Civic FK7 10.000 km Bakımı Hk.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar, FK7 Sport Plus aracımın 10.000 km bakımı için bugün bazı bayilerle görüştüm. Verdikleri fiyat tekliflerini sizlerle de paylaşmak istiyorum. Bahsettiğim servislere yakın muhitlerde ikamet edenler için de bir fikir oluşturacaktır.

Haziran sonunda Kastamonu'dan İstanbul'a seyahat edeceğimden dolayı güzergahım üzerindeki servisleri en yakınımdaki Kdz. Ereğli Ersavaş'tan en uzağımdaki Yakuplu-Marmara Honda Plaza'ya kadar aradım. Maslak-Çiftkurtlar'ı defalarca aradım, telefon Servis departmanına bağlandıktan sonra karşı taraf benim sesimi alamadı hiçbirinde, ben de aramaktan vazgeçtim.

Aradığım servislerin çoğu telefonda cana yakın-yardımcı bir tavır sergilerken bir iki tanesi umursamaz-burnundan kıl aldırmaz bir tavır içerisindeydi bu arada bunu da belirteyim. Hepsine sırasıyla hangi yağı kullandıklarını sordum, Maltepe-Mutluhan hariç hepsi aracımda zorunlu olarak zaten Honda 0-20 Type 2.0 yağ kullandıklarını söylediler. Mutluhan ısrarla Castrol kullandıklarını söyledi. Polen filtresini değiştirmeyeceğimi söyledim, hiçbirisi buna sıkıntı çıkarmadı. Kastamonu'dan geleceğimi ve buna göre verebilecekleri en dip fiyatı vermelerini istedim. Bu doğrultuda görüştüğüm bayilerin Polen Filtresi hariç FK7 10.000 km iskontolu bakım fiyatları şu şekilde:

Kdz. Ereğli-Ersavaş: 700 TL
İzmit-Haldız: 652 TL
Sakarya-Sandıklı: 920 TL
Üsküdar-Ayışığı: 780 TL
Ataşehir-Damla: 865 TL
Maltepe-Mutluhan: 880 TL
Topkapı-Cem: 800 TL
Bahçelievler-Park: 900 TL
Yakuplu-Marmara: 1150 TL (En burnundan kıl aldırmayan ve fiyatta hiçbir şey yapamayacaklarını söyleyerek kestirip atan bayi bu idi. Bu fiyat standart bakım fiyatı, o tavırlarından sonra polen filtresi hariç demeye bile gerek duymadan kapattım telefonu.)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@OnurHas Hocam paylaşım için teşekkürler bence güzel fiyatlar almışsınız, bu kadar servisi arayacağınızı bilseydim forum adına toplu indirim içinde görüşün derdim :)

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
@OnurHas Hocam paylaşım için teşekkürler bence güzel fiyatlar almışsınız, bu kadar servisi arayacağınızı bilseydim forum adına toplu indirim içinde görüşün derdim :)

@NoFeaR Hocam valla işi gücü bıraktım bütün öğleden sonra bu işle uğraştım. Bir yandan aradım bir yandan da kendi kendime söylendim "Honda'nın bizi düşürdüğü şu duruma bak" diye.

Özellikle Haldız ve Ersavaş iyi fiyat verdi. En son Ersavaş'ı bir kere daha aradım, "İzmit' ten böyle bir fiyat teklifi aldım" diye. Verdikleri fiyat üzerinde biraz daha çalışıp bana döneceklerini söylediler ama dönmediler. Yarın bir daha arayacağım bakalım.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Honda Ersavaş bana geri dönüş yapmayınca bugün sabah tekrar aradım. 700 TL'den aşağı inmelerinin mümkün olmadığını söylediler. Bakımı haftaya İzmit Haldız'da yaptırmaya karar verdim. Forumda Haldız hakkında biraz araştırdığım kadarıyla kötü bir yoruma rastlamadım.Umarım memnun kalırım.
Bakımı yaptırdıktan sonra izlenimlerimi burada yine sizlerle paylaşacağım.

Aracınız
Civic FC5 2018
simdi haldiz da yim hocam sizin mesajıniz üzerine bende haldiz da yaptırmaya karar verdim
Honda Ersavaş bana geri dönüş yapmayınca bugün sabah tekrar aradım. 700 TL'den aşağı inmelerinin mümkün olmadığını söylediler. Bakımı haftaya İzmit Haldız'da yaptırmaya karar verdim. Forumda Haldız hakkında biraz araştırdığım kadarıyla kötü bir yoruma rastlamadım.Umarım memnun kalırım.
Bakımı yaptırdıktan sonra izlenimlerimi burada yine sizlerle paylaşacağım.

FC5_ELEGANCE

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
simdi haldiz da yim hocam sizin mesajıniz üzerine bende haldiz da yaptırmaya karar verdim

FC5_ELEGANCE

Geçtiğimiz cumartesi 10 bin bakımını yaptırdım hocam. 650 tl tuttu. Detaylı izlenimlerimi ayrıca yazacağım, pek fırsat bulamadım bu aralar maalesef. Ama servis alanını görememek dışında ilgi alakadan memnun kaldığımı söyleyebilirim.
Siz iyi bir fiyat alabildiniz mi ve memnun kaldınız mı hocam?

Aracınız
Civic FC5 2018
Haldiz da yaptırdım, polen hariç 705 tl ye anca indiler oda zar zor, genel anlamda iyiydi, iç dış temizlik gayet basariliydi. 2 saate teslim ettiler.
Geçtiğimiz cumartesi 10 bin bakımını yaptırdım hocam. 650 tl tuttu. Detaylı izlenimlerimi ayrıca yazacağım, pek fırsat bulamadım bu aralar maalesef. Ama servis alanını görememek dışında ilgi alakadan memnun kaldığımı söyleyebilirim.
Siz iyi bir fiyat alabildiniz mi ve memnun kaldınız mı hocam?

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu arada konu fk7 10 bin bakimi ile ilgili,yanlis bilgilendirme ve karışıklık olamamasi açısından yaziyorum, benimki fc5 benzinli üstteki mesajınızda fiyat ile ilgili gözüme çarpınca buradan yazdım. fc5 10 bin bakimi konusu vardir mutlaka oraya yazip ordaki arkadaşlara fikir olur.

FC5_ELEGANCE

Ben bugun izmir camkirana fk7 sport+ aracimi getirdim 1450tl dediler 10.000km bakim icin! Bana pahali geldi ama abi fiyatlar boyle dediler..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ben bugun izmir camkirana fk7 sport+ aracimi getirdim 1450tl dediler 10.000km bakik icin! Bana pahali geldi ama abi fiyatlar boyle dediler..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Topluluğumuz adına @NoFeaR terakki ile görüşme sağlamıştı.

"
Merhaba,

Görüşmelerimiz sonrası İzmir Terakki servisi ile anlaşma sağladık buna göre, %15 işçilik %10 parça indirimi duruma göre de fiyatta extra kolaylık sağlayacaklar.İndirimden faydalanabilmek için aşağıda bilgileri yer alan kişilerden birisini arayarak Civictr forum aracılığı ile aradığınızı bilgileri Turgut beyden aldığınızı söyleyerek fiyat bilgisi ve randevu alabilirsiniz.

Fatma hanım, 0232 343 38 38 Dahili 161
"

Geri