Çok acil lpg yorumları

Arkadaşalar uygulamayı az önce indirdim. Biraz içeriğe göz attım ama tam olarak soruma cevap bulamadım. O yüzden yeni başlık açmak zorunda kaldım. Aracım 2012 model eco elegance fb7 otomatik. Yarın sabah lpg taktırmak için brc bayii ile randevu aldım ancak bana iki seçenek sundular henüz karar veremedim. Birincisi 4500 tl olan brc honda kit ve özelliklerini bilenler vardır. Diğeri ise yine honda kit ama tek farkı enjektörler ve regulatör dedi galiba ona da 3500 tl fiyat aldım gfi32 diye bir şeydi galiba. İndirim yapamayacaklarını ve kurlardan dolayı çok zam geldiğini belirttiler. Şimdi bu ikisinden hangisini seçmeyim tam bilemedim. Bir de brc taktırmaya karar verdim alternatif marka düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler. Not; araca inşallah en az 5 yıl kadar binmeyi düşünüyorum aksilik olmazsa tabi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşalar uygulamayı az önce indirdim. Biraz içeriğe göz attım ama tam olarak soruma cevap bulamadım. O yüzden yeni başlık açmak zorunda kaldım. Aracım 2012 model eco elegance fb7 otomatik. Yarın sabah lpg taktırmak için brc bayii ile randevu aldım ancak bana iki seçenek sundular henüz karar veremedim. Birincisi 4500 tl olan brc honda kit ve özelliklerini bilenler vardır. Diğeri ise yine honda kit ama tek farkı enjektörler ve regulatör dedi galiba ona da 3500 tl fiyat aldım gfi32 diye bir şeydi galiba. İndirim yapamayacaklarını ve kurlardan dolayı çok zam geldiğini belirttiler. Şimdi bu ikisinden hangisini seçmeyim tam bilemedim. Bir de brc taktırmaya karar verdim alternatif marka düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler. Not; araca inşallah en az 5 yıl kadar binmeyi düşünüyorum aksilik olmazsa tabi.

Bir lpg sisteminin ortalama ömrü 7-8 yıl diye biliyorum. Tank kullanım süresi 10 yıl. İki sistemde de sizi rahatlıkla 5 yıl götürür kolay kolay da arıza yapmaz. Montaj çok önemli takan usta çok önemli yalnız. 2010 corollama 2014 yılında 42 bin de brc taktırdım filtre değişimi dışında gitmedim,maşallahı var. 2012 fd6 mda omvl vardı devamlı sorun yaratıyordu komple söktürüp brc taktırdım 3-4 ay önce 3000 tl ye. Size 3500 dedikleri büyük ihtimalle. Bi sıkıntı problem yok gayette memnunum. 1000 tlye 7 defa depoyu doldursanız 3500-4000 km yol yaparsınız, çok ta pahalı olana yönelmeye gerek yok bence, turbosuz düz motor araç aşırı özellikli bi sistem gereksinimi olmuyor atmosferik motorlara uygulanan lpg’de. Karar sizin parayı verecek sizsiniz yine de. Hayırlısı olsun.

iPhone cihazından gönderildi.

Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim içimi rahatlattınız diyebilirim. İşçiliğin , ustalığın çok önemli olduğunu düşünerek özellikle benzinli aldım ve çorumda ismini çok duyduğum ve bana da telefonla yardımcı olup sattığım arabama yolda ayar yaptırtan ustaya yaptırmayı düşünüyorum. Büyük ihtimal 2. Seçeneği taktıracağım inşallah sorunsuz bineriz hep birlikte..

ywzckr

0
Çok acil lpg yorumları

Brc :
https://www.mavidenizler.com.tr/wp-content/uploads/2017/07/Sequent-32.pdf

Gfi:
https://www.mavidenizler.com.tr/wp-content/uploads/2017/07/Gfi.pdf

Gfi brc firmasiyla ayni firma değil diye biliyorum, arçelik ile altus gibi düşünebilirsiniz.
Brc seq 32 fiyat 590 euro, Honda kit 620 euro, Gfi de 450 euro. Gfi ez go olaninda obd yok diye biliyorum.
Yukarida hocaminki brc seq 32 buyuk ihtimal ama sizin belirttiginiz gfi ayni degiller bilmenizde fayda var.
Şuanki fiyatları inceleyebilirsiniz
https://www.ototasarruf.com/mobile/sektor-detay.php?faydalibilgilerID=156
Amaciniz ucuz olmasi icin gfi ise bi kullanana sorun kullanan pek bulamazsaniz atiker de uygun onu düşünebilirsiniz daha çok kullanıcısı var arıza durumunda daha çok yardımcı olabilirler babamda 7 yıldır atiker kullanıyor arıza açmadı mesela, brc de emme manifoldu delinmiyor diye biliyorum diğerlerindede delinmeden işlem yapılabiliyorsa tercih sizin.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
GFI hatırladığım kadarıyla üst düzey bir LPG dönüşüm firmasıydı. Hatta Teleflex gfi Hollanda menşeili olması lazım ancak, bir süre sonra İtalyan firması tarafından satın alınarak GFI olarak satılmaya devam etti. O süreç içerisinde de Türkiyeden çekildi. Teleflex i babamın 2006 model suzuki grand vitara 2.0 JLX-A da montaj yaptırıp kullanmıştım. Oldukça kalitelidir, ancak servis problemi nedeniyle brc ile değiştirmeyi düşünüyoruz. Yani brc nin bir yan markası değildi.

Son düzenleme:
Honda kit fiyat yaklaşık 4400 liraya geliyor güncel döviz kuruyla. Ancak diğeri seq32 olamaz o zaman çünkü bana 3500 tl dediler bu gfi fiyatı diğeri seq32 daha pahalı o listede. Eğer ki gfi ise bu brc honda kitten çok mu farklıdır ya da ama bana ustanın söylediği enjektör ve regülatör hariç her şey aynı dedi( zaten bildiğim kadarıyla en önemli parçalar bunlar). Regülatör ve enjektörler hangi marka acaba ya da farkları nedir?? Kafalar karışık;((

ywzckr

0
Çok acil lpg yorumları

Honda kit fiyat yaklaşık 4400 liraya geliyor güncel döviz kuruyla. Ancak diğeri seq32 olamaz o zaman çünkü bana 3500 tl dediler bu gfi fiyatı diğeri seq32 daha pahalı o listede. Eğer ki gfi ise bu brc honda kitten çok mu farklıdır ya da ama bana ustanın söylediği enjektör ve regülatör hariç her şey aynı dedi( zaten bildiğim kadarıyla en önemli parçalar bunlar). Regülatör ve enjektörler hangi marka acaba ya da farkları nedir?? Kafalar karışık;((

Hocam size yazdigim cevapta teknik veri kisminda hepsi yaziyor gfi nin altindaki linke tiklayin bakin, enjektorler apache yaziyor mesela.

Mualli

0
İyi akşamlar gfi daha uygun olduğu için ben de fb7 aracıma 6 ay önce taktım. Yazılım olarak brc ile aynı yazılımı kullanıyor. İlk montajdan sonraki kullanmamda arıza ışığı yaktı ama usta yol ayarı yaptıktan sonra sorunsuz biniyorum. Bir fark göremedim. Tercih sizin.

Geri