Civic FC5 kapı fitili değişimi

bora24

0
Aracınız
bagaj ve 4 kapı fitilini 240 tl ye değiştim.yenisi takılınca ve kapı ile bagaj kapatılınca üzerindekinin ne kadar kalitesiz olduğu anlaşılıyor!arabanızın kapısını şöyle hafifçe bastırın. boşluğu göreceksiniz. o boşluk bende şimdi yok. kapıların kapanışındaki ses de değişti. Honda bu işte! ne diyelim. 112 bin tl ver(aksesuar ve her şey dahil) sonra git kapı fitilini değiştir.
Daha ne mi yapacağım!
1- arka kolduklar altında hiç yalıtım yok. oraya bitüself
2- bagaj kapağında ve bagaj içinde yalıtım hiç yok. oraya da bitüself
3- kaput içinde de hiç yalıtım yok. lpg enjektör sesi direkt içeride. hem kaput altına hem de göğüs veya enjektör çevresine bir şey düşünüp yalıtım yapacaz..
cvt'ne, yakıtına, konforuna tamam da bunları bize yaptırıyon ya Honda ne diyeyim sana valla!..
Bu arada fitiller takılırken kapı eşiğindeki plastik sökülünce sekmanın girdiği delikten zemin görünüyor!. bütün kapılarda var bu delik. usta "bu deliklerden toz girer ve arabanın içinde dolaşır. buraların kapanması gerekir" dedi. mantıklı geldi bana. bu delikler ya su tahliyesi içindir ya boyanırken boyaların akması içindir veya başka bir şeydendir. vardır bir hikmeti ama tozun girip plastiği aşıp içeri girme olasılığı da vardır. en iyisi altını kaldırıp başka delik varmı bakmak lazım
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7214]bora24[/MENTION] Mesajınızı ayrı bir konu olacak şekilde ayırdım, devamı bekliyoruz :eek:k:

bora24

0
Aracınız
Fitil değişimi sonrası araç içinde 1,5 desibellik bir ses azalışı oldu. Fakat bir mesele çıktı ortaya. Kapıları eskisi gibi yavaş değil biraz hızlı kapatmak gerekiyor. Binenler yeni araba diye yavaş kapatıyor ama kapanmıyor, tekrar kapatıyor, tekrar kapatıyor daha hızlı kapatıyor!... Alışınca fitiller güzel olacak ama bu arada sinir bozuyor bu ortam. Sürücü tarafı alıştığı için tık diye kapanıyor. Bagajda da mesele kalmadı gayet güvenli ve sessiz kapanma sağlandı. sonuçta bagaj ve sürücü fitilleri hariç diğer 3 kapıya orijinal fitilini taktım. 2-3 seneye onları da değiştiririm..

Sefa

0
bagaj ve 4 kapı fitilini 240 tl ye değiştim.yenisi takılınca ve kapı ile bagaj kapatılınca üzerindekinin ne kadar kalitesiz olduğu anlaşılıyor!arabanızın kapısını şöyle hafifçe bastırın. boşluğu göreceksiniz. o boşluk bende şimdi yok. kapıların kapanışındaki ses de değişti. Honda bu işte! ne diyelim. 112 bin tl ver(aksesuar ve her şey dahil) sonra git kapı fitilini değiştir.
Daha ne mi yapacağım!
3- kaput içinde de hiç yalıtım yok. lpg enjektör sesi direkt içeride. hem kaput altına hem de göğüs veya enjektör çevresine bir şey düşünüp yalıtım yapacaz..
cvt'ne, yakıtına, konforuna tamam da bunları bize yaptırıyon ya Honda ne diyeyim sana valla!..
Bu arada fitiller takılırken kapı eşiğindeki plastik sökülünce sekmanın girdiği delikten zemin görünüyor!. bütün kapılarda var bu delik. usta "bu deliklerden toz girer ve arabanın içinde dolaşır. buraların kapanması gerekir" dedi. mantıklı geldi bana. bu delikler ya su tahliyesi içindir ya boyanırken boyaların akması içindir veya başka bir şeydendir. vardır bir hikmeti ama tozun girip plastiği aşıp içeri girme olasılığı da vardır. en iyisi altını kaldırıp başka delik varmı bakmak lazım
Ekli dosyayı görüntüle 4572Ekli dosyayı görüntüle 4571Ekli dosyayı görüntüle 4573Ekli dosyayı görüntüle 4574

Merhaba bende fb7 var ben dediğiniz işlemlerin hepsini yaptım kapı iç sacı arka koltuk altı bagaj zemini ve kapağı davlumbaz içleri ne kadar bituself ve firex sünger kapladım ayrıca aracın altına, davlumbaz ve ön camurluk içlerine serviste pütür atıldı, tüm bunlara değer mi derseniz değer ses baya azaldı lpg enjektör sesi içinde kapat kecesini sÖktüm ve altına firex sünger koyup tekrar taktım bunun dışında içerden göğüs altına firex sünger uyguladım. Bende Son olarak fitilleri düşünüyorum fitilleri nerden ve ne ne marka temin ettiginizi öğrenebilir miyim?

bora24

0
Aracınız
fitilleri taktırınca içeride 1 desibel civarı net bir ses azalması oldu ama başka bir sorun çıktı. Kapıları biraz hızlı kapatmak gerekiyor. 2-3 ay içinde yerine oturur ama o zamana kadar kilitlere bir zarar verir mi bilemediğim için bagaj ve şöför kapısı hariç diğer kapılara orijinal fitilleri taktırdım. Ses olayını da kafaya takmıyacam artık. Camcı, "bende bir fitil var bi deneyelim diye getirdi taktı. markasını filan sormadım.herhangi bir camcıya gidip gözünüzle fitilleri görüp üzerindekiyle kıyas yapabilirsiniz. üzerindekinden fazla kalın olmasın. Bagaja ve şöfor tarfınınkini en kalitelisiyle değiştirin derim. sabrınız varsa alışması için diğer kapılara da yaptırın ama kilitlere zara vermeyi. sesi keserken kilite zarar vermeyin

Sefa

0
Ben ses konusunda çok hassasim o yüzden çok uğraştım araba ile Son olarak lastikleri de değiştirİcem sanırım ama yaptığım işlemler işe yaradı fitili denerim belki teşekkür ederim

Aracınız
Civic FB7 2012
Daha ne mi yapacağım!
Ekli dosyayı görüntüle 216750Ekli dosyayı görüntüle 216749Ekli dosyayı görüntüle 216751Ekli dosyayı görüntüle 216752

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben sesin tamamen üzerindeki lastiklere bağlıyorum. Zira turanzayi daha öncede kullandim. Sert bi lastik bence. Ses de yapar cızırtı da

Geri