Cruze kontrol

Arkadaşlar bu hız sabitlemeyi herkez kullanıyor fakat seyir halinde öndeki araca sabırla yaklaşıp bu kontrolün fazla yaklaşmaktan kendiliginden fren yaptıgını fark eden oldumu fb7 ekranında bu uyarı ışık yeri var ama ben hiç denemedim böyle birşey varmı sizce

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar bu hız sabitlemeyi herkez kullanıyor fakat seyir halinde öndeki araca sabırla yaklaşıp bu kontrolün fazla yaklaşmaktan kendiliginden fren yaptıgını fark eden oldumu fb7 ekranında bu uyarı ışık yeri var ama ben hiç denemedim böyle birşey varmı sizce

Bu özellik Türkiye modellerinde yok ;)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cruise aktifken çok önüme kıran araç oldu ama hiçbirinde hız kesmedi, hatta yokuşta sollama sonrası önüme kıran ve yavaşlayan araçlarla cruise aktif olduğu için hızla yaklaşıp frenleme yapmak durumunda çok kalmışlığım var, sonuç olarak bence yok :)
Aslında Honda'nın çarpışma önleyici altyapısı çoktandır mevcut.
Arkadaşımın 2008 CR-V aracında CMBS sistemi mevcuttu ve özellikle kamyon/otobüs gibi yüksek araçları sollarken biraz yakın geçmeniz durumunda bile araç sürekli fren yapıyordu :)
Benimde bundan haberim olmadığı için aracı kullandığımda araç arızalı gaz kesiyor sanıyordum ama bir süre sonra sesli uyarı verdiğinde arkdaşım sistemi anlatınca şaşırmıştım, 2008 bir araçta pek beklemediğim bir özellikti (y)

Avrupa araçlarını biliyordum çok kalemin tr de eksik oldugubu desene kardelşm japonlarda tr ye eksik kalem satma peşinde teknologi adamlatın elinde ama geriden gitmesini istedikleri ülkeler var yazık

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir ülkede satılacak araçların donanım paketlerini o ülkedeki dağıtıcının talebi ve fiyat hedefi belirliyor.
Ülkemizdeki yüksek vergi yükü nedeni ile maalesef Amerika ve Avrupa paketli araçlardaki birçok donanım ülkemizde getirilmiyor.
Yani bu konuda direk markayı suçlamak bence çok doğru değil.

Bir ülkede satılacak araçların donanım paketlerini o ülkedeki dağıtıcının talebi ve fiyat hedefi belirliyor.
Ülkemizdeki yüksek vergi yükü nedeni ile maalesef Amerika ve Avrupa paketli araçlardaki birçok donanım ülkemizde getirilmiyor.
Yani bu konuda direk markayı suçlamak bence çok doğru değil.

Konumuz markayla alakalı deyil sanırım her kalem için tek vergi alan ülkeyiz insanların teknoloji yi kullanmaları için sadece fazla paraya ihtiyacı var tr de e okulunun açıgını bulup kendi notlarını düzelten ögrenciye ceza verilen bir sitemimiz var ama avrupada instgramın açıgını bulana da ödül verikmekte şu güzel ülkemin bizden başka kimseye ihtiyacı yok

Geri