Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Aracınız
Civic FB7 2015
Yukarıda yazılanlara kesinlikle katılmıyorum garantisi devam ediyor kafanıza takmayın değişir vs gibi yazılanlar samimi gelmiyor. Garantiden parça değişim onayı geleli 2 ayı geçti ve hala parça yok. 100 km ve üstü hızda aracı şeritte tutamıyorum uzun yol yapılmıyor araçla. Konforu etkilimesinden çok güvenlik tehtidi oluşturan bir sorun bu arkadaşlar. Tabi ki her markada sorunlar çıkıyor ancak 2 ayı geçen süreçte çözülmemesi çok üzücü ve can sıkıcı. Farklı markalardada sorunlar var diyip kendimi teselli edemiyorum çarsamba günü il dısına çıkmam gerekiyor ve kendi 1 milyonluk aracımla gidemeyip sağdan soldan araç aramam normal değil. Dip not düşeyim yoğun uğraşlarım sonucu honda türkiye ile görüşmelerim neticesinde ikame araç alacağım onaylandı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar
Konuyu başka yönlere çekmeden daha yapıcı ve birbirimize yardımcı olmak adına İZLENECEK YOL işte ne biliyim merkeze atılacak mail olur telefon olur bu konularda yardımcı olalım birbirimize be Lütfen ilgilenen ilgilenmeyen şehir servis isimlerini yazınız bende dahil mağdur olanlar sorunu olan arkadaşlar izleyeceğimiz veya kanun nizam konularında bilgi sahibi olalım ve bilinçlenelim elbette ortada bir mağduriyet var biz bunu en az şekilde nasıl aşarız onun yoluna gidelim lütfen

Saygılar

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Servis çalışanları ve honda türkiye dahil bu konuda müşteriye ve haklı isyanına hak verirken burda ki anlamsız marka fanatikliğini anlayamıyorum. Ben bu sorun ile ilgili yasadığım tecrubeleri aynı sorunu yasayan insanlara fikir vermesi ve bilgi olması açısından paylaşıyorum. Bu konuda sorun yaşayan herkes çok dolu araçlarına binemiyor kullanamıyor ve mağduriyet yaşıyor ben ayrıca 2 ayı geçti parça bekliyorum.. Bunu savunan kişilerde gün gelir aynı sorunu yaşayıp 2 ay aracını kullanamadığında araca ihtiyacı olduğunda ne demek istediğimizi anlarsınız. Bu başlık altına daha fazla yorum yazmayacağım marka fanatiği olan arkadaslar rahatsız olmasın. Bilgi paylasımında veya sorusu olanlar özelden yazabilir. İyi aksamlar

Çok haklısınız, acayip can sıkıcı bir durum ve sizin adınıza üzüldüm gerçekten. Tecrübenizi paylaştığınız için de şahsen teşekkür ederim. Bu tarz paylaşımlar sadece aynı problemi yaşayanlar için değil, bu aracı satın alma niyetinde olanlar için çok faydalı bence. Mesela ben 10 yıldır kullandığım FB7 aracımın sorunsuzluğundan son derece memnunum (öncesinde de 4 yıl FD6), ama aracın yaşı arttığı için kaşıntı misali sürekli kafamda “acaba FE zamanı mı?” diye düşünüyordum (hemde araç içine gelen yol sesinin bu kasada bile hala çok fazla olduğu yorumlarını okuyupta hiç hoşlanmadığım halde). Sonuçta iyi ki yeni kasaya geçmemişim ve bu halde geçmem de. Benim için görünen o ki; ya uzun bir süre daha FB7’ye devam, ya da Honda’ya uzun bir ara (en azından civic’e). Hatta bu tecrübeleri gördükten sonra piyasaya yeni çıkan bir aracı 2 yıl geçipte kronik sorunlarını görmeden satın almam galiba. Yoksa işimiz tamamen şansa bakıyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Konu ile alakasız yorumları sildim. Birbirimize karşı daha seviyeli ve olumlu davranalım. Problemin çözümü hakkında geri dönüşler yapalım.
Keyifli forumlar dilerim.

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
bu problem illa ki çözülecek, ben her servise gittiğimde şikayet olarak bunu forma yazdırıyorum, onlar bir problem yok diyorlar ama eninde sonunda kabul edip çözecekler

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki direksiyon takılma problemi çok ciddi bir sürüş güvenlik problemi. Bu problemin biran önce giderilmesini temenni ediyorum.
Burada merak ettiğim bir durum var. Ex+ araç sahipleri deneyebilirler bu durumu. Araç şerit takip ve adaptif hız sabitleyici açıkken nasıl bir tepki veriyor? Sonuçta adaptif sürüşte direksiyon tepkileri otomatik olarak gerçekleşiyor.

Ad Soyad
Emre GÜMÜŞ
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki direksiyon takılma problemi çok ciddi bir sürüş güvenlik problemi. Bu problemin biran önce giderilmesini temenni ediyorum.
Burada merak ettiğim bir durum var. Ex+ araç sahipleri deneyebilirler bu durumu. Araç şerit takip ve adaptif hız sabitleyici açıkken nasıl bir tepki veriyor? Sonuçta adaptif sürüşte direksiyon tepkileri otomatik olarak gerçekleşiyor.
Ben artık arabayı düz tutamayıp yolda yorulduğum için 110 u gecmeyecek şekilde acc ve şerit takip açiyorum tek elim direksiyonda olmak kaydı ile. kendisi gidiyor ama oda bir türlü ortalayamıyor cünkü dişli gibi tık tık diye attığı için bir sağ çizgiye bir sol cizgiye gidip geliyor araç. Eğer kendim sürecek olursam inanın dayak yemiş gibi birşey oluyorum o kadar yorucu ki bu arabayı sürmek inanılmaz yani

Ad Soyad
Taha
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben artık arabayı düz tutamayıp yolda yorulduğum için 110 u gecmeyecek şekilde acc ve şerit takip açiyorum tek elim direksiyonda olmak kaydı ile. kendisi gidiyor ama oda bir türlü ortalayamıyor cünkü dişli gibi tık tık diye attığı için bir sağ çizgiye bir sol cizgiye gidip geliyor araç. Eğer kendim sürecek olursam inanın dayak yemiş gibi birşey oluyorum o kadar yorucu ki bu arabayı sürmek inanılmaz yani

Yemin ediyorum ki aynısını yapıyordum ben direksiyona geçince tadım kaçıyordu arada bir uyarı verınce dokunuyordum yaptığımız uğraştığımız şeylere bak ya

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar bu durum çok büyük bir güvenlik problemi. Durumun ciddiyetine varmış değil servisler sanırım. Allah korusun acil bir durumda o direksiyonun dönmemesi büyük bir kazaya sebebiyet verir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bunlar çok ciddi problemler. Malesef üzülerek takip ediyorum. Allah kazadan korusun. Keyfe keder bir problem değil nihayetinde. Siz bilirsiniz ama; Bu problemi ve yaşadığınız çözümsüz süreci videoya çekip youtube de paylaşsanız. Göçük problemini de uzun zaman umursamadılar gelen tepkiler videoya dökülünce kabul ettiler. Enteresan olan, bu sıkıntıya her servisin farklı yaklaşması. 2 ay bir parçanın gelmemesi de ayrı bir problem. Avukat ile görüşüp başka yollarda denenebilir. Allah korusun arkadaşlar...

Geri