Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.

yerkan

0
Aracınız
10 bin bakımına geldim Ankara Efe ye. Verilen cevap usta test sürüşü yaptı herhangi bir bulguya rastlanmadı cevabı. Eğer bulgular devam ederse aracınızı bırakmak zorunda kalacaksınız ona göre işlemler yapılacak denildi. Ve herhangi bir işlem yapılmamış ben yalan söylüyorum sanki. İnsanı soğutuyorlar ilerleyen günlerde tekrar yaşadıklarımı yazacağım. Uzak durun ben yandım siz yanmayın.D62E005A-416A-419B-99C1-DA65011CE4AF.jpeg

Ad Soyad
Menq sarı
Aracınız
Civic FE1 2021
Sıkıntı şurda servise arabanı götürüyorsun usta sorunu tespit ediyor sana diyorlarki araban burda kalması gerek, o zaman ikame araç ver evime gideyim 10 gün niye bekliyorsun ikame araç için yada beni bekletme direksiyon kutusu siparişini geç kendi arabamla yolla kutu gelince arabayı getirin de, çünkü sorun belli kronik olduğu aşikar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sıkıntı şurda servise arabanı götürüyorsun usta sorunu tespit ediyor sana diyorlarki araban burda kalması gerek, o zaman ikame araç ver evime gideyim 10 gün niye bekliyorsun ikame araç için yada beni bekletme direksiyon kutusu siparişini geç kendi arabamla yolla kutu gelince arabayı getirin de, çünkü sorun belli kronik olduğu aşikar

Aynen boş yere arabasiz Bi şekilde bekletmeleri sıkıntı

Ad Soyad
Taha
Aracınız
Civic FE1 2021
10 bin bakımına geldim Ankara Efe ye. Verilen cevap usta test sürüşü yaptı herhangi bir bulguya rastlanmadı cevabı. Eğer bulgular devam ederse aracınızı bırakmak zorunda kalacaksınız ona göre işlemler yapılacak denildi. Ve herhangi bir işlem yapılmamış ben yalan söylüyorum sanki. İnsanı soğutuyorlar ilerleyen günlerde tekrar yaşadıklarımı yazacağım. Uzak durun ben yandım siz yanmayın.Ekli dosyayı görüntüle 270133

Dostum aynı senaryoyu yaşadım arabayı bırak onlar seni arıyorlar aaaa direksiyon kutunuzda problem varmış diye bunların hepsi oynak alayının direksiyon kutusu bozuk 25 gün oldu benim ikame aracımı da aldım pejo 2008 verdiler çok büyük rezalet hayatım boyunca birdaha asla Honda almıcam çıktığı gibife bunu satıcam

yerkan

0
Aracınız
Hocam sizde mi Ankara’da yaşıyorsunuz?
Dostum aynı senaryoyu yaşadım arabayı bırak onlar seni arıyorlar aaaa direksiyon kutunuzda problem varmış diye bunların hepsi oynak alayının direksiyon kutusu bozuk 25 gün oldu benim ikame aracımı da aldım pejo 2008 verdiler çok büyük rezalet hayatım boyunca birdaha asla Honda almıcam çıktığı gibife bunu satıcam

Aracınız
Civic FB7 2012

İkame araç kaç gün içinde verdiler kardeşim

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba
20 bin bakımda söylemiştim bi işlem yapılıp gönderildim 800-1000 km sonra tekrarladı şu pazartesi aradım ve bugün arası teslim edicem 9-10 arası araç şu an 24bin kmde ikame araç 3-5 gün sürer denildi aracı bırakınca tekrar yazarım istanbul anadolu yakası

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Geri