Civic şanzıman da sorun varmı??

Herkese iyi günler.1 aydır 2011 otomatik vites elegance modelini kullanıyorum.Geçen Sabah aracımı işe gitmek için çalıştırdıktan sonra yola çıktım.Evimin önünde yaklaşık 20 metrelik bir toprak rampa var ve araç bu rampada vites boşta gibi durarak kaldı ve yürümedi.Patinaj da yapmıyordu.O sırada devir göstergesi 4000 lere kadar çıkmıştı.Bu olay bu sabahta 2.seferdir başıma geliyor.Aracım 100 bin km de.3.aracım bu araç ilk defa Honda'ya biniyorum.Aldıktan sonra motor yağı,akü ve bujilerini değiltirdim.Aracı bir yere göstermelimiyim yoksa benim kullanım hatamdan kaynaklananan bir durum olabilir mi?Bu sorundan sonra yola çıktığım zaman araçla ilgili hiç bir sorun yaşamıyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@yavuzusa İşinizi sağlama almak için iyi bir ustaya göstermeniz en doğrusu.

Bugün aracımı Honda özel servisi Gebze kamar oto'ya götürdüm.Sorunun şanzıman yağ kaçağından olduğunu tespit ettiler.Yağ ve keçe değişimi yapıldı.Erken farkedebildim verilmiş sadakamız varmış.İlgilenenlere teşekkürler

Aracınız
Bugün aracımı Honda özel servisi Gebze kamar oto'ya götürdüm.Sorunun şanzıman yağ kaçağından olduğunu tespit ettiler.Yağ ve keçe değişimi yapıldı.Erken farkedebildim verilmiş sadakamız varmış.İlgilenenlere teşekkürler

Hocam kamar Nasıl memnun kaldınız mı? Ben rutin bakım yaptırmayı düşünüyorum orada. Bir de fren hidroliği yağı mı ne 60K o değişiyor heralde.

Kün feyekün..

Sanziman yagini degistirirken cogu usta Sanziman yag filtresini degistirmiyor, hava filtresinin altinda oldugu icin biraz ugrastiriyor. Umarim ustaniz bu filtreyi degistirmistir.

esaret

0
Şanzıman neden yağ kaçırır ki? Yağsız kaldıysa aşınmış olması gerekmez mi? Bütün yağı keçe mi hapsediyor acaba?

manuel fd6 2008 lpg modifiye
mechanical engineer

Geri