Civic fc5 el freni kullanımı

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 civic exsutive de aracı stop edince el frenini otomatik çekmiyor değilmi çünkü kontak açtığımda el frenini inik olarak görüyorum. Yoksa benimkinde mi sıkıntı var bilgi verirseniz sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bende de 2018 HB Sport Plus var. Benimki de otomatik el freni çekmiyor. Kullanma kılavuzundan okuyup anladığım kadarıyla Brake Hold modu açıkken sürücü emniyet kemerini çıkardığında otomatik devreye giriyor. ama deneyip tecrübe etmedim açıkçası. Hatta Brake Hold düğmesine basma ihtiyacı hiç duymadım henüz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynen tarif edildiği gibi çalışıyor. Brake hold u aktif olarak kullanan biri olarak söyleyebilirim ki, çok faydalı ve konforlu. Brake hold tuşu devrede kullanım sonunda emniyet kemerinizi çıkarttığınızda, el freni otomatik devreye giriyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de 2018 HB Sport Plus var. Benimki de otomatik el freni çekmiyor. Kullanma kılavuzundan okuyup anladığım kadarıyla Brake Hold modu açıkken sürücü emniyet kemerini çıkardığında otomatik devreye giriyor. ama deneyip tecrübe etmedim açıkçası. Hatta Brake Hold düğmesine basma ihtiyacı hiç duymadım henüz.
Aynen dediğiniz şekilde çalışıyor hocam. Ama bu mantık çok saçma. Emniyet kemeri ile çalışma mantığı kabul edilebilir ama break Hold tuşunu her kontakta aktif etme zorunluluğu çok saçma. Bir güncelleme ile bunu düzeltmeleri lazım bence. Kemer takılı iken her durumda el frenini çekmesi lazım

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri