Civic FC5 Kaza Yaptım

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba.

Bugün bir kazaya karıştım.

Orta şeritte ilerliyordum.Önümdeki Toyota Corolla aniden fren yaptı.Ben de ani fren yapıp durdum.Yaklaşık 30 cm kadar mesafe kaldı önümde(park sensöründen ses gelmedi).

1 saniye geçmeden arkadan gelen Fiat Egea araç duramadı ve bana arkadan çarptı.Çarpmanın etkisiyle öndeki araca çarptım.Çarptığım sırada ayağım frende bekliyordum.

Kaza sonrası foto çekip aracı bir park alanına çektik.Kaza tutanağı tuttuk.

Öndeki Toyota Coralla'da pek bir hasar yok.Ufak bir göçük ve birkaç çizik.

Benim aracımda ön tampon kırık.Arka tampon kırık.Bagaj kapağında sürtmeler mevcut.

Arka araçta ön tampon kırık.

Aracımda kasko ve sigorta var.Bu aracı yarın sanayiye götüreceğim tamir için.Sigorta ile görüştüm.Yetkili servis veya özel servise götürebilirsiniz dediler.Araç 2018 model ve 60.000 km de.Garantisi devam ediyor sanırım.

Aracı hangi servise götürmeliyim?Bu konuda tecrübeniz var mı?Konum: Konya

Mümkün olan en kısa sürede tamir ettirmek istiyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Lazzaro Geçmiş olsun hocam çok talihsiz bir kaza olmuş. Siz önce çarpmadığınız için suçu en arkadan gelen araca verirler. Kasko olması sizin için avantajlı bir durum. Fotoğraf yok. Bu yüzden yazılara binaen yorum yapıyorum. Ön arka tampon değişir. Bunun yanında park sensörleri ve tampon arkasındaki alanda hasar var mı kontrol edilmeli. Bagaj kapağı iyi ise değişmeden ziyade kurtarma taraftarı olurum. Yetkili servis gördüğünü değiştirir.
Konya'da olduğunuz için Nisa oto kaporta ile görüşmenizi öneririm. Tecrübem var. İşçiliği güzel. Yetkili servis olarak ise tek Toros var.
Araç tamir olur iken kaskodan ikamet araç talebinde bulunun. Herşey bittikten sonrada değer kaybı isteyin.

Aracınız
Civic FC5 2018
@Lazzaro Geçmiş olsun hocam çok talihsiz bir kaza olmuş. Siz önce çarpmadığınız için suçu en arkadan gelen araca verirler. Kasko olması sizin için avantajlı bir durum. Fotoğraf yok. Bu yüzden yazılara binaen yorum yapıyorum. Ön arka tampon değişir. Bunun yanında park sensörleri ve tampon arkasındaki alanda hasar var mı kontrol edilmeli. Bagaj kapağı iyi ise değişmeden ziyade kurtarma taraftarı olurum. Yetkili servis gördüğünü değiştirir.
Konya'da olduğunuz için Nisa oto kaporta ile görüşmenizi öneririm. Tecrübem var. İşçiliği güzel. Yetkili servis olarak ise tek Toros var.
Araç tamir olur iken kaskodan ikamet araç talebinde bulunun. Herşey bittikten sonrada değer kaybı isteyin.
Teşekkür ederim.

Nisa oto kaportanın yorumlar gayet iyi görünüyor.Yetkili veya özel serviste yaptırma imkanım var.

Aracı direkt buraya götürsem sorun olur mu?

Kazaya ait birkaç görsel ekliyorum.

WhatsApp Image 2021-12-13 at 20.31.23.jpeg
WhatsApp Image 2021-12-13 at 20.31.24 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-12-13 at 21.22.39 (1).jpeg

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkür ederim.

Nisa oto kaportanın yorumlar gayet iyi görünüyor.Yetkili veya özel serviste yaptırma imkanım var.

Aracı direkt buraya götürsem sorun olur mu?

Kazaya ait birkaç görsel ekliyorum.

Rica ederim. Tutanak tutulmuş araç yürür halde. Ek olarak ön panjurda değişmesi lazım. Siz bence önce Nisa otoya gidip ustadan araç başında fikir ve fiyat alın. Kasko size orjinal parçaları zaten verir. Ardından Toros'a gidip fiyat alın hangisi hoşunuza gider ise orada yaptırırsınız. Önemli olan ise işcilik.

Aracınız
Civic FC5 2019
Şahsen iyice araştırmadan araç yürür olduğu için gidip fiyat almadan karar vermezdim. Tramer düşük çıksın diye zamanında bende çok düşündüm hem tramer aynı çıktı hemde ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Özel servisse iyice araştırın. Geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçen ay arkadaşım aynı şekilde zincirleme kazaya karıştı ama bu en arkadaki araçtı
Onun ön tampon ve panjur değişti tampon demiri düzeltildi 17 bin tramer yazıldı
Yetkili honda servisinde yapıldı

Geri