Civic Fc5 Sağ ön kapı tarafında ses

Aracınız
Civic FC5 2018
Ekli dosyayı görüntüle 253201Ekli dosyayı görüntüle 253202
Kapı klipsleri döşemeyi sökünce görülür hocam. Eliniz yatkın değilse film çektirdiğiniz yere götürün döşemeyi söküp kontrol etsinler. Aracınız hızlanınca ses yapıyorsa kapı içindeki beyaz rüzgarı kesen parçayı da düzgün yapıştırmışlar mı baksınlar. Belki o poşet gibi olan şey düzgün takılmadıysa rüxgarla beraber ses yapıyor olabilir. Tabi bunların tamamı camı çıkarıp da film takmaları halinde olur

Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkür ederim Cuma günü bi servise götüreyim bakayım ne diyecekler bi baksınlar çok sinir bozuyor .

Aracınız
Emniyet kemerinden de gelebilir. Geçmezse bir de ona odaklanin olmazsa. Hıza bağlı gibi olsa da belli bir devirde titreşim artıyordur belki de.

3 kere götürmüştüm servise olmadı. En son serviste kaporta ustası ile bir tanıdığı ellerinde tornavida ile keşfe çıkarken gördüm. Oymuş. Ameliyat yaptılar sanırım yolda.

Daha da olmadı.
Teşekkür ederim Cuma günü bi servise götüreyim bakayım ne diyecekler bi baksınlar çok sinir bozuyor .

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Emniyet kemerinden de gelebilir. Geçmezse bir de ona odaklanin olmazsa. Hıza bağlı gibi olsa da belli bir devirde titreşim artıyordur belki de.

3 kere götürmüştüm servise olmadı. En son serviste kaporta ustası ile bir tanıdığı ellerinde tornavida ile keşfe çıkarken gördüm. Oymuş. Ameliyat yaptılar sanırım yolda.

Daha da olmadı.

Hocam
Dün gece arkadaşlarla sesin geldiği yeri tespit amaçlı sürüş yaptık sağ orta direğin alt taraflarından geliyor ses acaba sizde ki gibi emniyet kemeri kısmı olabilir mi?

Aracınız
Honda CRV
Hocam
Dün gece arkadaşlarla sesin geldiği yeri tespit amaçlı sürüş yaptık sağ orta direğin alt taraflarından geliyor ses acaba sizde ki gibi emniyet kemeri kısmı olabilir mi?
Sökmek kolay açın bakın ıstersenız. Önce kapı fıtıllerını çıkarın ama hepsını komple çıkarmayın, ön arka kapının alt tarafı ve B sutununu acmanız yeterlı. Emnıyet kemer tokasını cıkardıktan sonra 14 numara anahtarla emnıyet kemerını cıkarın B sutunndakı plastıkler zaten tırnaklı yavas yavas çekin tık tık tık gelıyor 5 dakkalık iş.

Son düzenleme:
Aracınız
Kesinlikle olabilir.

Hatta o.

Lânet olasıca tıkırtı. Hastalar olmuştum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün servise götürdüm aracı, emniyet kemeri mekanizmasına izlasyon yaptılar fakat değişen bi durum yok ses problemi devam ediyor. Sesin kaynağını çözemedik koltuk altı direk arası bir yer de gibi

Aracınız
Selam.

Izolasyonu bana da yapmışlardı.
Geçti gibi oldu. Hafif azalmıştı başlarda. Sonra yine aynısı oldu.

Bir daha izolasyon yaptılar. Geçmedi.

3. Gidişimde bir tanigidi araya soktuk. Yetkili biri. Gitti işi halledecek ustayı buldu, bindiler arabaya. Yaptılar geri getirdiler. Geçti

Umarım çözüm bulursunuz.
Bugün servise götürdüm aracı, emniyet kemeri mekanizmasına izlasyon yaptılar fakat değişen bi durum yok ses problemi devam ediyor. Sesin kaynağını çözemedik koltuk altı direk arası bir yer de gibi

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Benzer bir ses bende de oldu, servise goturdum. On yolcu kismi emniyet kemerinin gergi mekanizmasindan kaynaklanan bir problemmis, garantiden iscilik ile yarim saatte duzelttiler.

Geri