Civic FE1 Araçlardaki Ufak Sorunlar

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
MERHABA 1 AY ÖNCE 1.5 EXE CIVIC FE1 ALDIM.1 AYLIK SÜREDE İKİ TANE UFAK SORUN FARKETTİM..BİRİNCİSİ SAĞ VE SOL KAPI İLE TAVAN DÖŞEMESİ ARASINDA TRİM SESLERİ GELİYORDU..SERVİSE GÖTÜRDÜM BUNLARIN İÇİNE YALITIM MALZEMESİ KOYULDU SES KESİLDİ.İKİNCİSİ 20-30 KM HIZLARDA ARADA TİTREŞİM SESİ GİBİ BİR SES GELİYOR HAYALETİN ÜSTÜNDEN GALİBA ONU ÇÖZEMEDİM..ONUN İÇİNDE SERVİSE GİDECEĞİM..BAŞKA PROBLEM FARKEDEN ARKADAŞLAR YAZAR İSE SEVİNİRİM..BU ARADA KONU DIŞI AMA KULLANDIĞIM İLK HONDA ARACIM BİLGİM OLMADIĞI İÇİN SORUYORUM DİĞER BAZI MARKALARDA Kİ GİBİ GİZLİ ÖZELLİK AÇTIRMA DURUMU OLUYORMU...

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar. Bizim egzostlardan bu şekil su atması normalmidir araç sıcakken? Bu fotoyu işten eve geldiğimde yerdeki ıslaklığı farkedince çektim.

IMG_5644.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Servise gidin arkadaşlar. LPG ile ilgili yazılım güncellemesi yapılıyor. Sarsıntı problemi
düzeliyor
Ben 1000 bakımında yazılım güncellemesi yaptırmıştım düzelmedi. Bu ikinci güncelleme mi acaba ?

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar bendede a sütunun göğüsle birleştiği yerde plastik çok gevşek oynuyor sizdede öylemi ses yapmıyor ama orası baya sallanıyor oynuyor
Cam açıkken kapıyı kapatınca bendede aynı ses geliyor biraz daha kaliteli olsaydı keşke

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar bendede a sütunun göğüsle birleştiği yerde plastik çok gevşek oynuyor sizdede öylemi ses yapmıyor ama orası baya sallanıyor oynuyor
Cam açıkken kapıyı kapatınca bendede aynı ses geliyor biraz daha kaliteli olsaydı keşke

Aynı durumlar bende de mevcut ama sıkıntı yapmıyorum ses yapmadığından

A sütunun iç kısmındaki bej renk kaplamanın rahat hareket etmesiyse servise gittim baktırdım normal dediler hatta bende o kaplama ile ön göğüs arasında baya bi açıklıkta var ve servise gittiğimde showroomdaki 0 araçlara baktım hepsinde benzer gönyesizlikler var ve hepsinde o kaplama hareket ediyo ama trim sesi yasa farklı bi hava alma su alma gibi şeyler yol bende pek takmıyorum

Merhabalar. Bizim egzostlardan bu şekil su atması normalmidir araç sıcakken? Bu fotoyu işten eve geldiğimde yerdeki ıslaklığı farkedince çektim.

Ekli dosyayı görüntüle 268424

O bendede var babamın dediğine göre benzinli arabalarda olurmuş ve bu motorum randumanlı ve iyi çalıştığının göstergesiymiş neredeyse her akşam oluyo ve babam her seferinde övüne övüne motorun randumanlı diye söylüyo :)

AZ ÖNCE BİR KAÇ SORUNDAN DOLAYI SERVİSE GİTTİM ;

1-20 KM HIZLARDA GAZA DOKUNUNCA İNCEDEN GELEN BİR TİTREŞİM SESİ VARDI DİREKSİYON-HAYALET TARAFINDAN TAHMİN EDİYORDUM.BAŞINDAN BERİ BU SORUN VARDI.TEST SÜRÜŞÜNE ÇIKTIK O SESİ 1 KERE AZ YAPTIĞI İÇİN BİRŞEY YAPAMAYIZ DEDİLER.MOTOR SICAK OLDUĞU İÇİN SESİ YAPMAMIŞ OLABİLİR.SOĞUK İKEN MOTOR GELİN DEDİLER AMA EVİM İLE SERVİS ARASI 20 KM HERNEYSE BİRŞEY YAPMADILAR.

2-ARKA SAĞ VE SOL KAPILAR ÇOK SERT VE ZOR AÇILIP KAPANIYORDU..BUNU SORDUM NORMAL DEDİLER DAHA İYİ DEDİLER BİR İŞLEM YAPILMADI

3-CAMLAR YARIYA KADAR AÇIK İKEN KAPIYI KAPATTIĞIMDA BAYA BİR SALLANMA OLUYORDU CAMLARDA...BUNADA NORMAL DEDİLER SALLANMA OLMAZ İSE SIKINTIYMIŞ..KULLANDIĞIM 8.ARABA İLK KEZ BU KADAR SALLANAN CAM GÖRDÜM....

4-CAMI TUŞLA AÇIYORKEN ACAYİP BİR SES ÇIKIYORDU CAMIN İÇİNDEN BU KENDİLİĞİNDEN KESİLDİ BİR SÜRE SONRA . BUNU SORDUM NEDENDİR DİYE TATMİN EDİCİ BİR CEVAP ALAMADIM...

5-YALITIM OLMADIĞINDAN ARAÇTA YALITIM İLE İLGİLİ NE YAPILABİLİR DİYE SORDUM ÖZELLİKLE DAVLUMBAZLARA BİZ BİRŞEY YAPMIYORUZ DENİLDİ .

6-YİNEDE BİRŞEYLER YAPTILAR BENİ BOŞ GÖNDERMEMEK İÇİN,SERVİSTEN ÇIKTIM İŞE GİDİYORUM SANKİ YENİ TRİM SESİ EKLENDİ ARACA EMNİYET KEMERİNİN ORADAN...NORMALDE YOKTU...SERVİSE GİTTİĞİME PİŞMAN OLDUM

Ben dün aracımı Antalya Eysa hondaya arka lastikten gelen sürtünmeye benzer ses işin götürmüştüm tekerin dönme hızına göre sıklığı artan bi fışırdama o normal dediler ve sonra arabayı bana geri teslim ederken kapılarınızın zor açılıp kapandığını farkettik yağ sürdük şu an daha iyi dediler gerçekten kapılarım zor açılıp kapanıyodu özellikle arkadakiler ama ben normal sanıyordum değilmiş şu an su gibi açılıp kapanıyo kapılar cam açılırken gelen ses sanırım bendede var cam kapalıyken açmak için tuşa ilk bastığım an poff diye saniyelik bi ses gelip kesiliyor onada takılmıyorum şimdilik

Ad Soyad
Bekir Akbulut
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben dün aracımı Antalya Eysa hondaya arka lastikten gelen sürtünmeye benzer ses işin götürmüştüm tekerin dönme hızına göre sıklığı artan bi fışırdama o normal dediler ve sonra arabayı bana geri teslim ederken kapılarınızın zor açılıp kapandığını farkettik yağ sürdük şu an daha iyi dediler gerçekten kapılarım zor açılıp kapanıyodu özellikle arkadakiler ama ben normal sanıyordum değilmiş şu an su gibi açılıp kapanıyo kapılar cam açılırken gelen ses sanırım bendede var cam kapalıyken açmak için tuşa ilk bastığım an poff diye saniyelik bi ses gelip kesiliyor onada takılmıyorum şimdilik

Mrb bende dün fark ettim arka kapılar ön kapılara göre çok zor açılıyor 10cm kolay sonrasında baya zorluyor bende gidip göstereceğim bakakım

Geri