Civic mi İnsignia mı

Arkadaşlar bir sorum olacak. Şimdi diyecekisiniz ki biri c sınıfı diğeri d sınıfı ne alaka. Evet sınıf farkını ben de biliyorum. Ama baktığım zaman iç mekan genişliği olarak motor performansı olarak çok da aralarında bir fark yok. Ama biri yakıt konusunda 1 lt civarında daha ekonomik. fiyatları birbirine çok yakın. İkisini de sürdüm test ettim (1500 km üzerinde sürdüm). Araçlar Honda civic 1,6 dizel elegance ve insignia grand sport 1,6 dizel enjoy. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Ha bu arada yaklaşık 10 sene kadar vectra 2,0 cd kullanmışlığım var. Son zaman şarj dinamosundan biraz canımı yakmıştı. Ama lezzetli bir arabaydı.

akif

0
Aracınız
Bence uzun vade de satmayı düşünmüyor sanız insignia ama ev alırım yatırım yaparım bir an fırsat çıkarsa satarım diyor sanız civic daha avantajlı.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Ben exellence donanımlısını kullandım.Gerçekten iyi araç ,belki donanım olarak ciddi dolu olduğundan tatmin etti. Adaptif hız sabitlemesi de şerit takibi de gayet iyi çalışan,üst segment araca bindiğinizi hissettiren bir araç.Sıfır enjoy alacağınıza temiz ikinci el dolusunu almanız çok daha tatmin eder. Honda aracım olmasına rağmen honda fanatizanı değilim malesef fırsat buldukça da diğer markaların test sürüşünü yapmaya çalışıyorum,beni yolda bırakmayan uzun yolda arıza verip kafamı ağrıtmayan taşıt alcam diyorsanız civic alın,ama ben 150 bin tl nin üzerinde para verdiğim şeyden daha yüksek beklentilerim olacak derseniz insignia. Bu arada civic te öyle aman aman sorunsuz araç ta değil,direklerden gelen sesler,daha önceki göçük sorunları vs. Şimdi siz bir de diğer araçların ne sorunları oluyor araştırın civiclere şükredersiniz diyenler illa ki olacaktır.Bu iş biraz da tercih zevk meselesi,ben de iyice niyetlenmiştim insignia ya sonra eldeki nakiti başka yere kullanmak zorunda kalınca şimdilik erteledim.İlk fırsatta geçeceğim araç yine insignia olacak,sebebi daha büyük geniş bagaj/araç kullanmak ihtiyacı,her köşe başında karşılaştığım araçtan haz almamak,insigniada kullanılan şanzıman hem 1.6 cdtı hem 2.0 cdtı da ortak kullanılıyor olması(passat gibi güce göre şanzıman kullanmıyor) 2.0 cdtı da kullanılan/o güce dayanan şanzıman 1.6 cdtı da ömürlük olur. Sizin de kendinize göre sebepleriniz tercihleriniz zevkleriniz farklı olabilir buna göre de tercih yine sizin.

06 HONDA 2234

Ben exellence donanımlısını kullandım.Gerçekten iyi araç ,belki donanım olarak ciddi dolu olduğundan tatmin etti. Adaptif hız sabitlemesi de şerit takibi de gayet iyi çalışan,üst segment araca bindiğinizi hissettiren bir araç.Sıfır enjoy alacağınıza temiz ikinci el dolusunu almanız çok daha tatmin eder. Honda aracım olmasına rağmen honda fanatizanı değilim malesef fırsat buldukça da diğer markaların test sürüşünü yapmaya çalışıyorum,beni yolda bırakmayan uzun yolda arıza verip kafamı ağrıtmayan taşıt alcam diyorsanız civic alın,ama ben 150 bin tl nin üzerinde para verdiğim şeyden daha yüksek beklentilerim olacak derseniz insignia. Bu arada civic te öyle aman aman sorunsuz araç ta değil,direklerden gelen sesler,daha önceki göçük sorunları vs. Şimdi siz bir de diğer araçların ne sorunları oluyor araştırın civiclere şükredersiniz diyenler illa ki olacaktır.Bu iş biraz da tercih zevk meselesi,ben de iyice niyetlenmiştim insignia ya sonra eldeki nakiti başka yere kullanmak zorunda kalınca şimdilik erteledim.İlk fırsatta geçeceğim araç yine insignia olacak,sebebi daha büyük geniş bagaj/araç kullanmak ihtiyacı,her köşe başında karşılaştığım araçtan haz almamak,insigniada kullanılan şanzıman hem 1.6 cdtı hem 2.0 cdtı da ortak kullanılıyor olması(passat gibi güce göre şanzıman kullanmıyor) 2.0 cdtı da kullanılan/o güce dayanan şanzıman 1.6 cdtı da ömürlük olur. Sizin de kendinize göre sebepleriniz tercihleriniz zevkleriniz farklı olabilir buna göre de tercih yine sizin.

06 HONDA 2234
Teşekkür ederim.

akif

0
Aracınız
Kendi adıma konuşuyorum hocam benim evim olmadığı için hemen hemen aynı paraya dizel insignia yerine lpg'li civic almıştım. Ev alırken fazla değer kaybı yaşamadan çok hızlı bir şekilde satayım düşüncesiyle ki aradan geçen yıllar neticesinde isabetli bir karar olduğunu da gördüm ama eğer ki evim olsaydı direkt insignia alır keyfini sürerdim D sınıfı araç konforu başka 1.6 dizel tam otomatik fazla söze gerek yok sanırım.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer uzun süre binecekseniz, kesinlikle insigna derim. (Her iki aracı da sıfır alacağınızı baz alarak yapıyorum bu yorumu) Honda aracının 2 nci eli daha hızlı, acil bir ihtiyaç durumunda; insignadan daha rahat nakte çevirebileceğiniz bir araç civic.

Geri