Civic fc5 kapı tam kapanmıyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar forumda araştırdım ama bulamadım.
Aralık 2018 itibariyle aldığım sıfır fc5 aracımın kapıları sert çekmezsem kapanmıyor. Showroomda tespit etmiştim bu durumu ama çalışan arkadaş Japon araçlarına bir miktar sert davranmam gerektiğini söylemişti. Şuanda kapıyı ittiğimde kapanıyor ama tam oturmuyor. Bir Alman aracında ise vakumlu gibi hemen kapanıyor. Torpido da kolay kapanmıyor. Sorum şu. Bu herkeste aynı mı? Değilse 1000 bakımında düzeltilmesi için bastıracağım. Yada başka bir çözümü var mı? Teşekkür ederim.

Oguz6

0
Aracınız
@canlikan20 benim aracimda aynı 2018 elegance zaman la biraz daha iyi kapanıyor ama japon araçları sanırım böyle biraz sert kapatmak gerekiyor daha önce 2017 Corolla da kullandım o da aynıydı

Eski arabam opeldi el aliskanligi ayni siddetle kapiyi ittiriyorum mumkun degil kapanmiyor.servise gittigimde digerlerinedr bakiyorum onlarda ayni

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de 2018 elegance var kasim çıkışlı aynı sorunu yaşıyorum torpido dahil. Aracimiza ne kadar kiyamasakda sert davranmak zorundayiz maalesef..

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de aynı sorun var. Ama torpidoyu sorun olarak görmüyorum aksine iyi bir şey. Bayide bir aracın torpidosu çok kolay kapanıyordu ama kapandıktan sonra boşluk vardı. Bizimkiler sor kapanıyor ama kapandıktan sonra taş gibi duruyor. Kapılar hafif olduğu için bence biraz kuvvet uygulamak gerekiyor. Ben de ilkinde sorun ettim ama sonradan elim alışyı fatketmiyorum bile şimdi.

2018 fc5 eco exe?

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de aynı sorun var. Ama torpidoyu sorun olarak görmüyorum aksine iyi bir şey. Bayide bir aracın torpidosu çok kolay kapanıyordu ama kapandıktan sonra boşluk vardı. Bizimkiler sor kapanıyor ama kapandıktan sonra taş gibi duruyor. Kapılar hafif olduğu için bence biraz kuvvet uygulamak gerekiyor. Ben de ilkinde sorun ettim ama sonradan elim alışyı fatketmiyorum bile şimdi.

2018 fc5 eco exe?
1400 kiloluk aracın kapıları çok hafif. Neresi bu kadar ağır anlamıyorum. Zaten eco araç aldım ama manevraları ve yokuşlardaki hantallığı yüzünden benzinde kullanıyorum sürekli. Soğudum şimdiden ?

1400 kiloluk aracın kapıları çok hafif. Neresi bu kadar ağır anlamıyorum. Zaten eco araç aldım ama manevraları ve yokuşlardaki hantallığı yüzünden benzinde kullanıyorum sürekli. Soğudum şimdiden ?

Bende ilk soğumuştum ama
bu videoyu izleyince daha çok sevmeye başladım videoyu uygularsanız sıkıntı yaşamazsınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
2020 1.5 exe+ sol ön kapı sert vurmayınca kapanmıyor. 1000 kontrolünde servise söyledim. Tüm camlar ve sunroof kapalıyken kapılardan biri basınçtan dolayı böyle zor kapanır kapı kapatırken cam arala diyor. Şaka gibi...

Aracınız
Civic FC5 2020
İlginç ben de yok böyle bişey 2020 exe, fitillerin yeni oluşu oturması vs ile alakalı olabilir zamanla yumuşayacaktır. Zor kapanması güzel birşey bence,kolay kapanan kapılarda ses falan olur

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Geri