonra aracı bilgisayara bağlayıp kalibre edildiğini de söyledi. Ben aracı engelli indiriminden aldım 5 sene kullanmak zorundayım. 5 sene içinde yetkili servis ve özel servis bakımlarını ortalama değerlerle hesapladığımda özel servise giderek 2 senelik yakıt parası bedavaya geliyor. Yıllık ortalama 24.000 km yol yapıyorum.
Bahsi açılmışken bu konuda ufak bir uyarı yapmak istiyorum.
Yılmaz Honda'da bakımı yaptırmış bir arkadaşın hava ve polen filtrelerini meraktan inceledim.
Doğan Usta bilgi olarak iyi seviyede biri, Honda Bora'da çalışırkende tanışmışlığım ve aracımın bakımını yaptırmışlığım var zaten.
Ancak bakım için kullandığı malzemeler bence orjinal görünümlü imitasyonlar ve muhtemelen kendi de farkında değil.
Arkadaşımın FD6sına taktığı filtrelerin poşetinde "Made in Japan" yazısı vardı, halbuki hava filtresi Toyo Roki marka ve Taylandda üretiliyor, imitasyonlarda "Made in Japan" yazıyorlar.
Şanzıman yağının kutusunu gördüm orjinaldi, zaten onun imitasyonu olabileceğini sanmıyorum ama filtre konusunda beni ciddi şüpheye düşürdü.
Piyasada bence ciddi seviyede imitasyon bakım parçası mevcut ve çoğu usta bunun farkında değil.
Genel olarak Türkiye'de orjinal Honda yedek parçalarını yetkili servisler dışında bulmak cidden sıkıntılı çünkü Honda Türkiye Fabrika aynı zamanda distribütör olduğu için piyasaya parça vermiyor.
Merak edenlerin linkteki konuyu incelemelerini tavsiye ediyorum.

Ben alıcı olsam ve piyasada da çok fazla satılık Civic olsa ,garantisi iptal edilmemiş ve bakımları yetkili serviste yapılan aracı tercih etmeye çalışırım.
Satıcı olsam , aracımın bakımlarını özel serviste yaptırmış ve aracımı garanti dışı bırakmış olsam satışı cazip kılabilmek için fiyatı düşürmek zorunda da kalabilirim.

Bu dediklerim araç alıp satarken de başıma gelen şeyler. O yüzden iyice hesap kitap yapmakta fayda var .

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri