Civic FD6 Civic fd6 brc lpg arızası ve motor ışığı!

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba arkadaşlar,aracım 2007 model fd6 brc seq 32 kitli ve 1.5 yıldan fazladır kullanıyorum ve düzenli olarak lpg bakımını(filtreler,ayar)ve motor bakımını yaptırıyorum.Ancak uzun zamandır aracım lpgye geçmiyor ve benzinden yiyordu.Ancak bugün korkuttu beni şöyle bir durum başıma geldi:Araçla normal birşekilde e 5 üzeri eve dönerken baktım lpgye geçti ve sevindim :)derken yokuş yukarı devir 2-3 bin arası normal bir şekilde basıyordum ve motor uyarı ışığı(sarı helikoptere benzeyen)yanıp sönmeye,motor gaz yememeye başladı ve yavaşladı.Ve bu durumu yaşadığımda acil bir işim çıkmıştı ve zorda kaldım ancak aracı durdurup benzine aldım ve yoluma sorunsuz devam ettimSizce sorun ne olabilir?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@SERKAN3634 Lpg nin bitmesinden veya lpg nin kalitesiz olmasından dolayı bu şekilde tekleme ve arıza ışığı yakabiliyor. ikinci cümlenizi anlayamadım, aracın lpg ye geçişinde düzensizlik mi oluyor?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar,aracım 2007 model fd6 brc seq 32 kitli ve 1.5 yıldan fazladır kullanıyorum ve düzenli olarak lpg bakımını(filtreler,ayar)ve motor bakımını yaptırıyorum.Ancak uzun zamandır aracım lpgye geçmiyor ve benzinden yiyordu.Ancak bugün korkuttu beni şöyle bir durum başıma geldi:Araçla normal birşekilde e 5 üzeri eve dönerken baktım lpgye geçti ve sevindim :)derken yokuş yukarı devir 2-3 bin arası normal bir şekilde basıyordum ve motor uyarı ışığı(sarı helikoptere benzeyen)yanıp sönmeye,motor gaz yememeye başladı ve yavaşladı.Ve bu durumu yaşadığımda acil bir işim çıkmıştı ve zorda kaldım ancak aracı durdurup benzine aldım ve yoluma sorunsuz devam ettimSizce sorun ne olabilir?
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Lpg sisteminde bir problem olmalı. Lpg'ye geçmemesi regülatör veya beyinden kaynaklanabilir. Regülatör basınç ve ısı kontolü yapılmalı. Arıza lambasının yanıp sönmesi genelde ateşleme hatasını gösterir. Bu durum benzinde olmadığı için bujilerden değilde yakıtın düzgün gelmemesinden kaynaklı gibi duruyor. Motor zora geldiğinde sıkışıyor. Lpg enjektörleride kontrol edilse güzel olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020

Hocam uzun zaman aynı olay benim eski fd6 da da başıma gelmişti. Serviste lpg nin elektrik tesisatında kısa devre olduğunu tespit ettiler. Araç kısa devreden dolayı kendini korumaya almış. Lpg Elk tesisatını yenileyince sorun kalmamıştı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
Gelişme var mı ? Dün 4 sefer benim de başıma geldi. 10 gün önce sisleri arka arkaya bir kaç kez açıp kapatırken karanlikta uzun yolda direksiyon altından çaaat diye bir ses geldi. Elektrikci sigortası yanmış dedi, değistirdi, aninda sisler yandı ama eve gelince baktım yine yanmıyor. Dunde 4 kez uzun yolda giderken aniden motor ariza lambasi yanip sonmeye basladı ve araç gaz yememeye basladı ve kenara cekip tekrar calıştırmak zorunda kaldım. Dün ayrica motor, sanzuman yağ bakımı, buji degisimide yaptırmıştim. Birde arka helezonlara 3,5 cm get takoz attirdim. Acaba bunlarla ilgili de olabilir mi bilmiyorum.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
Gelişme var mı ? Dün 4 sefer benim de başıma geldi. 10 gün önce sisleri arka arkaya bir kaç kez açıp kapatırken karanlikta uzun yolda direksiyon altından çaaat diye bir ses geldi. Elektrikci sigortası yanmış dedi, değistirdi, aninda sisler yandı ama eve gelince baktım yine yanmıyor. Dunde 4 kez uzun yolda giderken aniden motor ariza lambasi yanip sonmeye basladı ve araç gaz yememeye basladı ve kenara cekip tekrar calıştırmak zorunda kaldım. Dün ayrica motor, sanzuman yağ bakımı, buji degisimide yaptırmıştim. Birde arka helezonlara 3,5 cm get takoz attirdim. Acaba bunlarla ilgili de olabilir mi bilmiyorum.

Benim sorun bujidenmiş ve sensördenmiş, buji çatlamış, ucu dağılmış, orjinal buji aldım, birde sensörü sprey ile temizledigini soyledi usta..

Geri