CİVİC FK7 STEPNE

Ad Soyad
Serhan
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhabalar

2017 Model 2018 trafiğe çıkışlı FK7 (HB SPORT) arabam var. Sanıyorum ki lastik ölçülerim 235/40ZR18. Arabada fabrika çıkışı stepne yok ve daha önceki tecrübelerimden bunu kesinlikle almam gerektiğini düşünüyorum. Ancak nasıl bir şey alacağımı, bijon aralığı vs hiç bir bilgim yok. Bilgilendirebilecek var mıdır acaba?

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
235 40 17 lastik ölçüleriniz 15 veya 16 inç mini stepnelerden alabilirsiniz. 5x114,3 olacak bijoın ölçüsü. fc5 de koltuk arkasına yaslayıp sabitliyordum amaa fk7 de ne yazıkki bagajı kullanmaya engel olmayacak bir yer bulamadım. şehir içi garajda duruyor şehir dısına cıkacagım zaman atıyorum bagaja

Ad Soyad
Serhan
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
235 40 17 lastik ölçüleriniz 15 veya 16 inç mini stepnelerden alabilirsiniz. 5x114,3 olacak bijoın ölçüsü. fc5 de koltuk arkasına yaslayıp sabitliyordum amaa fk7 de ne yazıkki bagajı kullanmaya engel olmayacak bir yer bulamadım. şehir içi garajda duruyor şehir dısına cıkacagım zaman atıyorum bagaja
15 yada 16 inç stepne almam arabayı dengesiz yapmaz mı? Büyüklük açısından. Bir de incelediğimde bagaj havuzunun altında stepne koymak için bir yer var. Hatta stepne vidası için yeri bile mevcut. Oraya sığmıyor mu mini stepne?

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben Fc5 için 16 sac jantli mini stepne almıştım.Aldigim zaman test etmiştim,gayet güzel uymustu.Cok şükür kullanmak nasip olmadı ama aklım hep.rahatti.Ben o dediğiniz yere koymuştum gayet güzel olmuştu.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
15 yada 16 inç stepne almam arabayı dengesiz yapmaz mı? Büyüklük açısından. Bir de incelediğimde bagaj havuzunun altında stepne koymak için bir yer var. Hatta stepne vidası için yeri bile mevcut. Oraya sığmıyor mu mini stepne?
Sığıyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Mini stepnelerin yanak kalınlığı daha yüksek olur. Aynı çap olsa bile aracın ağırlık dengesi her halükarda bozulur. Bu yüzden stepnelerin üstünde max hız uyarısı vardır. Onu geçmemeniz gerekiyor. Misal kendi aracıma aldığım stepnenin üstünde max 75 kilometre hız uyarısı var. Basınç olarakta 32 olmaz. Yüksek basınç ister. 60 Psı gibi.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
stepne zaten en yakın yere gitmek için hocam burda amaç mümkün olan en az yeri kaplaması. karar yine sizin bu arada fk7 deki stepne cukurlugunun oraya stepne sıgmıyor bilmiginiz olsun ben denedim

Geri