Civic Sport Plus+Sensing Paket Ekletme

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
d83a96576ffa93bacf571c8d35a87a0a.gifd83a96576ffa93bacf571c8d35a87a0a.gif

Arkadaşlar yurt dışında bulunan Sport Touring donanım paketinde bulunan sport plus a ek olarak

CMBS (Çarpışma Önleyici Fren Sistemi)
RDM (Şeritten ayrılma uyarı sistemi)
ACC (Adaptif hız sabitleyici)
LKAS (Şerit takip sistemi)
Çapraz Trafik Monitör İzleme Sistemi
High Beam Support System (Aktif uzun far kontrol sistemi)

gibi özelliklerin bulunduğu Sensing paket mevcut üstelik avrupada her donanımda standart olarak sunuluyor bizde olmaması çok kötü.
Resimdeki radar ve c-mos kamera sistemini yurt dışından satın alarak araca ekletmek istiyorum fakat fiyat 5-6 bin bandını buluyor.
Servis bu konuda montaj yapar mı? Garantiye etki eder mi? Bu fiyat bandında bu özellikler için bu parçaları almaya değer mi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ekli dosyayı görüntüle 250426Ekli dosyayı görüntüle 250426

Arkadaşlar yurt dışında bulunan Sport Touring donanım paketinde bulunan sport plus a ek olarak

CMBS (Çarpışma Önleyici Fren Sistemi)
RDM (Şeritten ayrılma uyarı sistemi)
ACC (Adaptif hız sabitleyici)
LKAS (Şerit takip sistemi)
Çapraz Trafik Monitör İzleme Sistemi
High Beam Support System (Aktif uzun far kontrol sistemi)

gibi özelliklerin bulunduğu Sensing paket mevcut üstelik avrupada her donanımda standart olarak sunuluyor bizde olmaması çok kötü.
Resimdeki radar ve c-mos kamera sistemini yurt dışından satın alarak araca ekletmek istiyorum fakat fiyat 5-6 bin bandını buluyor.
Servis bu konuda montaj yapar mı? Garantiye etki eder mi? Bu fiyat bandında bu özellikler için bu parçaları almaya değer mi ?
Servisin bu tip montaj işine gireceğini hiç sanmıyorum. Siz telefonla bir fikir sorun ama bana pek uygulanabilir gelmiyor :unsure:

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Servisin bu tip montaj işine gireceğini hiç sanmıyorum. Siz telefonla bir fikir sorun ama bana pek uygulanabilir gelmiyor :unsure:
Asında tampona bir radar ve dikiz aynasının üstüne bi tane kamera takılıyor tahmini olarak ha bir de direksiyona bir iki düğmesi var çok zor olmaması lazım aslında servis yapabilmesi lazım yarın bir sormayı düşünüyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Asında tampona bir radar ve dikiz aynasının üstüne bi tane kamera takılıyor tahmini olarak ha bir de direksiyona bir iki düğmesi var çok zor olmaması lazım aslında servis yapabilmesi lazım yarın bir sormayı düşünüyorum
Sorun ama genelde tecrübelerinin olmadığı işlere kolay kolay girmezler diye düşünüyorum.

Bu kadar özellik ve emniyet donanımı için bahsi geçen 5-6 bin tl bence çok uygun.
Yapılabiliyorsa bilgi paylaşın lütfen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Bunun montajı kolaydır, ama bunu araca entegre hale getirmek için beyinden işlem yapmak gerekir. o kısmını burada yapamazlar bence. Çünkü genel olarak bu tarz özelliklere beyinden müdahale edip aktif hale getirmek gerekir, bunun içinde fabrika tarafından tanımlanmış kodlarla işlem yapılması lazım. Tabi beyin uyumlu ise. O özellikte TR araçlarında olmadığı için bizim servislerde o kodlar yoktur diye düşünüyorum. Eğer bizim araçlarda ki beyin uyumlu değilse de bununla beraber ayrıca beyinde almanız gerekir.

Aracınız
Civic FC5 2019
2020'de tüm modellerde standart olacak diye okumuştum. Seneye sıfılıcaz arabayı :D

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yurtdışı sitelerimden baktığım fiyata göre o şekildeydi fakat @Alikenan arkadaşımızın dediği gibi bu işin birde yazılım boyutu var eğer servis yazılımını da atabiliyorsa ancak o zaman mümkün olur

Geri