Civic FK7 Civic hb benzin depo kapasitesi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba.2018 civic hb sport plus aracim var.aracin deposu 46 lt olarak belirtiliyor fakat 1 senedir sadece 38 lt benzin alabiliyorum.depoyu sifirlayip menzil 1 km yazana dek benzini bitirip altunizade ayisigi hondanin yanindaki opetten depoyu fulleyip 2 defa servise goturmeme ragmen ne sorun cozulebildi ve bunun sorun oldugu dile getirildi.bu aracin deposu kac lt acaba? Sayet 46 lt ise bu sorunla karsilasip cozum bulabilen arkadaslarin bilgilerini rica ederim.iyi gunler

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız.
Depo 46 litre evet araç uyarıyı verdiğinde depoda 8 litre civarında benzin kalıyor o yüzden siz az alıyorsunuz. İsterseniz yanınıza benzin alıp uyarı verdikten sonra dibine kadar kullanın iyi bir şey değil ama benzini sıfırlarsanız alacaktır 46 litre. Uyarı yaktıktan sonra sakin sürüşte 100-150 km civarında gidebiliyorsunuz. O yedek depoya ayrılan yakıtla oluyor bu da.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba.cevap icin tesekkur ederim.netlestirmek adina;menzil 1 km gosterdiginde depida benzin kalmadi diyip benzin aliyorum ve maks 38 aliyor.bu durumda iceride aslinda 8 lt daha var mi demek istiyorsunuz?yani aslinda 1 km menzil degil 100 km mi mesafe yapilabilir?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba.cevap icin tesekkur ederim.netlestirmek adina;menzil 1 km gosterdiginde depida benzin kalmadi diyip benzin aliyorum ve maks 38 aliyor.bu durumda iceride aslinda 8 lt daha var mi demek istiyorsunuz?yani aslinda 1 km menzil degil 100 km mi mesafe yapilabilir?
Doğru evet menzil sıfır yazdıktan sonra minimum 50 km gider fakat bu benzin pompası için zararlı olabilir. Ben mecbur kalmıştım uzun yolda 100 km civarında yaptım.

Geri