civic smart

izorcu

0
arkadaşlar civic smart ile alakalı tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
pioneer sph-da100 cihazı aracın smart özelliğini almasını sağlıyor. aslına bakarsanız geleceğin teknolojisi olarak lanse ediliyor ama pek bize hitap ettiğini söyleyemem. cihaz sadece akıllı cep telefonunuza bağlanarak çalışıyor. radyo hariç tabi :) cihazın usb, dvd-cd, sd card gibi harici veri çalıştırma özelliği yok. (en kötü yanı bu) entegre navigasyonu yok. telefonunuza appradio uygulamasını indiriyorsunuz. (iphone için 6 TL ücreti var) bu uygulama ile cihaza bağlanılıyor. kendi içindeki bağlantı kablolarında iphone 4s'e kadar soket var. iphone 5 için hdmi dönüştürücü almanız gerekiyor.
kabloyu takıp appradio uygulamasını çalıştırdığınızda cihaz ile bağlanılıyor. daha sonra yine telefona kurmanız gereken carmediaplayer, car browser, aupeo, waze, ec touch, mixtrax gibi programlar bulunuyor. telefonunuzdaki müzik, resim ve videoları izleyebiliyorsunuz. telefonun internet bağlantısı ile internet radio (aupeo) youtube, facebook uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. ekran kalitesi ise iphone ile aynı kalitede diyebilirim. resim ve video desteği ile smart bilgilendirmelerim devam edecektir.
saygılar, sevgiler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: civic smart

Hocam paylaşım için teşekkür ederim, konuyu Civic FB7 Navigasyon bölmüne taşıdım bilgin olsun.

izorcu

0

[quote author=Attila Khan link=topic=118.msg999#msg999 date=1391365829]
tşkler paylasim icin ama bence Smart ekrani bizim navilerden daha şık duruyor arac icinde.
[/quote]

görselliği ve dokunmatiği çok başarılı. ama her seferinde telefon ile bağlantı yapılması çok kötü. ipod bağlantısını deneyemedim. (ipod bulmam lazım) cihaz direkt olarak ipod'u görürse güzel olur diye düşünüyorum.

ocelot

0

Sn. izorcu hocam, araç smart olunca ekstrası sadece bu navi mi oluyor? Araca sonradan takılan naviler ile bir farkı var mı?

izorcu

0

[quote author=OcEloT link=topic=118.msg1019#msg1019 date=1391412392]
Sn. izorcu hocam, araç smart olunca ekstrası sadece bu navi mi oluyor? Araca sonradan takılan naviler ile bir farkı var mı?
[/quote]

aslında çok bir fark yok, mesela araçta herhangi bir aux çıkışı olmuyor, kolçağın altında veya klimanın altında. orta konsol en alt kısımdan pioneer cihaza ait kablolar çıkıyor. samsung, iphone veya ipod bağlantısını bu kablolar ile yapabiliyorsunuz.

kerem

0
Aracınız

Benim aracım da smart paket, aslında memnunum ama yakındığım özellikleri;
1: torpidodaki kabloların bağırsak gibi karman çorman duruyo olması (çok uzunlar ve konumları kötü, yolcu koltuğuna biri bindiği zaman torpidoyu kapamam gerekiyor ve kablo sıkışıyor. kabloların içten kopukluk yapmasından korkuyorum.)

2: Akıllı telefonunuz yoksa radyoya mahkum kalmanız ki en kötüsü bu, kos koca honda veya pioneer şirketleri neden bi usb girişini bu arabaya çok görmüşler?

3:Kontak takılı konumda telefonu bağlayınca marşa bastığınız anda bağlantının kopması ve tekrar bağlamak zorunda kalmanız. (öyle marşa basıyım gidiyim müzik çalsın yok arkadaş, müzik dinlemek istiyosan park halindeyken biraz mücadele vermen gerek ;D Trafikteysen bağlamak zaten zulüm oluyor ve üşenip vazgeçiyorsun :D )

Yine de dokunmatik ekranımız var, teşekkürler Honda :D

[quote author=kerem link=topic=118.msg1315#msg1315 date=1391791763]
1: torpidodaki kabloların bağırsak gibi karman çorman duruyo olması (çok uzunlar ve konumları kötü, yolcu koltuğuna biri bindiği zaman torpidoyu kapamam gerekiyor ve kablo sıkışıyor. kabloların içten kopukluk yapmasından korkuyorum.)

2: Akıllı telefonunuz yoksa radyoya mahkum kalmanız ki en kötüsü bu, kos koca honda veya pioneer şirketleri neden bi usb girişini bu arabaya çok görmüşler?

3:Kontak takılı konumda telefonu bağlayınca marşa bastığınız anda bağlantının kopması ve tekrar bağlamak zorunda kalmanız. (öyle marşa basıyım gidiyim müzik çalsın yok arkadaş, müzik dinlemek istiyosan park halindeyken biraz mücadele vermen gerek ;D Trafikteysen bağlamak zaten zulüm oluyor ve üşenip vazgeçiyorsun :D )

[/quote]

Olumsuzluklari bir yana görünüm olarak cok güzel bence :)

kerem

0
Aracınız

Görselliğin yanında işlevselliğin de olması gerektiğini düşünenlerdenim, benim açımdan pioneer sph-da100 işlevsellikten sınıfta kaldı :)

[quote author=kerem link=topic=118.msg1315#msg1315 date=1391791763]

[/quote]

Hocam resmen çin işkencesi olmuş, rahat kullanamadıktan sonra görselliği de boş gelmeye başlar.

Geri