Civic FK7 Civic HB (FK7) Fren Balataları Hk.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Merhaba arkadaşlar,

35 binde 2018 HB aracımı bakıma sokmuştum. Yetkili serviste ön arka fren balataları değişimi için 1300 TL fiyat verdiler. Bana yüksek geldi. Fren balatası değişimi de garantiyi bozmadığı için dışarda değiştirmek için fiyat aldım.

Honda İkiler Özel Servis'ten ön fren balataları hb marka, arka fren balataları apetech marka için işçilik dahil toplam 620 TL fiyat aldım. Bu markalar hakkında bilgisi olan var mıdır? Fiyat sizce normal midir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Atatürk Oto Sanayi'den Olcayto Bosch Car Service'i aradım.

Ön Bosch 220 TL balata + 100 TL işçilik, arka Delphi 260 TL + 100 TL işçilik toplamda 680 TL fiyat verdiler.

Bunlar hakkında da düşüncelerinizi alabilir miyim?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bildiğim kadarıyla valeo ve trw markaları boschtan bir tık iyiler.
Delphiye baktım internette 195 tl ye var arkalar için.

delphi arka

Aracınız
n11'den trw alın hocam ben öyle yapacağım. ön arka toplam 450 lira gibi bişey. max 100 lira da taktırmaya verirsiniz. bosch için ses yapıyor şikayetleri çok.

Ya arkadaş 35 binde balata mı değişir diyen yok... hadi arka balata vsa dan dolayi biter belki de on balataya ne olmuş ki...

Ayrica marka olarak... REMSA yı önereceğim.

Piyasadan aldığınız balatalarin yuzde doksani çin mali ve hic bir kalite standardini karsilamiyor.

Remsa AB üyesi Ispanya da faaliyet gösteren ABD menşeili bir firma.

Araştırın ve lutfen 50 lira ucuz 100 lira pahalı edebiyatı yapmayın

Aracınız
Honda Jazz

Arkadaşlar bu takımı almayı düşünüyorum diskle birlikte sizce frenleme de çok farkı olur mu? Cevap için teşekkürler

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Ya arkadaş 35 binde balata mı değişir diyen yok... hadi arka balata vsa dan dolayi biter belki de on balataya ne olmuş ki...

Ayrica marka olarak... REMSA yı önereceğim.

Piyasadan aldığınız balatalarin yuzde doksani çin mali ve hic bir kalite standardini karsilamiyor.

Remsa AB üyesi Ispanya da faaliyet gösteren ABD menşeili bir firma.

Araştırın ve lutfen 50 lira ucuz 100 lira pahalı edebiyatı yapmayın

Hocam ne yazık ki balatalar gerçekten de bitmiş durumdaydı. Servis değiştirelim dediğimde güvenmemiştim ama sonra kendim baktığımda bittiğini gördüm. Dün çıkanları da inceledim ve önlerde 1,5 mm falan kalmıştı. Arkalar 2,5 mm falandı. Arkalar biraz daha idare ederdi ama gitmişken değiştireyim ikisini de dedim zira vakit bulamıyorum her zaman.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Sonuç olarak Atatürk Oto Sanayi Bekaroğlu Bosch Car Service'te ön ve arka balataları değiştirdim.

Öne Bosch takıldı, arkaya Mga. Arkayı taktırmayacaktım ama son anda karar değiştirip taktırdım bir daha vakit bulamam diye. Çünkü Mga'dan emin değildim.

Neyse toplam maliyetim de işçilikler dahil 508 TL oldu. Ben fatura aldığım için kdv dahil 600e geldi.

Geri