Civic sattım

Aracınız
Civic ES7 2001
98 1.6 ies 2002 vtec 1 2012 fb7 son aracımdı 3 civicten sonra civic macerama son veriyorum ben razıydımşimdi dostlar yeni bir araç alacağım siz değerli arkadaşların fikrine ihtiyacım var 3 araç arasında kaldım.
1. 2016 optimal oktavia 1.6 dsg otomatik
2.2015 1.5 tcdi titanyum focus otomatik
3. 2016 crdi elite elantra
3 araçta dizel otomatik fiyatlarıda aynı sadece km olarak focus 30bin asağı
Lütfen istediğiniz sekilde yorum yazın artıları eksileri

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Octavia geniş rahat uzun, sanırım arka bagaj kapağı arka cam ile beraber açılıyor, dsg şanzıman belki ilgi isteyebilir bir ihtimal masraf ettirebilir. 1.6 TDI motor fena olmasa da turbo ve elektronik aksamına boğaz kelebeği bcm modülü vs. dikkat etmek gerekir.

Ford Focus sert şasi sportif yapılı kemikli sürüşü vardır, yani Focus ta konfor odaklı olmamanız gerekir, tdci motor ne iyi ne kötü yakıt tüketimi fena sayılmaz, Focus un içi dardır dışı büyüktür, otomatik şanzıman Ford ta dikkat edilmesi gereken başka bir husus, volan titreşimi yüzünden sıkıntı yaşayanlar vardı belli serilerde.

2016 Elantra nın dizel motoru diğer dizeller gibi değil CRDi yüksek hız optimize bir motordur şehir içi anormal fazla yakar şehirler arası ise ara hızlanması ve yakıt tüketimi iyidir. Lakin Elantra modeli C segmentinde donanım özürlü bir modeldir, rakiplerinden daha az iç konfor donanımına sahiptir. Turbo salyangozuna mutlaka dikkat edilmesi gerekir, Hyundai nin otomatik şanzımanları genellikle Ford ve Skoda gibi markalardan daha sorunsuzdur.

Aracınız
Civic ES7 2001
Octavia geniş rahat uzun, sanırım arka bagaj kapağı arka cam ile beraber açılıyor, dsg şanzıman belki ilgi isteyebilir bir ihtimal masraf ettirebilir. 1.6 TDI motor fena olmasa da turbo ve elektronik aksamına boğaz kelebeği bcm modülü vs. dikkat etmek gerekir.

Ford Focus sert şasi sportif yapılı kemikli sürüşü vardır, yani Focus ta konfor odaklı olmamanız gerekir, tdci motor ne iyi ne kötü yakıt tüketimi fena sayılmaz, Focus un içi dardır dışı büyüktür, otomatik şanzıman Ford ta dikkat edilmesi gereken başka bir husus, volan titreşimi yüzünden sıkıntı yaşayanlar vardı belli serilerde.

2016 Elantra nın dizel motoru diğer dizeller gibi değil CRDi yüksek hız optimize bir motordur şehir içi anormal fazla yakar şehirler arası ise ara hızlanması ve yakıt tüketimi iyidir. Lakin Elantra modeli C segmentinde donanım özürlü bir modeldir, rakiplerinden daha az iç konfor donanımına sahiptir. Turbo salyangozuna mutlaka dikkat edilmesi gerekir, Hyundai nin otomatik şanzımanları genellikle Ford ve Skoda gibi markalardan daha sorunsuzdur.
Eyvallah değerli bilgileriniz için peki siz ne alırdınız

Aracınız
Civic FD6 2008
Konfor sa hedef octavia
2. Eli hizli olsun ,yol tutus, guven verme ve sanzuman saglamligi derseniz focus derim. Elentra bunlarin yaninda yer alamaz benim gozumde

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Eyvallah değerli bilgileriniz için peki siz ne alırdınız

üç seçeneğin içinde uzakdoğu menşeili olması, ergonomik yapısı olarak sürücü dostu ve insan uyumunun iyi olması ayrıca sorunsuzluk ve ucuz yedek parçası kolay ve ucuz bakım onarım masrafları sebebiyle Elantra benim tercihim olurdu

Civic ten sonra Elantra kullanıcıyı üzmeyecek ve yadırgama yaşatmayacaktır.

Yine de son kararı siz verebilirsiniz Octavia yada Focus ta tercih edebilirsiniz ben etmezdim, onlar çok yabancı gelirdi bana:)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ford un 1.6 TDCI motoru ve 1.6 TDI VW motorunun 120hp olması lazım doğru mu?

Elantra nın 2016 ve üzeri modellerdeki 1.6 CRDİ si ise 136hp olması lazım, bu motor 2014 öncesi 128hp idi üzerinde Garrett marka bir turbo vardı 2015 üzeri 1.6 CRDİ lerde yine amerikan üretimi bir Borgwarner marka turbo var daha küçük ve lag olayı daha az, ancak 136hp lik Borgwarner lı CRDİ ler eski CRDİ lerin Garrett markalı turbosu kadar yazılıma pek gelmiyor diyorlar.

136hp diğer markalara göre 16hp daha fazla güç manasına geliyor, bu diğer iki motorunda tork değerleri yaklaşık 300nm olması lazım. Torklar hemen hemen aynı ancak otoban gücü olarak Hyundai daha hızlıdır. Yakıt olarak ise biraz daha fazla yakar 4litre değilde 5 litre yakar ama gider.

Chip tuning ve yazılım yaptırarak güç almak istediğinizde de en az kara duman atan hatta yazılımla yüzde 15-20 güç artışı yüklediğinizde hiçbir şekilde kara duman atmayan motor da CRDİ dir diyebilirim

Bu konuda Opel in 1.7 dti ları meşhurdur kara tren gibi duman atarlar. Honda nın Mitsubishi nin yada Hyundai nin dizelleri daha az dumanlı ve çok daha sessiz çalışır.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
1.6 dizel sedan C sınıfı buradaki seçenekler arasında
Yol tutuş sportif sürüş kemikli yapı, çelik kasa gibi şasi= Focus
Yakıt ekonomisi konfor geniş iç mekan, Audi A4 şasisi = Octavia
Motor gücü ve sorunsuzluk ergonomik yapı, ucuz bakım masrafı = Elantra

denilebilir

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben olsam Octavia'yı tercih ederdim. Ancak DSG'nin canlı bomba olduğu ihtimalini unutmamak kaydıyla. Her an sıkıntı çıkarabileceği gibi min 4-5 bin liralık masraf çıkarır. Onun haricinde Elantra kütük gibi araba. Gerek iç kalite gerek dış kalite olarak şahsi fikrim sınıfın çok çok altında. Focus ise herkesin bildiği gibi yol tutan bir araç. Diğer iki seçeneğe göre iç kalite Elantra ile aşağı yukarı aynı ancak biraz daha iyi, iç hacim konusunda diğer iki seçeneğin altında. Octavia ise WV kalitesine yakın bir araç. Sürüş keyfi olsun iç kalite olsun iç hacim ve bagaj konusu olsun sizi asla üzmez. Tek üzebileceği nokta şanzıman masrafı olur onu da karşılarım diyorsanız düşünmeden alın derim.

Geri