Civic lerin rahat satış icin km sınırı

Aracınız
Civic FD6 2008
Malum japon araclar icin km sorulmaz diye bi laf vardir.sizce ne kadar gecerli. İki sene once 2001 corollami 286 bin km de sattim motoruna anahtar bile degmemisti. Simdi de 2008 civic var otomatik 225 bin km de. bazen aklima geliyor kac bin km e kadar sorunsuz zorlanmadan alis satis a uygundur civicler. Fikirleriniz nedir bu konuda

akif

0
Aracınız
İkinci el alırken yılda 20 bin km'den fazla yapmamış olmasına dikkat ederim. 2020 yılındayız diyelim 2010 model araba alıcam, arama filtresine en fazla 200.000 km yazarım çıkan araçlardan km'si en düşük en bakımlısı hangisiyse onu alırım hocam.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kullanim tarzina bagli araba kendini belli eder zaten 100.000 km den sonra daha yeni baslar yola kimisi icin bitmistir 100k daki arabanin motoru kimisi olmus bu der kimi de daha yeni basliyoruz der bir kesim daha var, tadi kacar der 100 k dan sonra.. Arabaya degil sahibine dikkat edin. 2.el bir araba alacaksam dosyasini isterim, bakim kagitlari ceza makbuzlari , alinan parcalarin faturalari yakit fisleri sahsen ben bunlarin kayidini tutarim bu yuzden 2. El arabaya pek yaklasmak istemem boyle bir saticidan zarar gelmez.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Malum japon araclar icin km sorulmaz diye bi laf vardir.sizce ne kadar gecerli. İki sene once 2001 corollami 286 bin km de sattim motoruna anahtar bile degmemisti. Simdi de 2008 civic var otomatik 225 bin km de. bazen aklima geliyor kac bin km e kadar sorunsuz zorlanmadan alis satis a uygundur civicler. Fikirleriniz nedir bu konuda
Bu husus tamamen aracın kullanım koşullarına ve bakımına bağlı değişir.
Galerici bakış açısı ile eskiden araçlar 100bini geçti mi kötüydü ama son yıllarda bu rakam 200bin gibi oldu. Ayrıca km. ve yıl arttıkça genelde Japon ve C sınıfı yani orta grup araçlara yönelim oluşur, çünkü olası masrafları daha az olacağı ve parçasının bulunabileceği düşünülür.

Genel olarak Civic özelinde vakti dolan parçaları günügününe ve doğru parça ile değişmiş, kullanıcısı tarafından araca yüklenmeden sakin kullanımlı bir araç 300bine kadar başağrıtmadan kullanılabilir.
Ancak ilgilenilmemiş bir civic 100binde bile kendinden geçebilir :) ve piyasada maalesef bu şekilde kilometresi düşük ancak motor kulakları kopuk, subap ayarı Allah bilir ne zaman önce yapılmış, şanzıman ve fren yağı ile diğer sıvılarına hiç bakılmamış ancak değişensiz boyasız araçlar satılıyor. Bakım masrafını iyice biriktirip bir sonraki sahibine atmaya çalışıyorlar ancak farkında olmadan aracın ömründen götürüyorlar.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben şahsen yıllık en fazla 30bin km yapmış araçlara bakarım. Daha fazla km yapmış araçlar ya kiralık çıkması, yada şirket amaçlı kullanılmış olabilir. Maalesef bu tür araçların kullanım tarzları da genelde pek dikkat edilmemiş oluyor.

Not: Bildiğim, tanıdığım araçsa durum değişir. O zaman kilometreye bakmam. Araç markasına göre de durum değişir. 100bin km'yi geçmiş Renault yerine, 200bin km'deki Volkswagen veya Honda'yı tercih edebilirim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben arac alırken servis raporu ve Exper e bakarım . Arac sahıbıde onemlı tabi gerisi boş .. aracın motorun sesi ve antifriz kullanıp kullanılmadıgına bakarım antifriz yoksa kesınlıkle almam o aracı ayrıca önden kazası olup olmadıgı onemli kapılarda olması önemli değil ... Plastik parçalar önemsiz. ... Önemli olan motor aksamı ve bakımları kaporta da önemli ama sonucta bu araba dısarıda kullanılıyor kaza çarpma çizilme olayları sendeykende olacak ondaykende ...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben 100000km üzerindeki aracı almam mesela. İster Honda olsun, ister Mercedes hiç farketmez. Bütçeme göre 100000km altına bakarım.

Yılda şu kadar km yapmış kavramı benimle çelişiyor. Araçlarım yetkili servis bakımlı ve sadece geçtiğimiz 10 günde 5500km yol yaptım. :) uzun yolda, hız kuralları dahilinde kullanılmış ve fabrika onaylı parça kullanan aracın kaç km yaptığı çok önemli değildir kanımca :)

Honda, Toyota'ya göre piyasada daha az tututan bir araçtır. 200000km en ideali elden çıkarmak için ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle aracı almadan sahibine hadi bin söyle turlayalım derim ki nasıl kullanıyor iyice bakarım. Bide satıcı adam olacak kıvırmayacak. 100 binden sonra atmosferik bakarım. Turbo ile yorulmus motor almak istemem.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Tabi bu konu maddi durumla da alakalı arac aramaya baslarken 300 bini gecmesin diye yola ciktik 225 bin bayagi dusuk gelmisti alirken koyulan hedefle alakali? . Yila vurdugumda yillik 17 bin km fln binilmis normal bi deger ama km dusurme olayi olmasa bircok fd6 nin km si 250 bin civarinda olacakti diye dusunuyorum

Aracınız
Civic FB7 2014
Tabi bu konu maddi durumla da alakalı arac aramaya baslarken 300 bini gecmesin diye yola ciktik 225 bin bayagi dusuk gelmisti alirken koyulan hedefle alakali? . Yila vurdugumda yillik 17 bin km fln binilmis normal bi deger ama km dusurme olayi olmasa bircok fd6 nin km si 250 bin civarinda olacakti diye dusunuyorum
Kesinlikle doğru bir çok aracın ne yazık ki km oynuyorlar.ama iyi gözler bunları hemen fark edecektir km düşürdüğü anlaşılacaktır

Geri