Civic vtec2 Motor yağı

Benjo

0
Vtec 2 motor yağ değişim zamanı geldi daha önce castrol 10 40 kullanmıştım castrol sitesinde öneri olarak bizim araçlara 0 30 edge veriyor bu numara yağı kullanan arkadaş var mı ya da yağ önerisi olan

10w40'a devam edin hocam. Servislerde bu yağı öneriyor. Ayrıca kalın yağdan ince yağa geçmeniz yağ eksiltmenizi artırır.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Vtec 2 motor yağ değişim zamanı geldi daha önce castrol 10 40 kullanmıştım castrol sitesinde öneri olarak bizim araçlara 0 30 edge veriyor bu numara yağı kullanan arkadaş var mı ya da yağ önerisi olan
Sıfır serisi yeni nesil motorlar için tavsiye ediliyor. Vtec 2'de 0 kullanan çok azdır. Memnun olduklarını söylediler. Fakat azaltma yapıyor mu? Bilmiyorum. 5 serisi daha çok kullanan var. 6-7 sene gibi memnunlar. 10 serisi kullananda az değil.
> Aracınızın motor durumu nasıl?
> Yağ azaltma yapmıyormu?
> Soğuk memlekette mi yaşıyorsunuz?
Bu etkenler ışığında sıkıntı yok ise 5 serisini deneye bilirsiniz. İlkte azaltma olabilir. Aynı yağı devam ederek kullanırsanız. Asıl faydasını o zaman görürsünüz.
Ben şuanda 10w40'dan 5w40'a geçtim. 3.000 km. oldu yağ seviyesi birazcık azalma gözlemledim. Şuan gidişat beklediğimden daha iyi. İhtiyaç olursa yedekte yarım litre yağım var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Kitapçıktan bir bölüm. Screenshot_2017-05-23-23-52-51.jpeg

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Honda araçları makul derecede yağ tüketir siz sızıntılar varsa giderin 5w40 koyarsanız hem tam sentetik hemde aracın rahat çalışması açısından iyi olur.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri