Civic FE1 Intercooler - Air Intake - Chip Tuning

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
Merhaba,
2022 model 17.000km'de Civic Fe1 sahibiyim. Arabayı aldıktan sonra dış görünüş ve yol tutuşu anlamında modifikasyonları güç bela tamamladım. İstanbulda oturmama rağmen body kit, hafifletilmiş jant, kule gergisi ve spor yay normal bir araca göre beni çok uğraştırdı. Şimdi tatmin edici derecede motor upgrade yapmak istiyorum fakat pimpirikli birisi olduğum için bulduğum dükkanlar içimi rahat ettirmiyor. Instagram üzerinden veya Maslak sanayide ulaştığım dükkanların elinde ne intercooler ne de air intake kit var bu araba için. Çareyi yurt dışından PRL marka sipariş etmekte buluyorum fakat kargolama ücreti ve vergisi ile fiyat çok artıyor. Chip tuning yaptıracak yer olarak da Maslak Paşaoğlu düşünüyorum. Bu konuya çözüm bulmuş ya da bu tarz konularda bilgili, tavsiye verebilecek abiler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
fk7 aracım için konusuyorum. paşaoğlu firması optimum verimi almanız için saglıklı bir stage 1 yapabilir aracınıza. intercooler için prl gibi firmaların urunlerini yurtdıısndan getirtmek dolar kuru gumruk kargo vs deli rakamlara cıkabiliyor. ben fk7 için ankaradan frost markasının 11.5 lt intercoolerının aldım gayet memnunum instagramda sayfaları mevcut fe1 içinde oldugnu dusunuyorum. air intake işini ben map borusunu yurtdısından özel getirterek hallettim. ucuna oem filtre takıp ısı kalkanı yapıp kullanıyorum maliyeti hazır setlere gore cok dusuk. eger sensor yuvasının ölçülerini verirseniz detaylı sizin arac içinde sorabilirim. ve son olarak madem biraz daha verimli ve guclu bir motor istiyorsunuz kesinlikle down pipe takmanız aracınızın nefesini açacaktır.

20230506_095018.jpg
20230615_085330.jpg

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
Hocam maşallah aracınıza, tam istediğim şeyleri yapmışsınız. Downpipe muayene ve çevirmeler konusunda beni biraz düşündürüyor o konuya henüz karar veremedim ama gönlüm yaptırma taraftarı. Air Intake kısmını tam anlayamadım ama size özelden ulaşabilirsem bu süreçte içim çok daha rahat eder. Yaşadığım en büyük sorunlardan biri yol gösteren olmaması. İlk defa aracıma bu şekilde uygulama yapacağım.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
merhaba,

bizim motorlarda verim almak için downpipe şart. cooler filtreden önce dp düşünün.

yazılım için flash pro ünitesi almayacaksanız paşaoğlu mantıklı bir seçim.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam maşallah aracınıza, tam istediğim şeyleri yapmışsınız. Downpipe muayene ve çevirmeler konusunda beni biraz düşündürüyor o konuya henüz karar veremedim ama gönlüm yaptırma taraftarı. Air Intake kısmını tam anlayamadım ama size özelden ulaşabilirsem bu süreçte içim çok daha rahat eder. Yaşadığım en büyük sorunlardan biri yol gösteren olmaması. İlk defa aracıma bu şekilde uygulama yapacağım.
downpipe sadece vizede sorun onuda bir şekilde halledilebiliyor. trafikte ise daha sorunn yasayanı duymadım.
05044884405 yazarsanız yardımcı olmaya calısırım

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
Intercooler için Frost markası kafama yattı, air intake konusunda da instagram üzerinden OEM yapan bir yer buldum ama verdiği fiyatın 2250 Türk Lirası olması beni biraz işkillendirdi. Fiyatlar konusunda pek bilgim yok kitler hariç. Belki de normal bir fiyat vermişlerdir bana. Downpipe konusunda ise önerdiğiniz bir yer varsa orada yaptırmak isterim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
kaliteli filtre kitleri 12-15 bin civarı düşünebilirsiniz.
10. jenerasyonlarda coolerfrost kullananlardan fikir alabilirsiniz. ben kullanmadığım için bilmiyorum.
downpipe için işinin ehli bir egsozcudan veya onu da yurt dışından tedarik edilebilir.

işin ucu bütçeye çıkıyor biraz, ne kadar bütçe o kadar yüksek güç.

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
Şanzıman açısından ne gibi bir dert yaşarım, onu kestiremiyorum pek. FC5'lere göre daha iyi ve dayanıklı bir CVT şanzıman olduğunu biliyorum FE1 kasalarda. Bu konuda bir bilginiz var mı?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Şanzıman açısından ne gibi bir dert yaşarım, onu kestiremiyorum pek. FC5'lere göre daha iyi ve dayanıklı bir CVT şanzıman olduğunu biliyorum FE1 kasalarda. Bu konuda bir bilginiz var mı?
ben 75 bin km dir yazılımlı kullanıyorum. çok şükür bir problem yaşamadım.

sıfırdan kalkış yapmak, birden dip gaz yapmak, şanzıman soğukken yük bindirmek. bunlar ömürden yiyen şeyler o yüzden dikkatli kullandığınız sürece bir şey olmaz.

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
Arabanın garantisi varken mi yazılım attırdınız hocam? Eğer öyleyse bu durumla ilgili ne yaptınız? Ben agresif süren birisiyim, sıfırdan sık sık kalkış yapmasam da yaptığım zamanlar oluyor, trafikte kışkırtılınca da dip-gaz yaptığım oluyor, araba motor içinde yağ çevirmeden ya da soğukken dikkatli kullanmaya ve turbonun yağlanması konusunda dikkatli olan birisiyim. Sanırım bu karakterle çok bir problem yaşamam. Sizin aracınızın torku 300'mü? CVT 300 tork üstünde kırılıyor diye bir duyum aldım.

Geri