CVT Şanzıman - ANA KONU

Fc5 kasa civic lerdeki cvt otomatik şanzıman ile ilgili problem yaşayan varmi sormak istedim. Devir saati dalgalanması, D den R ye geçişte sarsıntı yada direksiyonda kayma sağa veya sola çekme gibi

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar tekrar merhaba. Zinciri kırılan şanzıman açıldı, resimleri inceleyebilirsiniz. Zinciri oluşturan parçalar görülmektedir.
Ekli dosyayı görüntüle 262440Ekli dosyayı görüntüle 262441Ekli dosyayı görüntüle 262442Ekli dosyayı görüntüle 262443
Paylaşım için teşekkürler hocam :) FC5 şanzımanlarda sizin gibi birebir şanzımanı açtırıp fotosunu paylaşan yoktu diye hatırlıyorum :)
Yanlız zincir gerçekten paramparça olmuş :(
Peki araçtaki şanzımanı açtırdığınıza göre şanzımanı tamirat yoluna mı gittiniz hocam? Kalan dişlilerde pek aşınma yok gibi ama bu şekilde bir değerlendirme yapmakta doğru değil tabiki :)

Aracı sattı kardeşim arkadaşına. Arkadaşı ben de tanıyorum resimleri de o attı bana. Araç bu arada 160bin'e bu halde satıldı, aracı satın alan onur arkadaşımız da kullandığı oluyordu bu aracı... Ben de 1 hafta vermiştim benimkini bir defasında. Geçmişini vs. de biliyor yakın arkadaşımız.

Şimdi Onur'la konuştum dediği şu : Abi içindeki zinciri bulduk ancak dişlilerden zarar görenler var onları bulmakta zorlanıyoruz. Bulamazsak 15bin'e çıkma şanzıman taktıracağız.

Aracı sattı kardeşim arkadaşına. Arkadaşı ben de tanıyorum resimleri de o attı bana. Araç bu arada 160bin'e bu halde satıldı, aracı satın alan onur arkadaşımız da kullandığı oluyordu bu aracı... Ben de 1 hafta vermiştim benimkini bir defasında. Geçmişini vs. de biliyor yakın arkadaşımız.

Şimdi Onur'la konuştum dediği şu : Abi içindeki zinciri bulduk ancak dişlilerden zarar görenler var onları bulmakta zorlanıyoruz. Bulamazsak 15bin'e çıkma şanzıman taktıracağız.
Honda’nın ölüsü bile satılıyor lafını fazlasıyla doğrulayan bir durum olmuş hocam :)

Honda’nın ölüsü bile satılıyor lafını fazlasıyla doğrulayan bir durum olmuş hocam :)
Valla öyle. Satış haberini duyunca aramış, prensipte anlaşıldı da henüz üstüne geçirmediler hocam notere gidip.

İsmail hocam hayırlı olsun alanada stanada, Honda araçların şanzımanı gerçekten çok sakin kullanım gerektiriyor bu şekilde bir olay için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.İnşallah tekrarı olmaz bir daha, paranın bu kadar kıymetli olduğu bir devirde ?

Çıkma değil hocam sanırım yan sanayi parçalar bulunmuş, eğer ki hasar görmüş dişlilerden bulamazlarsa çıkma şanzımana yönelinecek.

Ben bu konuya yorum yazmamış mıydım yahu bulamıyorum yorumumu ? Nissan da Japon firması değil mi aynı olay X Trail tavsiye ettiğim tanıdığımın başına geldi CVT şanzımanı ücretsiz değiştirdiler ve 2 hafta özel araç tahsis ettiler müşteri memnuniyeti işte budur ben anlamıyorum bu Nissan Honda' dan daha büyük ve güçlü bir firmamı nasıl oluyor arkadaş bu Toyota desen onlar da Nissan gibi biz bu Honda' yı gereğinden fazla mı seviyoruz acaba şuç bizde mi ?

Geri