Civic Işıklı Kapı Eşiği

Aracınız
Bu bölümde Işıklı Kapı Eşiği Montajı ile ilgili bilgiler aktarılacaktır.
Aracımda daha önce satın alma sırasında sadece ön kapılara takılmış ışıklı kapı Eşiği bulunmaktaydı.
Sürücü tarafı arızalanınca hem daha şık hem de arka kapılara montaj yapıldı. Montajı kendim yaptım.
Montajın en önemli kısmı elektrik hattı çekilmesi. Zaten ışıklı kapı eşiği bulunduğundan bu yönde bir sıkıntı yaşamadım.
Işıklı kapı eşiği Ankara'da bu işin ithalatını söyleyen bir firmadan temin edildi. Firmanın söylediğine göre servislere de satıyorlarmış. Paketin üzerinde JDM markası vardı. Bu marka Hondaya özel OEM ve modifiye ürünleri üreten bir firma. Fiyatı 330 TL.
Ancak daha sonra İzmir ve Ankara da bulunan arkadaşlar aynı olduğunu kesinleştiremediğimiz ancak görüntü olarak birebir aynı olan ürünü sanal ortamdan 80 TL ye kadar temin ettiler.

Öncelik bu iş için kapı girişlerinde bulunan plastik kapakların sökülmesi gerekiyor. Honda da bu parçaları sökmek çok kolay. Çünkü parçaları küçük plastik klipsler tutuyor. Ama yine de sökerken dikkatli olmak gerekiyor.

Araçta daha önce servis tarafından çekilmiş + Elektrik kabloları bulunduğundan bu kablolar arka tarafa da uzanacak şekilde ilave kablolama yapıldı.

Her kapıya monte edilecek kapı eşiğinin o kapı açıldığında tek olarak yanmasının sağlanması amacıyla - devre her kapıya ait olan kapı açma düğmelerinden alındı. Bu düğmelere ön kapılar için emniyet kemerinin bulunduğu plastik altından fitil sökülerek, arka kapılar için koltukların sağ ve sol tarafından bulunan ek kısmı biraz aralanarak ulaşılabiliyor.

Montaj sonrasında tesisatın kapı döşemleri altında bulunan fiş kısmını fitil kenarından çıkarttım. Bunun sonucu daha sonra olası bir arıza ve değişimde hiç bir parça sökülmeyecek ve fişe ulaşılıp değişim yapılacak.

Aracınız
Ynt: Civic Işıklı Kapı Eşiği

Devamı...

Aracınız

Devamı..

Eşiksiz cıvıc peteksiz arıya benzer binmem kesinlikle

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracınız

[quote author=adigeokan link=topic=444.msg6134#msg6134 date=1402780339]
Eşiksiz cıvıc peteksiz arıya benzer binmem kesinlikle

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
[/quote]Zaten patladı gitti Okan.:))

aynen 100 tl gibi bir fiyatı var gayet hoş duruyor birde kapı altı logoları ekledinmi tamamdır

Nasipse bende cumartesi günü montajını yapıcam kendim. bakalım nasıl durucak. bendeki modelde seninki le aynı. iyice heveslendim bak sende görünce :)

Aracınız

[quote author=khelrun link=topic=444.msg6816#msg6816 date=1403215369]
Nasipse bende cumartesi günü montajını yapıcam kendim. bakalım nasıl durucak. bendeki modelde seninki le aynı. iyice heveslendim bak sende görünce :)
[/quote]Çok hoşunuza gidecek emin olun. Özellikle gece kapıları açtığınızda ayrı bir hava katıyor.

güle güle kullanın. çok güzel olmuş.

yalnız dikkat etmek gereken konu yıkama sırasında tazyikli su tutulmaması. onun dışında birşey olmuyor bu ürünlere.

Aracınız

[quote author=aknasmub link=topic=444.msg6829#msg6829 date=1403246678]
güle güle kullanın. çok güzel olmuş.

yalnız dikkat etmek gereken konu yıkama sırasında tazyikli su tutulmaması. onun dışında birşey olmuyor bu ürünlere.
[/quote] Teşekkürler. En büyük düşmenı su. Ama bu eşiklerin bir avantajı altı tamamen kapaıl kasa. Yani sonradan silikonla falan kapatılmamaış. Bu nedenle alt taraftan su alma riski yok. Belki üstte krom parça ile plastik parçanın birleşim yerinden su alabilir.

Geri