Civic

Aracınız
Civic FD6 2008
Herkese iyi günler. FD6 aracımda özellikle motor soğukken vites D veya R modunda ayak frendeyken araba vuruntu yapıyor. Sanki araç gitmek istiyormuş gibi 1-2 saniye arayana ileri doğru sarsıntı vuruntu yapıyor. Sebebi ne olabilir ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim aracımda şöyle bı olay dikkatimi çekmişti. Araç soğukken rolenti yüksek oluyo ve hareket etmek istediğinde rolentiden dolayı araba birden gitmek istiyo ama ayak frende olduğundan gidemiyor ve silkeliyodu Bu durum sonraları normal bı olay olduğunu anlamıştım. Ama bariz bı vuruntu yoktu. Bahsettiğim durumsa normal.
Herkese iyi günler. FD6 aracımda özellikle motor soğukken vites D veya R modunda ayak frendeyken araba vuruntu yapıyor. Sanki araç gitmek istiyormuş gibi 1-2 saniye arayana ileri doğru sarsıntı vuruntu yapıyor. Sebebi ne olabilir ?

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Şanzıman yağınızı en son ne zaman değiştirdiniz? Ayrıca aracın km.si kaç?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç 190 bin km 2008 model. Şanzıman yağı yaklaşık 40bin km önce değişti. Değiştirme aralığı 60 bin km diye biliyorum.

60bin ilk değişim için, sonraki değişimlerde ise 40bin km. öneriliyor.
Bahsettiğiniz gibi normalden fazla görülen titreşim-vuruntularda öncelikle şanzıman yağının yenilenmesi önerilir.
Eğer şanzıman yağı değişimi sonrası sorun varsa selenoidler ve şanzıman iç balataları düşünülebilir.

Geri