Civic FD6 & FB7 arka tampon demirinin olmayışı sorunu

Aracınız
Merhaba Herkese,
Forumu vakit bulabildiğim kadar inceledim ama bulamadım. Öğrenmek istediğim 2016 model Dream modellerinde arka tampon darbe emici demir bulunup bulunmadığı. Bu konu ile ilgili bilgi paylaşmanızı rica ederim.

Çözüm
Tampon demirini takmak için 150 lira istenince bende 150 liraya aldığım lokma takımı-cırcır'ın gelmesi sonrasında montajı kendim yaptım, artık ufak tefek tamiratları yapabileceğim bir lokma takımım var :)
Yanlız şntgarage'nin sattığı bu demirin vida yerleri %100 uyumlu değil, deliklerin tam hizalanması için montaj öncesi biraz çekiçle düzeltme yapmam gerekti.
Ayrıca bu parça kargodan önce dükkanda bekletilirken muhtemelen açıkta ve üstüste bekliyor, demirin üstünde ciddi boyayı kalkmaları ve çizikler vardı.

tampon0.jpg

Açıkçası boyası açılan noktaların fazlalığı nedeniyle ilerde olası pas oluşma ihtimalini yok etmek ve evde de hazırda doğalgaz borularını boyamak için kullandığım antipas metal boyasında artanda olduğu için tampon...
Aracınız
Evet arkadaşlar demiri taktırdım. Kendim takcaktım ama uğraşmadım erindim Kendiniz bir saatinizi ayırırsanız rahatlıkla montaj yapabilirsiniz. Bu arada ürün sadece bütün olarak geldi, vida somun yok çünkü tamponu söktüğünüzde şase direklerine arka panelin her birinin 3 er tane vidayla bağlı olduğunu göreceksiniz. İşte o vidaları söküp tekrar takcaksınız. Demirin delik yerleri tam oralara göre delinmiş zaten. 50-100 verip bir ustaya da taktırabilirsiniz. Taktıktan sonra yandan bakınca bagaj kapağının stopların önünde kaldı ve hafif ve normal çarpmalarda koruyacağı kesin. Biraz daha kalın, profil gibi olabilirmiş ama ağır olurdu sanırım. Tavsiye ederim.20200602_122753.jpeg20200602_123851.jpeg20200602_123858.jpeg20200602_123901.jpeg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet arkadaşlar demiri taktırdım. Kendim takcaktım ama uğraşmadım erindim Kendiniz bir saatinizi ayırırsanız rahatlıkla montaj yapabilirsiniz. Bu arada ürün sadece bütün olarak geldi, vida somun yok çünkü tamponu söktüğünüzde şase direklerine arka panelin her birinin 3 er tane vidayla bağlı olduğunu göreceksiniz. İşte o vidaları söküp tekrar takcaksınız. Demirin delik yerleri tam oralara göre delinmiş zaten. 50-100 verip bir ustaya da taktırabilirsiniz. Taktıktan sonra yandan bakınca bagaj kapağının stopların önünde kaldı ve hafif ve normal çarpmalarda koruyacağı kesin. Biraz daha kalın, profil gibi olabilirmiş ama ağır olurdu sanırım. Tavsiye ederim.Ekli dosyayı görüntüle 259655Ekli dosyayı görüntüle 259656Ekli dosyayı görüntüle 259658Ekli dosyayı görüntüle 259659

Hayırlı olsun hocam :)
Parçanın dayanak noktası demekki şasinin arka kolu (y)
Bu konu FB7lerdeki önemli bir eksikliği giderme açısından önemli ve önemine istinaden konuyu sabitliyorum :)

Aracınız
Hayırlı olsun hocam :)
Parçanın dayanak noktası demekki şasinin arka kolu (y)
Bu konu FB7lerdeki önemli bir eksikliği giderme açısından önemli ve önemine istinaden konuyu sabitliyorum :)
Evet Hamid Hocam demirin vidalanacak kafaları panele değilde direk şase direğine oturuyor. Dolayısıyla demir montaj sonrası özellikle köşeler daha bir sağlam, dayanımlı oldu sanki.

Aracınız
FD6 için de bu mümkün mü acaba?

Araba ararken değişen bagaj olunca tampon gibi düşünüyordum. :) Hatta bir ilanda bagaj 3 sefer değişmişti. :))
Hocam fb7 için deniyor hep ama fd6 ile fb7 nin genel benzerliği ikiz kardeş gibi zaten. Firmaya sormak lazım, denemek lazım.

Aracınız
Arayıp sordum, FD6 için de mevcut varmış ancak ölçüleri farklıymış. Onun da fiyatı aynı şekilde 300, müsait bir zamanda ben de yaptıracağım.

Başlığa FD6'yı da eklersek başkaları da arama yaparken görebilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet arkadaşlar demiri taktırdım. Kendim takcaktım ama uğraşmadım erindim Kendiniz bir saatinizi ayırırsanız rahatlıkla montaj yapabilirsiniz. Bu arada ürün sadece bütün olarak geldi, vida somun yok çünkü tamponu söktüğünüzde şase direklerine arka panelin her birinin 3 er tane vidayla bağlı olduğunu göreceksiniz. İşte o vidaları söküp tekrar takcaksınız. Demirin delik yerleri tam oralara göre delinmiş zaten. 50-100 verip bir ustaya da taktırabilirsiniz. Taktıktan sonra yandan bakınca bagaj kapağının stopların önünde kaldı ve hafif ve normal çarpmalarda koruyacağı kesin. Biraz daha kalın, profil gibi olabilirmiş ama ağır olurdu sanırım. Tavsiye ederim.Ekli dosyayı görüntüle 259655Ekli dosyayı görüntüle 259656Ekli dosyayı görüntüle 259658Ekli dosyayı görüntüle 259659

Hocam tekrar hayırlı olsun.
Güzel ve orjinal duruyor.
Bu konu kullanıcılar tarafindan baya sevilir.
Bana göre her araçta olması şart.
Küçük ama çok faydası olur.
Işıklarda arkadan vuranın vay haline.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Arayıp sordum, FD6 için de mevcut varmış ancak ölçüleri farklıymış. Onun da fiyatı aynı şekilde 300, müsait bir zamanda ben de yaptıracağım.

Başlığa FD6'yı da eklersek başkaları da arama yaparken görebilir.
Hocam kesinlikle iş görür, ama dediğim gibi biraz daha kalın, profil gibi olsaymış daha iyi olurmuş. İlk elime aldığımda görünüşe göre hafif geldi, ne sac inceliğinde teneke gibi nede profil gibi. Yani öndeki gibi kesinlikle sağlam, ağır değil. Alıp uygulayacak arkasaşlar bunu göz önünde bulundursun.
Yanlız profil gibi çok sağlam olsaydı bu seferde sönümleme yerine direk aracın kemiğinde hissedilir, enerji sönümlemesini yapmazdı sanırım.
Amaç hafif orta çarpmalarda bagaj kapağına, stoplara, panele gelmeden sönümlesin yeter zaten. Bu da yoktu, bunada şükür

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@arif0668 hocam taktırdığınız parçada resimdeki gibi bükülme çizgileri mevcutmuydu?
Benim istediğim kuvveti absorbe eden parçada bu tarz bükümlerin olması.
Linkteki satış fiyatını da görünce ülkemizdeki parça pahalılığı daha da can sıkıyor :cautious:
1591109282725.png

Aracınız

Hocam hayırlı olsun. Büyük, küçük her türlü kazadan korusun Allah. İlerde bende yaptırabilirim.

Kün feyekün..

Öne ve arkaya böyle bir çelik demir taktıracaksın aslında, vuran düşünsün.Screenshot_2020-06-02-19-30-50-507_com.android.chrome.jpeg

Geri