Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Önceki sayfalarda yapıldığı bahsedilen hesaplamaları merak ettim ama 66 sayfa boyunca yazılanları takip etmek güç.
Bu tip yararlı ve emek isteyen, yüksek beğeni alan yazı parçalarını ilk mesaja veya oradaki sabit bir bölüme aktarmak mümkün olabilse.
Konu türünü değiştirince mümkün oluyor, bu konuda şu anda konu türünü değiştirdim ve beğendiğiniz mesajlara oylama yaparak konuya tekrar eriştiğinizde "Oylamaya göre sırala" seçeneğini ile konuyu görüntülerseniz istediğiniz mesaja daha kolay ulaşabilirsiniz.
Hatta kesinlikle yukarda sabit kalmalı düşüncesinin ağır bastığı bir mesaj olursa "çözüm" olarak işaretleyip sürekli en üstte tutabiliriz.

Aracınız
Civic FB7 2013
LPG aracımla 10 yıl / 160.bin km devirdik. İlk defa LPG sarfiyatının yüksek çıktığını da görmeden ölmeyeceğiz. Kısa zamanda normale döndü tabi.

LPG taktırma konusunda değer kaybından bahsediliyor. Somut veri sağlayabilecek var mı?
Mesela 2 yaşında, 15.bin kmde bir turbo/doğrudan enjeksiyonlu aracın LPG taktırmış olması durumunu ele alırsak?

Sanırım yanlış anlamadım. Şimdi değer kaybı derken kişiye göre değişir.
Lpg den öcü gibi korkanlar ikinci el lpgli araç satın alırken fiyat kırmaya çalışırlar ama bizim gibi finansal olarak faydasını fazlasıyla gören kullanıcılar sistem maliyeti, muayene maliyeti ve zaman kaybı ve ruhsat işlemleri ile uğraşmamak için
Belki iki aynı araç arasında kalsak birkaç bin daha pahalı olan lpg li olanı tercih edebiliriz.

Turbolu araçlarda lpg kullanımında bazı sorunlar olabiliyor. Bazı markaların aşırı besleme motorlarında sübap yamultma gibi bir durum var. Onlar da çelik sübaba geçiyorlar.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Sanırım Kırıkkale deki beyaz rs ten bahsediyorsunuz. @m2hamid o arkadaşla ayaküstü bir sohbeti olmuştu. Yeni sistemler ve kitler sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Ama burada amortisman maliyetlerini hesaplamanız gerekebilir.
Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Vallaha çok iyi olur ayrıntılarını öğrenir yazarsanız çok sevinirim yolum uzun gitmeden birşeyler öğrenirsem kafamda daha netleşir. Şimdiden teşekkür ederim.
Haftaya Kırıkkale’ye geçtiğimde boş vaktim olursa RS sahibinin bir dükkanına uğrayım olmazsa :)

Aracınız
Civic FC5 2020
7 bin lira güzel para. 35-40 bin kilometre sonra kendini amorti ediyor sistem.... Değer mi değmez mi onu iyi düşünmek gerek. LPG sonrası motorda oluşabilecek arızalarıda ileriye dönük düşünmek gerek.

Hocam hangi marka-mode lpg kiti icin 7000 tl fiyat yazdiniz?
bu kit, sivi sistem galiba.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri