Civic FC5 Kaza Yaptım

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba.

Bugün bir kazaya karıştım.

Orta şeritte ilerliyordum.Önümdeki Toyota Corolla aniden fren yaptı.Ben de ani fren yapıp durdum.Yaklaşık 30 cm kadar mesafe kaldı önümde(park sensöründen ses gelmedi).

1 saniye geçmeden arkadan gelen Fiat Egea araç duramadı ve bana arkadan çarptı.Çarpmanın etkisiyle öndeki araca çarptım.Çarptığım sırada ayağım frende bekliyordum.

Kaza sonrası foto çekip aracı bir park alanına çektik.Kaza tutanağı tuttuk.

Öndeki Toyota Coralla'da pek bir hasar yok.Ufak bir göçük ve birkaç çizik.

Benim aracımda ön tampon kırık.Arka tampon kırık.Bagaj kapağında sürtmeler mevcut.

Arka araçta ön tampon kırık.

Aracımda kasko ve sigorta var.Bu aracı yarın sanayiye götüreceğim tamir için.Sigorta ile görüştüm.Yetkili servis veya özel servise götürebilirsiniz dediler.Araç 2018 model ve 60.000 km de.Garantisi devam ediyor sanırım.

Aracı hangi servise götürmeliyim?Bu konuda tecrübeniz var mı?Konum: Konya

Mümkün olan en kısa sürede tamir ettirmek istiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Rica ederim. Tutanak tutulmuş araç yürür halde. Ek olarak ön panjurda değişmesi lazım. Siz bence önce Nisa otoya gidip ustadan araç başında fikir ve fiyat alın. Kasko size orjinal parçaları zaten verir. Ardından Toros'a gidip fiyat alın hangisi hoşunuza gider ise orada yaptırırsınız. Önemli olan ise işcilik.

Nisa oto ile görüştüm.15 gün doluyum dedi.Yılbaşı sonrasına kalıyor.Aracı daha erken bir sürede tamir ettirmem gerekiyor.

Yetkili serviste tramer çok fazla çıkıyor.

İşçiliği iyi olan bir özel serviste yaptırmayı düşünüyorum.Google üzerinden bakınca Model Oto Kaporta'yı gördüm.Yorumları iyi görünüyor.Burası hakkında bilginiz var mı?

Şahsen iyice araştırmadan araç yürür olduğu için gidip fiyat almadan karar vermezdim. Tramer düşük çıksın diye zamanında bende çok düşündüm hem tramer aynı çıktı hemde ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Özel servisse iyice araştırın. Geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yetkili serviste sorunum çözülür ancak tramer çok yüksek çıkacaktır.İşçiliği iyi olan bir özel servis arayışındayım.

Geçen ay arkadaşım aynı şekilde zincirleme kazaya karıştı ama bu en arkadaki araçtı
Onun ön tampon ve panjur değişti tampon demiri düzeltildi 17 bin tramer yazıldı
Yetkili honda servisinde yapıldı

Burada kusurlu kim sayıldı?Durur haldeyken arkadan gelen araç bana çarptı.Beni ileri sürükleyince öndeki araca çarptım.

Ön ve arka tampon değişecek.Çok fazla kırık var.Panjur değişecek.Çok daha fazla çıkar sanırım.

Aracınız
Nisa oto ile görüştüm.15 gün doluyum dedi.Yılbaşı sonrasına kalıyor.Aracı daha erken bir sürede tamir ettirmem gerekiyor.

Yetkili serviste tramer çok fazla çıkıyor.

İşçiliği iyi olan bir özel serviste yaptırmayı düşünüyorum.Google üzerinden bakınca Model Oto Kaporta'yı gördüm.Yorumları iyi görünüyor.Burası hakkında bilginiz var mı?

Yetkili serviste sorunum çözülür ancak tramer çok yüksek çıkacaktır.İşçiliği iyi olan bir özel servis arayışındayım.

Burada kusurlu kim sayıldı?Durur haldeyken arkadan gelen araç bana çarptı.Beni ileri sürükleyince öndeki araca çarptım.

Ön ve arka tampon değişecek.Çok fazla kırık var.Panjur değişecek.Çok daha fazla çıkar sanırım.
1. Tercih: Yetkili servis tamiratına göre daha az hasar kayıtlı ve dışarıda nasıl toparlandığı bilinmeyen bir araba mı yoksa
2. Tercih hasar kaydı sanayi tamiratına göre daha yüksek hasar kayıtlı ve yetkili serviste yapılmış araba mı?

2. Tercihi seçecek kişi sayısı da az değildir hocam. Yani demek istediğim elinizde foroğraf olduğu sürece hasar kaydını pek kafaya takmayın. İçinize nasıl sinecekse, aklınızda nasıl soru işaretleri kalmayacaksa öyle yapın.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Lazzaro Model Oto Kaporta hakkında ne yazık ki bir bilgim yok. Tercihiniz ne olursa olsun fotoğrafları iyi muhaza edin.

Aracınız
Civic FC5 2018
Servis fotosu olan araca yönelirdim. Fotoğraflar olduğu sürece akıllı adama sıkıntı yaratacak durum yok. Ben yetkili servise götürürdüm.

Sigortacım ile görüştüm.

Yetkili servise mi götüreyim yoksa özel servise mi diye sordum.

Opel Corsa aracın tamiri yetkili serviste 46 bin tutuyordu özel serviste 16 bin TL'ye yaptırdık dedi.Kullanılan parçalar orijinal.

46 bin tramer ile 16 bin tramer arasında ciddi fark var bana göre.

gunesec

Özel Üye
Sigortacım ile görüştüm.

Yetkili servise mi götüreyim yoksa özel servise mi diye sordum.

Opel Corsa aracın tamiri yetkili serviste 46 bin tutuyordu özel serviste 16 bin TL'ye yaptırdık dedi.Kullanılan parçalar orijinal.

46 bin tramer ile 16 bin tramer arasında ciddi fark var bana göre.
O kadar fark varsa tabi ki özel servis mantıklı.

Aracınız
Civic FC5 2018
@Lazzaro Model Oto Kaporta hakkında ne yazık ki bir bilgim yok. Tercihiniz ne olursa olsun fotoğrafları iyi muhaza edin.

Bugün Model Oto ile görüştüm.Tutanak konusunda birkaç eksik varmış.Onları tamamlayacağım.Minimum iki hafta sürer dediler.Yıl sonu olduğu için parça tedariği uzun sürüyormuş.

Biraz sohbet ettik.Nisa Oto'yu aynı kişiler açmış.Ayrılıp Model Oto'yu açmışlar.Anladığım kadarıyla hoş bir ayrılık olmamış.

Geri