Civic ile gelen ses sistemi

Aracınız
Merhaba Arkadaşlar. Henüz çok kısa bir süredir Honda Civic kullanıcısıyım. Aracım 2014 Honda Civic Hatchback i-Dtec Sport . Araca dair herşey iyi güzel, ama ses sistemi biraz güçsüz sanki. Bilhassa da bas sesleri zayıf. Bir Japon otomobilinden daha güçlü bir ses sistemi beklerdim. Müziğin daha gümbür gümbür çalması için şarkıları USB'ye kaydederken Audacity programından mikser düzenlemesi ile kaydediyorum mecburen. Aynı dertten muzdarip arkadaşlar var mı acaba forumda?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Acaba amfiyi değiştirmeden sadece önlere Alpine hoparlör takırsam verimli olur mu? Entegre gelen ses sisteminin ses çıkış gücü hakkında da bilgi sahibi değilim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2012

Kısaca, bugünkü sesi duyacak olsam böyle bir işe girmezdim herhalde.

Şaşırmayın! Bütün tesisatçılar ve bu işten anlayanlar ağız birliği etmişcesine, anfi kullanılmayacaksa bu işlere bulaşılmamasını tavsiye ederler. Çünkü orijinal teypte sadece akünün verdiği 12 (14,4) Volt gerilimle kayıpsız bir sistemde alınabilecek teorik güç 24 Watt (RMS) civarındadır. Taktığım hoparlör 60 Watt, sk67a'nın kullandığı SXE1725 ise 40 Watt RMS güce sahip. Yani kapasitesinin çok altında kullanılıyorlar. Çok ses almak için ses sınırlarına dayanınca, özellikle Volume %80 seviyesi üzerinde bozulma olur.

Önü açık olması için yüksek güçlü modeli tercih ettiğimi yazmıştım. Taktıktan sonra çeşitli test yazılım ve parçalarını da, güncel çeşitli türde müzikleri de denedim. Yüksek seslerde sorun çıkıyor. Neden? Kapılardan özellikle bass frekanslarda rezonans sonucu zangırtılı ses gelmeye başlıyor. Kısmak zorunda kalıyorsunuz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
arkalara 17 cm uyar mı arkadaşlar ona göre sipariş vereceğim:)

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Acaba amfiyi değiştirmeden sadece önlere Alpine hoparlör takırsam verimli olur mu? Entegre gelen ses sisteminin ses çıkış gücü hakkında da bilgi sahibi değilim.
Ben taktırdım, ses netliği olarak ince tınıları daha net duyabiliyorum ancak bass iyice geriye çekildi.
Ses netliğini çok aramıyorsanız bence pek gerek yok, orjinal hoparlörlerin bass gücü daha yüksek (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba Arkadaşlar. Henüz çok kısa bir süredir Honda Civic kullanıcısıyım. Aracım 2014 Honda Civic Hatchback i-Dtec Sport . Araca dair herşey iyi güzel, ama ses sistemi biraz güçsüz sanki. Bilhassa da bas sesleri zayıf. Bir Japon otomobilinden daha güçlü bir ses sistemi beklerdim. Müziğin daha gümbür gümbür çalması için şarkıları USB'ye kaydederken Audacity programından mikser düzenlemesi ile kaydediyorum mecburen. Aynı dertten muzdarip arkadaşlar var mı acaba forumda?
Var :)

2011 Civic kullandım 7 yıl ses sistemi çok zayıftı amfi bass ve mid takimi taktım gayet güzel olmuştu
Aracı sattım tesisatı soktum ve Accord aldım
Accord da orijinalinden gayet muntazam bir ses sistemi var arkada 20 cm lik bass bile mevcut
ve tesisat boşa çıktı
Yani ilave biseyler yapmadan maalesef civicte sistem zayif

Venus V6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri