Civic FC5 Balata Değişimi

Arkadaşlar 2017 model Honda Civic HB 1.5 182 Beygir Vtec aracım var, balataları bitmek üzere ve servise sorduğumda balata ışığıda yokmuş hatta araçlardafren ışığı yanarsa araçta bir çok sistem (diskler, alt takım gibi) öoktan hasar görmüştür diye komik bir cevap verdi.

Orjinal balatamı gördüğüm kadarıyla Honda marka ama üzerinde made in italy yazıyor bu hangi marka olabilir?

Orjinal servisi 1000 lira balata masrafı çıkartıyor...özel servislere sordum markalar Honda, Bosch, Borg & Beck...

Hangi marka bu aracın orjinalidir veya öneriniz?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar 2017 model Honda Civic HB 1.5 182 Beygir Vtec aracım var, balataları bitmek üzere ve servise sorduğumda balata ışığıda yokmuş hatta araçlardafren ışığı yanarsa araçta bir çok sistem (diskler, alt takım gibi) öoktan hasar görmüştür diye komik bir cevap verdi.

Orjinal balatamı gördüğüm kadarıyla Honda marka ama üzerinde made in italy yazıyor bu hangi marka olabilir?

Orjinal servisi 1000 lira balata masrafı çıkartıyor...özel servislere sordum markalar Honda, Bosch, Borg & Beck...

Hangi marka bu aracın orjinalidir veya öneriniz?

Önceki kasalarda orjinal balatayı nissin marka üretiyordu.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7 için önler NISSIN, arkalar NBK markaydı.
FC5 içinde Amazon.com'da uyumlu olduğunu belirttiği parça NISSIN yazıyor ancak Türkiye'deki FC5ler uyum konusunda tam emin olamadım.
Bu arada piyasada satılan NISSIN etiketli olsa bile fabrika için OEM üretimler ile Aftermarket yani yan sanayi satıştaki ürünler %100 birebir aynı olmuyor.

fc5 ön.jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
FB7 için önler NISSIN, arkalar NBK markaydı.
FC5 içinde Amazon.com'da uyumlu olduğunu belirttiği parça NISSIN yazıyor ancak Türkiye'deki FC5ler uyum konusunda tam emin olamadım.
Bu arada piyasada satılan NISSIN etiketli olsa bile fabrika için OEM üretimler ile Aftermarket yani yan sanayi satıştaki ürünler %100 birebir aynı olmuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 254268
Araba kaç km sizin benim kimlerde değişme zamanı geldi sanırım.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim aracım 21.000'de ön ve arka balatayı jant kenarlarından bir kontrol ettim marka honda yazıyor ama made in italy diyede yazısı var :) İtalyan balata firması kim olabilir?

Aracınız
Honda CRV
Ferodo Brembo ıtalyan
Trw, ATE Alman
TExtar da alman
KAle Türk

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracım 39.000 km oldu. Sabahları hava soğukken frenlerden ses geliyor ısındıkça ses gidiyor. Acaba balataları ortalama kaç bin km'de değiştirmek gerekir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracım 39.000 km oldu. Sabahları hava soğukken frenlerden ses geliyor ısındıkça ses gidiyor. Acaba balataları ortalama kaç bin km'de değiştirmek gerekir?
Kilometre vermek doğru olmaz. Tamamen kullanıcı ile alakalı. Yeni balatalar ile piste çık bir gündede bitirebilirsiniz. Arada bir dışardan balata mesafesini kontrol edin. Birde yumuşak balatalar 3 yıldan sonra sertleşme olur. Fren mesafeniz artabilir. Veya tel klavuzu vardır. Oraya geldiğinde frene basınca ses yapar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Amerika' daki bir civic kullanıcısı frenlerini iyileştirmek için aşağıdaki iki ürünü kullanmıştı. Türkiye'de satan var mı bilmiyorum.
EBC marka frenler.

Disk
Pads

Geri