Civic FC5ler kaç bakım serviste yaptırmaz isek garanti dışı kalıyor?

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar selamlar, bu eylülden itibaren biraz masrafımız çok olacak. Bakım geliyor bunun yanında kasko, muayene ve kışlık lastik almam gerekecek. Masraf çok olunca aracın 50bin bakımını serviste yaptırmayı düşünmüyorum. 50bini dışarıda yaptırıp geri 60binde servise soksam garanti bozulurmu? Civic FC5ler kaç bakım serviste yaptırmaz isek garanti dışı kalıyor?

Aracınız
Civic FC5 2020
Bakımı dışarıda da yaptırmadan bir sonraki bakıma yetkiliye gitmeniz daha mantıklı olur bence. Dediğiniz gibi yaparsanız garanti dışı kalma ihtimali dediğime göre cok daha yüksek.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Servis insiyatifine kalmış ama bakım aksatırsanız normal şartlarda garantiden çıkar. Buna en net cevabı servis verebilir. Covid bahane ederek bakım aralığını uzatırsam sıkıntı olurum diye iletebilirsiniz. Siz yine dışarıda yağınızı vs değişin tabi.

Aracimin eski sahibi sadece 50bin bakımını dışarda yaptırmış. Sonraki bakımları ben yetkili servis de yaptırdım. Şuan 80bin bakımı geldi. 2 servisi aradım biri garanti dışı diyor diğeri garantisi devam ediyor diyor. Honda garanti şartlarında düzenli servis bakımı olmalı diyor net açık bir şey yazmıyor. Servis insiyatifine kalıyor gibi

M2007J3SG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
honda
Arkadaşlar selamlar, bu eylülden itibaren biraz masrafımız çok olacak. Bakım geliyor bunun yanında kasko, muayene ve kışlık lastik almam gerekecek. Masraf çok olunca aracın 50bin bakımını serviste yaptırmayı düşünmüyorum. 50bini dışarıda yaptırıp geri 60binde servise soksam garanti bozulurmu? Civic FC5ler kaç bakım serviste yaptırmaz isek garanti dışı kalıyor?
İstanbul honda mutluhan'ın söylediği cümle şu şekilde. Aracın bakımı için aynı sene içerisinde zamanı geçse dahi bakım için gelebilirsiniz fakat bakım zamanı km'si olarak en fazla 1000 km insiyatif veriyorlar. (Benim araç bakım zamanı 6 Ağustos'a kadar,31 aralık tarihine kadar gelebilirsiniz ama 10bin km üzerine 1000 km geçmemek kaydıyla.)Onun dışında bir bakım için dahi dışarda yaptırıp bayide yaptırmadığınız taktirde araç garanti dışı kalıyor.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

2 Bakım hocam.

Bu bilgiyi Honda Damla'dan aldım.

Çiftkurtlar ilk bakımımda Castrol Motor Yağı kullanmıştı. Ben bunu 5000 km sonra fark ettim. Ettiğim gibi servise gittim ücretsiz olarak Honda type 2.0 ile değiştirildi. Fakat bunu sisteme işlememişler. 15 binde yağ değişimi olunca araç 25-35-45... bu şekilde bakım ışığını yakmaya başladı. Ben de bakımlara o şekilde gittim. Son gittiğimde 67 binde bakıma girdi araç. Sisteme 70 bin bakımı olarak işlendi. Dolayısıyla sistemde 1 bakım eksik görünüyor. Ama garanti dışı kalması için 2 periyodik bakım eksik olması gerekiyormuş. Bana bu bilgiyi verdiler.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
2 Bakım hocam.

Bu bilgiyi Honda Damla'dan aldım.

Çiftkurtlar ilk bakımımda Castrol Motor Yağı kullanmıştı. Ben bunu 5000 km sonra fark ettim. Ettiğim gibi servise gittim ücretsiz olarak Honda type 2.0 ile değiştirildi. Fakat bunu sisteme işlememişler. 15 binde yağ değişimi olunca araç 25-35-45... bu şekilde bakım ışığını yakmaya başladı. Ben de bakımlara o şekilde gittim. Son gittiğimde 67 binde bakıma girdi araç. Sisteme 70 bin bakımı olarak işlendi. Dolayısıyla sistemde 1 bakım eksik görünüyor. Ama garanti dışı kalması için 2 periyodik bakım eksik olması gerekiyormuş. Bana bu bilgiyi verdiler.
Her bayi bu şekilde davranmıyor o yüzden gidilecek yer ile konuşmak lazım. Tam uygulanan bir standart yok bayilerde. Herhangi bir şeyin bazı serviste garantiye girip bazısında kabul olmaması gibi.

honda

İstanbul honda mutluhan'ın söylediği cümle şu şekilde. Aracın bakımı için aynı sene içerisinde zamanı geçse dahi bakım için gelebilirsiniz fakat bakım zamanı km'si olarak en fazla 1000 km insiyatif veriyorlar. (Benim araç bakım zamanı 6 Ağustos'a kadar,31 aralık tarihine kadar gelebilirsiniz ama 10bin km üzerine 1000 km geçmemek kaydıyla.)Onun dışında bir bakım için dahi dışarda yaptırıp bayide yaptırmadığınız taktirde araç garanti dışı kalıyor.
Her bakımı en az 2000 3000 bin km geçiriyorum ve garanti halen devam ediyor 5000 km geçiren arkadaşım var bakım atlamadıktan sonra garanti devam ediyor honda türkiyeye başvurabilir ve hakkınızı koruyabilirsiniz

meken

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Özür dileyerek tüm honda servisleri kafasına göre takılıyor.
İşi bilen , araçlarından anlayan kullanıcılar haklarını arayabiliyor.
Benim gibi honda cahili kullanıcılar Ne derlerse kabul etmek zorunda kalıyor.
Sözde kurumsal. Uygulamada kafana göre takıl modeli

Geri