Civic FD6 Civic FD6 Sağa çekme

Selamın aleyküm. Arkadaşlar öncelikle aracı tanımıyorum 4 ay önce aldm ama başka bi yerde görevde olduğum için izinde biniyorum geçen gittiğimde aracın 80 90 km hızla giderken sağa çektiğini farkettim bide dururken direksiyonu tam sağa sola çevirince gıcırtı geliyo bunun sebebi nedir ve nerde yaptırmamı önerirsiniz saygılarımla

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Sağa sola çekmede ilk akla rot ayarınız bozuk olabilir.
> Gıcırtı ise ön amortisör üst bilyasından kaynaklanabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
2010 aynı problem bende de var yeni lastik aldım z rotları rot başları değiştirdim balans ayarı yaptırdım sonuç aynı değişen hiç bir şey yok. Biraz araştırma yaptım zamanında bayilerdeki test araçlarında bile bu sorun varmış. Lastiklerin radyal yapısıyla alakalı bir şey de okumuştum. Umarım sorunu çözen birisi vardır ve yardımcı olur. Bu arada kaza ve şasede eğrilik gibi şeyler yok araçta.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2010 aynı problem bende de var yeni lastik aldım z rotları rot başları değiştirdim balans ayarı yaptırdım sonuç aynı değişen hiç bir şey yok. Biraz araştırma yaptım zamanında bayilerdeki test araçlarında bile bu sorun varmış. Lastiklerin radyal yapısıyla alakalı bir şey de okumuştum. Umarım sorunu çözen birisi vardır ve yardımcı olur. Bu arada kaza ve şasede eğrilik gibi şeyler yok araçta.

Siz şu konulara bir göz gezdirin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eski FD6mda da bu sorunu uzun süre yaşadım ve linkteki konularda paylaşımlarımı yapmıştım, bir inceleyin lütfen.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar problemi çözdüm. Gerek muayenenin yaklaşması gerekse sürekli uzun yola gitmem gerektiği için bu sorunun çözümünü hızlandırdım ve sanayinin yolunu tuttum. Rot Balans dükkanına gittim, direksiyon tamiri, rot tamiri, balans ayarı yapan bir dükkan. Ve sorunumu anlattım. Önce ön lastiklerin yerlerini değiştirdi fakat sorun devam ediyordu. Daha sonra deneme sürüşünde çıkıp geldi. Direksiyon altından bir cihaz bağlayıp kalibrasyon ayarı yaptı. Sistemdeki diğer arıza uyarılarını sildi. Daha sonra aracı tekrar denedi ve hareket halinde de kalibrasyon ayarı yaptı. En sonunda ise Balans ayarını yaptı. Aracı denedim hiç bir sorun yok. Sadece yolun eğimli olan yerlerinde eğimin yönüne göre çekme yapıyor. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara umarım faydalı olur.

Arkadaşlar problemi çözdüm. Gerek muayenenin yaklaşması gerekse sürekli uzun yola gitmem gerektiği için bu sorunun çözümünü hızlandırdım ve sanayinin yolunu tuttum. Rot Balans dükkanına gittim, direksiyon tamiri, rot tamiri, balans ayarı yapan bir dükkan. Ve sorunumu anlattım. Önce ön lastiklerin yerlerini değiştirdi fakat sorun devam ediyordu. Daha sonra deneme sürüşünde çıkıp geldi. Direksiyon altından bir cihaz bağlayıp kalibrasyon ayarı yaptı. Sistemdeki diğer arıza uyarılarını sildi. Daha sonra aracı tekrar denedi ve hareket halinde de kalibrasyon ayarı yaptı. En sonunda ise Balans ayarını yaptı. Aracı denedim hiç bir sorun yok. Sadece yolun eğimli olan yerlerinde eğimin yönüne göre çekme yapıyor. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara umarım faydalı olur.

Bu işlemleri nerede yaptirdiniz. Bende de aynı problem var. Arabadan soğudum

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri