CRV ve FC5 modellerinden hangisini seçmeliyim?

Herkese iyi forumlar. Şuanda fb7 kullanıcısıyim ve 4.5 aylık ikiz evlatlarım var. Fb7 nin bagajına çocuk arabasıni koydugumda yer kalmıyor bu nedenle aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Senede 6 7 bin kilometre yapıyorum genelde sehir ici fc5 alma niyetim vardı fakat ondada bagaj olayınin aynı olacağını düşündüm öte yandan hiç dizel araca binmedim yakıt konusunda ve ihtiyaçlarım dahilinde iki araçtan hangisini tavsiye edersiniz acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba hocam; tanıdığım birinde 2012 Crv manuel 1.6 dizel var. Uzun süredir kullanıyor. Sizin istediğiniz hacim ve kullanışlığı sağlar. Bagaj yüksek ve bağaj kapağı tam açıldığı için yükleme indirme çok rahat oluyor. Bebek arabası harici başka eşyada konabilir. Arka koltuklarda diz mesafesi muazzam bacak bacak üstünde bile rahat yolculuk yapılabilir. Arkada üç kişi çok rahat seyahat eder. Yüksek olduğu için sürüş kolaylığı sağlıyor. Ayrıca arazi piknik gibi yerlerde Civic gibi kara kara düşünmenize gerek yok. Arkadaş yakıt için şehir içi ortalama 6 litre şehirler arası çok zorlasan 5 litreye kadar düşer, karma 6 litre diye düşün dedi. Bu anlattığım 2 çeker 4x4'lü otomatikleri var. Hem daha pahalı hemde daha fazla yakıt yaktığını söyledi. Fakat motoru daha güçlü. Fc5 ile kıyaslandığında Cvt bakımları göz önüne alındığında masrafı kafa kafaya gelebilir. Crv her haliyle büyük bir araç şehir içi ve bayan kullanımı zor olabilir. Geriye bu tarz düşünceler kalıyor. Star stop özelliği olmayan bakmanızı öneririm. Çünkü onların aküsü farklı oluyor. Normal akülerden ciddi şekilde pahalıdır!

Herkese iyi forumlar. Şuanda fb7 kullanıcısıyim ve 4.5 aylık ikiz evlatlarım var. Fb7 nin bagajına çocuk arabasıni koydugumda yer kalmıyor bu nedenle aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Senede 6 7 bin kilometre yapıyorum genelde sehir ici fc5 alma niyetim vardı fakat ondada bagaj olayınin aynı olacağını düşündüm öte yandan hiç dizel araca binmedim yakıt konusunda ve ihtiyaçlarım dahilinde iki araçtan hangisini tavsiye edersiniz acaba?

Ben de fikrimi belirteyim hocam. Kesinlikle CRV veya benzeri araç bakın. Aynı yollardan ben de geçtim; 2 çocuk, önce 2008 FD6, sonra 2012 FB7 aldım ve 11 yıl boyunca kullandım (ki o zaman CRV ya da premium araç alabilecek durumum varken farklı öncelikler geliştiği için almamıştım). FB7 güzel miydi ? Eksikleri belki çoktu, ama sorunsuzluğu ve kullanım keyfi açısından çok memnun kalarak kullandım, hatta 11 yıl boyunca araçtan nedense bir türlü vazgeçemedim (3 yıl pandeminin de etkisi oldu tabi). Ancak her zaman için FB7 ile ilgili en büyük sıkıntılarımdan birincisi görece küçük bagaj hacmi, diğeri de aracın beygir gücü ve geç hızlanması oldu. Şehir içi de oldukça fazla yakıyordu ama hiç dert etmedim.
Benim önerim: Eğer bütçeniz yetmiyorsa bile düşük model olsun ama yine büyük bagajlı araç olsun derim. Çocukların eşyaları, yardımcı, ana-baba vs derken önünüzdeki 5-6 yıl boyunca en öncelikli ihtiyacınız kesinlikle bagaj hacmi olacak bence. Yakıt konusuna falan hiç takılmayın, zaten yılda 6-7 bin km yapıyorsunuz, %10-15 fazla yaksanız ne olur? Yanlış anlaşılmasın ama ben de bundan 3 ay önce FB7’mi bile daha satmadan araç arayışına girdim, acaba CRV mi alsam derken birden bire ani bir kararla Bmw 320 aldım, ve resmen premium araca geçme konusunda çok ama çok geç kaldığımı anladım. Hayat kısa. Bütçeniz elverdiğince güncel ihtiyaçlarınıza, önceliklerinize ve zevkinize göre hareket edin derim. Özetle söylemek istediğim, model yılından taviz verin ama ihtiyaç ve zevkinizden taviz vermeyin. Şahsi tecrübem ve fikrimdir.

Cevaplar için çok teşekkür ederim .bugüne kadar bagaj konusunu hiç aklimiza takmiyorduk 2 kişi olduğumuz için ama Allah'a şükürler olsun ikiz evlat geldi ve bagajın onemini çok iyi anladık .ikiz bebek arabası kallavi birşey olduğu için araba ve pusetler bagajı kaplıyor zaten arka koltukta Bebek koltuklari var . @Ahmet_Es7 hocam şimdiki aracımda manuel olduğu için otomatik olsun istiyoruz bu sefer fc5 paralarına çok guzel crv ler var @pure blood hocam dediğiniz gibi bundan sonra 6 7 sene önceliğimiz bagaj olucak haklısınız.ama crv bakıyorum benim bütçeme göre olanlar hep 200 bini devirmiş araçlar bunlarda bir sorun cikarmi kronikleri varmıdır şanzımanda ve motorda handikapa denk gelirmiyiz acaba şuandaki aracım 75 bin km olunca 200 bin km ler açıkçası korkuttu biraz beni.

Geri